Czeremchówka najlepsza!

Skomentuj (11)

zobacz więcej (23)

28 nalewek z różnych miejsc Polski stanęło w szranki X jubileuszowego Turnieju Panien Apteczkowych, który odbył się w SARP-ie w ramach cyklu wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”. Zwyciężyli – jury było wyjątkowo zgodne – najlepsi!

Jubileuszowy X Turniej Nalewek Panien Apteczkowych już za nami. Spośród 28 wystawionych do konkursu trunków wybrano 5 najlepszych.

Przy wyborze stosowano kryteria zaproponowane przez prof. Zbigniewa Sierszułę, byłego dyrektora warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku, który przewodniczył jury. Oceniano m.in. zapach, kolor, klarowność i smak, nie bez znaczenie była też… zasada pustego kieliszka.

- W tym konkursie większość nalewek była zrobiona bardzo starannie, na dobrym alkoholu – mówi Zbigniew Sierszuła. – Wszystkie trzy nalewki, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce dostały przy pierwszym podejściu równą - najwyższą ilość punktów. I dopiero zasada pustego kieliszka ułożyła ich kolejność. Kiedy już się nie można zdecydować, która nalewka jest lepsza, to opróżniamy kieliszki, czekamy parę minut i wąchamy te puste kieliszki. Ten kieliszek, który najintensywniej pachnie dokładniej tym zapachem, którym powinien pachnieć, wygrywa. Czeremcha przebiła tu wszystko! Nie było dyskusji na ten temat. To jest dowód na jakość nalewki. Pusty kieliszek. I to by było na tyle.


Wyniki:


Wyróżnienia otrzymały:

 

 • za nalewkę z płatków róży - Halina Piwowarczyk – Giżycko Mazury,
 • za nalewkę dzięgielówkę - Eulalia Malgota Paszkiewicz - Wilkasy.

 

Nagrody otrzymały:

 

 • III miejsce – za nalewkę „Złocista pigwa” – Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i rozwoju Wsi Bazanów – piątka pań – jedyny laureat z województwa lubelskiego.
 • II miejsce – za nalewkę z młodych pędów sosny – Halina Piwowarczyk Giżycko.
 • I miejsce i zaszczytny tytuł mistrzyni Polski nalewek pań – za nalewkę czeremchową – Iwona Pietryka Kraków Polaniec.

 

Zwyciężczyniom gratulujemy.

 

A przed nami jeszcze inne wydarzenia kazimierskiego Kobiecego weekendu "Kazimierz bywa kobietą". Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Szok
  I tu się mylisz kolo trzymam się z daleka od takiego'' towarzystwa'', poza tym rusz trochę mózgiem nie jestem tym o kim myślisz
 • jankowalski
  @Pijany-myślę że ta rzeczywistość jest obrzydliwa ,a nie jej obnażanie.
 • pijany znaed Grodarza
  WIELKĄ obrzydliwośc WIDZĘ w komentarzach. Czyżby wskutek JEJ zohydzenia też przestała istnieć?
  JankuKowalski "trzymajacy" w ręku Kolo, to nie Hula Hop. ZbastUj. / duże U nie jest przypadkowe.
 • Kolo
  Wielkie tłumy na nalewkach...:) Gaśnie gwiazdka Szulisza, to nie to co kiedyś na Nalewkach było nawet do 500 osób. Na jednej z fotek widać jak Nasz internetowy Szok ostro degustuje z apteczki Szlisza.:) Przecie są absolwentami tej samej uczelni. Tak samo nabijają ludzi w butelkę :)
 • jankowalski
  Burmistrz ,Pani Ewa-stała twarz kultury,wieczny konferansjer z muzeum Pan Waldemar-mistrz darmowych degustacji ,z ramienia konserwatora oczywiście Pani Sz.
 • ktos
  gdzie coś darmowego to i burmistrz jest.
 • jankowalski
  Niektórzy smakują tak w Kazimierzu od kilkudziesięciu lat,mało szkoły rzemiosł nie przechlali,Pan Burmistrz widać bardzo dobrze czuje sie w tym towarzystwie.
 • Szok
  Ciekawe ci cię w niej urzekło ?smukła a i owszem ,ale tam dalej są wyższe i tez niczego sobie .
 • pijany znad Grodarza
  zdjęcie 20, ta z zieloną "szyjką"/ Siódma , w kolejności PIĘKNYCH.
 • Szok
  No i jak pijany ? żadna ci nie przypadła do gustu? mowa oczywiście o ''pannach'' .
 • pijany znad Grodarza
  Faktycznie był to Turniej Panien/ no, Pań/ Apteczkowych. " Aptekarzy" było jedynie kilku.

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę