Kto zastąpi Macieja Żurawieckiego?

Skomentuj (43)

Z dniem 30 września z Urzędu Miasta odszedł zastępca burmistrza Maciej Żurawiecki. Jaki był powód jego odwołania?

Maciej Żurawiecki ma za sobą ponad 8 lat pracy w charakterze zastępcy burmistrza Kazimierza Dolnego. Od 2003 r. współpracował z burmistrzem Andrzejem Szczypą podczas jego ostatniej kadencji w Kazimierzu oraz przez kolejnych 5 lat z obecnym burmistrzem Grzegorzem Dunią.

- Były to lata bardzo znamienne – mówi Maciej Żurawiecki. – W tym czasie Polska przystąpiła do NATO, została członkiem Unii Europejskiej, z czym wiązały się środki finansowe dla naszego kraju i dla naszego Miasteczka oraz zmiany społeczne. Wydaje mi się, że przez ten czas wiele zostało zrobione dla miasta. Nie było ulicy Lubelskiej – jest ulica Lubelska. Już nikt nie pamięta, że wcześniej była to tragedia, a nie ulica. Zrestrukturyzowano Zakład Gospodarki Komunalnej, którego samo funkcjonowanie było nieefektywne. Dziś w Kazimierzu istnieje tylko Zakład Gospodarki Wodnej i Ściekowej, pozostałe dziedziny działalności są już na wolnym rynku, gdzie mamy możliwość wyboru. Przed restrukturyzacją z tytułu funkcjonowaniu Zakładu budżet gminy ponosił koszty 600 tysięcy rocznie. Powstały także wspólnoty mieszkaniowe. Budynki, kiedyś zaniedbane, których właścicieli charakteryzowała postawa roszczeniowa – dziś są pięknie zadbane, a ich mieszkańcy czują się pełnoprawnymi właścicielami tych obiektów. W mniejszym lub większym stopniu brałem udział w pozyskiwaniu środków przedakcesyjnych, potem unijnych. Myślę, że za kilka lat będzie wyraźnie widać, że cel został osiągnięty. Remontowane obecnie Kazimierski ośrodek kultury, zamek czy drogi będą z pożytkiem służyć społeczeństwu. Gospodarka gminna rzeczywiście poszła do przodu. Bez wątpienia wiele jest jeszcze do zrobienia, ale wiele się robi. Mam pełną satysfakcję i poczucie dobrze wykonywanej pracy.

Co się w takim razie stało, że Maciej Żurawiecki odchodzi ze stanowiska? W mieście, gdy się o tym rozeszła wieść, pojawiły się na ten temat mniej lub bardziej fantastyczne plotki, w których dominował wątek kary za domniemane przewinienia, co jednak zdecydowanie dementuje burmistrz Grzegorz Dunia.

- Nie było żadnej nagany. Zastępca złożył wniosek o odwołanie go ze stanowiska z dniem 30 września. Być może ma inne plany życiowe.

Pytany jednak o przyczynę odejścia zastępcy, odsyła do Macieja Żurawieckiego.

- Formuła współpracy się wyczerpała – mówi Maciej Żurawiecki. – Cele mojej i burmistrza Duni działalności były bez wątpienia takie same, ale sposoby dochodzenia do nich być może troszkę się różniły. Nie ma tu rewolucji. Jest ewolucja. Doszedłem do wniosku, że skoro zacząłem pewne rzeczy inaczej widzieć, nadszedł mój czas. Być może burmistrz ma rację w tym, co robi i w jaki sposób.

- Odejście pana Żurawieckiego ze stanowiska zastępcy burmistrza jest wielką szkodą dla miasta – mówi Krzysztof Kuna kierownik Drużyny nr 2 WOPR w Kazimierzu Dolnym. – Uważam go za człowieka uczciwego, pomocnego, rozumiejącego sprawy w moim przypadku WOPR-u, mieszkańców. Nie zdarzyło się, żeby nie dotrzymał słowa czy był w jakiś sposób niekompetentny.

Kto zastąpi Macieja Żurawieckiego na stanowisku zastępcy burmistrza Kazimierza Dolnego.


-Poszukuję kandydatów – mówi burmistrz Grzegorz Dunia, dodając, że chodzi mu o osobę z wyższym wykształceniem, pracowitą, kompetentną i godną zaufania. Nie zdradza jednak żadnych nazwisk ewentualnych kandydatów.

Odchodząc ze stanowiska, zastępca burmistrza Maciej Żurawiecki składa mieszkańcom miasta i gminy Kazimierz Dolny, burmistrzowi Grzegorzowi Duni i pracownikom Urzędu Miasta w Kazimierzu oraz radnym i sołtysom oraz jednostkom OSP i WOPR podziękowania za wieloletnią owocną współpracę.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (43)

 • agent
  jak by nie było to możne pan Żurawiecki zrobi w koncu drogę w Mięćmierzu dla pijanego znad grodarza
 • Zbigniew
  Jeszcze nikt nikomu nie dogodził, Pani Kaziuuuuuu!
 • kazik
  Myślę, że "toto" jest alfą i omegą... dla samej siebie. Ciekawe czy kogoś w ogóle słucha w żuciu... a może tylko burmistrz jej się podoba? Może z nim pracuje, że taka zawzięta na Pana Macieja? :P
  Pozdrawiam wszystkich, którzy mają szacunek do ludzi!
 • Ulka
  Czy Kazia znaczy: SPAM? Przecież Pani nie czyta tego, co się do Pani pisze... To nie jest dyskusja, tylko monolog. Jak tak długo można? Chce Pani pobić rekord przemówień Fidela Castro?
 • KAZIA
  Przecież te lampyw Kazimierzu są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z Kazimierzem. Są ja te "farbowane lisy".
  Czy nie widzicie,że na Lubelskiej neutralny gładki asfalt, który był od 50 lat został zastąpiony betonową obrzydliwą kostką w stylu strefy pieszej w NRD, a lampy mają kształty nie mające nis wspólnego z historią Kazimierza.
  Wy naprawdę nie widzicie, że to dewastacja krajobrazu który widzą maluchy.
  To zapach tego cementu będą wspominać.
  My miałyśmy chociaż głdki asfalt na Lubelskiej, który w oczy nie raził i nie hałasował jak auta jechały.....
 • AIZAK
  Ktoś ma pomysł, jak toto powstrzymać od komputera.
  I nie pytajcie mnie kto to "toto"
 • Ulka
  Kazia, z taką pewnością siebie sama spokojnie możesz zająć miejsce nie tylko zastępcy burmistrza,ale i samego burmistrza. Ale wtedy opiece Opatrzności polecam kazimierzaków i innych, którzy Kazimierz nawiedzą...
 • KAZIA
  Zasmarkany obowiązek zastępcy Burmistrza to wywiązywać się ze swych obowiązków z-cy Burmistrza wobec Burmistrza.
  "zacząłem pewne rzeczy inaczej widzieć, nadszedł mój czas" - to zupene delirium -brak lojalności wobec burmistrza i błąd zawodowy.
  "Być może burmistrz ma rację" - to niesamowite, jakby wszyscy urządnicy biura Urzędu Miasta mieli takie wyobrażenie o sobie to nie wiem jak Burmistrz może pracować.
  "sposoby dochodzenia do nich być może troszkę się różniły" - A jakie cele miał zastępca Burmistrza, żeby postawić się w konkurencji do Burmistrza w sposobach działania.
  Przejął się rolą czy zwariowł bo nie zrozumiał swojej roli.
 • Ulka
  Agent, mam nadzieję, że razem z Kazią, jest was tylko dwoje...
 • agent
  kazia bardzo mądre rozważania masz racje
 • kazik
  Oj kazia, kazia... kim ty jesteś żeby takie osądy wydawać? A weź [wymoderowano] i do roboty! Jak takie miernoty mogą to i ty się dopchasz do żłoba! No! do roboty!
  A na marginesie- sobie zobacz, bo to jawne, ile zarabiał w Kazimierzu a ile dostanie w Puławach. I nie kasa tu decydowała.
 • KAZIA
  A więc w Puławach jest większy żłób. A czy można było elegancko powiedzieć, że tam jest więcej dróg, lamp i chodników do zrobienia ...... W Bohotnicy brak już miejsca na chodnik..... Nowa plebania też stoi na miejscu chodnika - w drodze , niezgodnie z ustaleniami planu , co do odległości zabudowy od jezdni.... Też ryzyko wypadków....Tu w Kazimierzu nie ma już nic do roboty !!!! Poza basenem i salą gimnastyczną .... Już wszyscy odpowiedzialni za tą niegospodarność wycofali się z pola bitwy... Poza Panem Dunią.
 • Marzena S.
  Cieszę się. Gratulacje. I jeszcze raz dziękuję za wszystko, za pomoc
  w sprawach Szkoły. Jest i będzie Pan wielki. Ale żałuję, że szkoła w Rzeczycy straciła przyjaciela. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów w nowej pracy.
 • pijany znad Grodarza
  Dyrektor: mgr inż. Anna Nizioł
  Zastępca Dyrektora: mgr inż. Maciej Żurawiecki
  Kierownik Sekcji Dróg i Mostów: Jerzy Łyszcz
  Kierownik Obwodu Drogowo-Mostowego: Krzysztof Musiatowicz
  Główna Księgowa: mgr Beata Grobel
 • minio
  aziak mam nadzieje ze teraz w rejonie nie podrożeją lampy przydrozne
 • AIZAK
  @ KAZIU, Basiu i inni, Pan Maciej poradził sobie niezależnie od waszych "opinii".
  Wystarczy wejść na stronę Powiatowego Zarządu Dróg Puławy i zobaczyć kto jest zastępcą dyrektora.
  Tak,tak...
 • kazik
  Kazia "nie pchać się na świecznik"??? BŁACHACHA!!! Lepiej wylewać swoje frustracje siedząc bezpiecznie w cieplutkim foteliku... Żenująca jesteś i jak się czyta te pomyje, które piszesz to widać dokładnie, że masz problem... ZE SOBĄ!
  Analizujesz to co powiedział Pan Żurawiecki jak byś doktorat pisała...

  "Mam pełną satysfakcję i poczucie dobrze wykonywanej pracy" - A ty co zrobiłaś? Chyba nic i dlatego chlapiesz ozorem na wszystkich, którzy cokolwiek robią.
  Żal mi ciebie...

  A Żurawiecki na burmistrza na pewno nie będzie kandydował... po co??? Żeby mu tacy jak ty pluli w twarz? Głupi nie jest :)
 • Helga
  a kim jest Pan Miecio i skad?
 • Ulka
  Kazia! Teraz ja zacytuję za Tobą: "Pycha jest grzechem pierwszym i największym." Weź to sobie do serca - Ty też...
 • jasio
  Kazia piszesz pierdoły , od razu widać żeś Ty nie nasza bo nasi to wiedzą, że Miecio przyjął propozycję na z-cę i niebawem "zasiędzie" na w-ce tronie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę