Nowe drogi w wąwozach

Skomentuj (3)

Trzy kolejne wąwozy – w Rzeczycy, Bochotnicy i Witoszynie – zostaną utwardzone w okolicach Kazimierza. Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu państwa.

Dofinansowanie w wysokości 260 tysięcy zł uzyskał Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym na ułożenie żelbetowych płyt, które mają zabezpieczyć trzy głębocznice lessowe w  Rzeczycy, Bochotnicy i Witoszynie przed erozją. Do inwestycji dołoży się Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które uznało, że sytuacja panująca w tych wąwozach nosi znamiona klęski żywiołowej.

Po zakończeniu prac w gminie Kazimierz Dolny będzie ponad 20 utwardzonych dróg w wąwozach, które mieszkańcy wykotrzystują jako dojazd do posesji czy pól.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę