Nowe miejsca rekreacji w gminie

Skomentuj (8)

Przybędą nowe boiska sportowe, siłownie plenerowe i place zabaw na terenie gminy Kazimierz Dolny. Do końca lipca mają powstać nowe miejsca rekreacyjne w Rzeczycy, Parchatce, Zbędowicach i Wierzchoniowie.

Jak tylko pogoda pozwoli, ruszy budowa nowych boisk i placów zabaw na ternie gminy Kazimierz Dolny. Kazimierski Urząd Miasta i Gminy ogłosił już przetarg na wykonanie tych inwestycji, które będą kosztować w sumie 320 tys. zł. Jednak tylko 20 % tych kosztów pochodzić będzie z gminnej kasy – resztę pokryje dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W Rzeczycy, gdzie działa Szkoła Podstawowa, powstanie plac zabaw, a także małe boisko do piłki nożnej (40 x 20 m.) oraz siłownia plenerowa. Podobnie będzie w Zbędowicach. W obu miejscowościach urządzenie tych terenów rekreacyjnych kosztować będzie po 70 tys. zł.

Plac zabaw wyposażony w huśtawki, drabinki i przeplotnię powstanie także w Parchatce. Oprócz tego urządzona będzie tam siłownia plenerowa z typowymi urządzeniami, a także z tzw. wioślarzem – urządzeniem do ćwiczeń mięśni pleców, ramion i nóg. W ramach pozyskanych środków odnowione zostanie tam również boisko do piłki nożnej. Koszt inwestycji w tej miejscowości to 75 tys. zł.

W Wierzchoniowie dzieci będą się mogły bawić m.in. na drabinkach, huśtawkach i zjeżdżalniach nowego placu zabaw o powierzchni 240 metrów kwadratowych. Oprócz istniejącego boiska do piłki nożnej będzie nowe boisko do siatkówki plażowej. Za całość gmina zapłaci 105 tys. zł.

Jak przekonują urzędnicy, o zakresie prac w poszczególnych miejscowościach decydowali mieszkańcy.

Prace powinny być oddane do użytku z końcem lipca.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  @bserwator. Eee tam. Mała kapliczka Zanussich. Gdyby tak coś na miarę Tej w Warszawie to co innego.Sam fakt Jej wybudowania, zwolniłby od codziennej modlitwy.
  @ Ab-Z. Boję się, że masz rację.
 • miejscowy
  nam potzeba odnowy duchowej..kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień.
 • miejcowy
  do obserwator z metropolii worsow:bochotnica walczyła i czekała na tą salę wiele lat i jakimś cudem się udało dzieci mają gdzie ćwiczyć odbywane są treningi w różnych dyscyplinach,no może nie takie jak w stolicy tuskolandii ale są....pozdrowienia dla prześmiewców
 • obserwator
  Bochotnica ma hale sportową - może wystarczy na obecna chwile? Wszystko byście chcieli, kaplice będziecie mieć teraz. Jak to napisała fundatorka - odnowy duchowej a nie fizycznej Wam potrzeba. Może w następnym terminie ...
 • Ab-Z
  W Kazimierzu się coś sprzeda zrobi się na wsi i głosy kupione,politologia,zaoczna to zaoczna ale skutkuje.
 • ola
  Szkoda, że burmistrz zapomniał o Bochotnicy. Czyżby kolejna zawiść z jego strony?
 • wiola
  Bardzo dobrze, niech sie dzieje!
 • pijany znad Grodarza
  No i co?. Zatkało Was.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę