Droga do Mięćmierza. Ciąg dalszy...

Skomentuj (25)

Mieszkańcy Mięćmierza nie poddają się i wciąż walczą o drogę dojazdową do swojej miejscowości. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. I w końcu udało się podjąć pierwsze decyzje…

Jak już pisaliśmy, mieszkańcy Mięćmierza od wielu lat walczą o drogę dojazdową do swojej miejscowości. Zaprosili władze gminy i powiatu na spotkanie, jednak nikt się nie stawił. W ostatnich dniach to oni przybyli do Puław, do budynku starostwa gdzie odbyło się specjalne spotkanie z udziałem wszystkich zainteresowanych: burmistrza miasta Kazimierza Dolnego – Grzegorza Duni, kazimierskich radnych, władz Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach oraz oczywiście mieszkańców Mięćmierza.

 

Tłumaczyli się wszyscy, zarówno Powiatowy Zarząd Dróg, jak i władze gminne. Po długiej i dość burzliwej momentami dyskusji udało się w końcu znaleźć złoty środek i wspólnie dojść do porozumienia. Mieszkańcy, choć pełni zrozumienia dla procedur, których nie sposób ominąć, prosili urzędników o takie samo zrozumienia dla nich samych, borykających się od lat z problemem dojazdu do własnych posesji.

 

- Nam nie zależy na tym, by tam powstała autostrada – mówiła jedna z mieszkanek Mięćmierza. – Potrzebujemy zwykłej drogi, która służyłaby nam całe lata. Takiej, którą swobodnie przejedzie karetka w razie potrzeby, którą będziemy mogli przejść pieszo nawet po deszczu. Takiej, która nie niszczyłaby naszych samochodów.

 

- Ja rozumiem to, że Państwu ta droga jest bardzo potrzebna – mówi mgr inż. Anna Nizioł, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. – Jednak zrozumcie Państwo też mnie. Ja w pierwszej kolejności realizuję te zadania, do których otrzymuję dofinansowanie, na przykład od gmin. Jeśli więc Wy także mnie wesprzecie, wspólnie uda nam się zrealizować to zadanie i zbudować tą drogę.

 

Burmistrz Grzegorz Dunia, podsumował wszystkie ustalenia: - W tym roku odpuszczamy realizację tego zadania, ponieważ uzgodniliśmy z mieszkańcami Mięćmierza, że chcemy wybudować tańszą drogę niż wstępnie zakładaliśmy, o innych parametrach. Gmina te środki, które zostały zabezpieczone w tym roku przesuwamy na rok kolejny.

 

Tak więc modernizacja drogi do Mięćmierza będzie możliwa dopiero w 2014 roku. Podczas spotkania ustalono także o wystąpieniu do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z wnioskiem o odstępstwo od wymaganych warunków technicznych. Dzięki temu być może uda się szerokość części tej drogi zmniejszyć do czterech metrów. W ten sposób koszty modernizacji mają być zdecydowanie niższe.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • Link
  no wspaniały pomysł od krakowskie do mięcimierza droga i akurat dojazd do zimowiska dla statków po drodze, a w kamieniołomach aqua park z hotelem wstęp dla mieszkańców w dni powszednie gratis, a w weekendy 50%, wyobrażacie sobie zjeżdżalnie z góry na dół po tych półeczkach, ale zabawa by była, jestem za, a nawet przeciw!
 • Liko
  Ehh...Ile taka droga może kosztować? I skąd dokąd ma lecieć, jaka długość? Czy nie dało by się kawałka do Krakowskiej dociągnąć i zabezpieczyć przed zalaniem? Przecież to tylko z kilometr może nawet i mniej...
 • pijany znad Grodarza
  chamisko czy co, ten qnserwa. Jednak trzeba Mu przyznać. Wysokiego lotu ta SZCZEROŚĆ.
 • wcman
  Obowiązek posprzątania po koniu ma ten,co powozi.
  O ile "na mieście" to jeszcze ktoś zobaczy i zwróci uwagę, to w Czerniawach hulaj końska du...(p=sz)a.
 • Link
  Końmi to wszędzie w Kazimierzu jest nasrane, a na Czerniawach to już najbardziej, ale cóż...
  @mieszkanka - rano to może nie, ale jak się z ryb czy coś wracało to nie raz padało i źle nie było przynajmniej się nie kurzyło :) a w zimie jak śnieg spadnie to i kulkami można porzucać ...
 • qnserwa
  a moj tam wali na potege......i co mi zrobita?Po qniach na czerniawach nikt nie sprzata i jest git
 • olek
  @link!
  Byłem na spacerze, ale mój pies nie zrobił kupki jeżeli cię to tak bardzo interesuje ! Pozdrawiam ludziska.
 • pijany znad Grodarza
  czarno to widzę. I pomyśleć, ze wystarczą dwie mieszkanki, by przemysł motoryzacyjny stał się numerem 1 w tej zacnej miejscowości. Niby wieś, a nawet 2 krów nie ma.
 • tez mieszkanka
  kup sobie terenowke
 • mieszkanka
  jestem ciekawa czy każdy z tych którzy się wypowiadają chociaz raz wstaną rano w deszcz pojdą sobie droga z Albrechtówki na Czerniawy, bądż przystanek autobusowy po błocie dołach , kamieniach a w zimie po sniegu i lodowisku i czy dalej beda sie wypowiadac ze drogi tu niepotrzeba nie chodzi juz o dorosłych choodzi tu tez i o dzieci które rano musza wyjsc do szkoy i do przedszkola a po takich dołach samochód wytrzymuje góra miesiac i idzie do warsztatu :(
 • ***
  Ale dziadostwo w tej naszej gminie. Żeby nie stać było na kawałek szosy, w końcu mamy XXI wiek. Na powiślu do pól i sadów prowadzą drogi asfaltowe, a u nas taki mega problem. Dajcie już mieszkańcom Męćmierza chociaż trochę cywilizacji i nie odcinajcie od świata.
 • wybitny ekolog
  Odciąć im prąd, zakazać posiadania samochodów, kibelki pod gruszą a ubrania tylko len i konopie.
 • Link
  Wylać tam asfalt albo beton, dwa pasy ruchu plus chodnik po obu stronach, kosze na śmieci, latarnie najlepiej takie jak na lubelskiej, dwa sklepy po drodze najlepiej 24h, z jeden bar, a na miejskich polach osiedla strzeżone bloki minimum 12 pięter bramy itp. las wyciąć i drewno sprzedać, a na miejscu lasu aquapark i stadion taki na co najmniej 20tys ludzi dla Orłów, ktoś ma pomysł gdzie lotnisko można umiejscowić?
  @olek a posprzątałeś po piesku bo już wolę się o kamyczek potknąć lub w koleinkę wpaść niż w psie odchody (o końskich nie wspomnę bo ile można;) )
 • romano
  minio ty to se mozesz proponowac.....
 • minio
  ja proponuje mieszkańcom zrobić jawne referendum na temat drogi i wydaje mi się ze około 60% nie chce tam drogi
 • olek
  przepraszam!
  czy w mięćmierzu żyje ptactwo?(pomijając gołębie one są także w kazimierzu )
  skoro w mieście może być droga to dlaczego nie może być w tak pięknej miejscowości jak ta!ostatnio gdy szedłem wieczorem na spacer z psem to mało nóg sobie nie połamałem bo a to kamień wystaje lub głęboka dziura
 • pijany znad Grodarza
  ach, ta młodzież / Bolek/ Stylistycznie KIEPSKO, ale "mc donalda" nie pominął. / pamietam trasę Lublin - Radom - Lodz / .
 • romano
  co ty bredzisz czesto jezdze ta droga i nie widze problemu.Jak masz problem to se rower kup "piracie" hahahahahahahaha
 • Bolek
  Oby droga do Męcmierza nigdy nie powstała ,bo ściągnie to tłumy tych co kręcą się wokół studni na Rynku w Kazimierzu nie wiedząc po co tu przyjechali i wyjeżdżając mówią ale dziura nawet mc donalda tu nie ma.
  Droga zniszczy naturalne środowisko jest dużo zwierzyny i ptactwa.Można by za to zrobić drugi chodnik w Bochotnicy przecież tam tak ładnie nawet markiet Biedronka jest.Powinno tam być jeszcze multikino z popcornem.
  Większość ludzi z Męcmierza nie chce drogi powinno się odbyć referendum w tej sprawie ,wynik jest z góry przesądzony.
 • d>>
  Nieprawda, droga jest tak wąska, że nie można się wyminąć, ponieważ dodatkowo w poboczu rosną drzewa. Gdyby było inaczej to nie byłoby decyzji o poszerzaniu. Myśl sobie dalej...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę