Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zamek, legendy i stary Kazimierz

Data: 30 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zaobserwujesz Polubisz

Data: 30 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Przyrodniczo - wycieczka w maseczkach

Data: 30 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Przeniesione z Kazimierza Dolnego Lato Filmów na starcie musiało zmierzyć się z legendą Torunia, który wydał Camerimage - imprezę unikalną na filmowej mapie Europy. W tym roku w tej rywalizacji o gusta i wspomnienia kinomanów wyraźnie przegrało.

Organizatorzy tegorocznego festiwalu filmowego dawkują nam emocje jak w dobrym filmie... Napięcie i oczekiwanie na program festiwalu musi nam zrekompensować oficjalny zwiastun imprezy. Możemy w nim zobaczyć kazimierskiego koguta, wprawdzie nie z ciasta, ale w postaci całkiem żywego wyobrażenia. 

Ubiegły weekend w Kazimierzu upłynął - śmiało można powiedzieć - pod znakiem muzyki gitarowej. W sobotę w rytmie flamenco grzmiały instrumenty zespołu "Por Fiesta", a w niedzielę w kawiarni "Schodek" można było posłuchać delikatnego brzmienia gitary Łukasza Figla.
Kolejna wystawa obrazów malarzy nie tylko kazimierskich zorganizowana w Kazimierzu przez Fundację Pomoc Rodzinie Pańskiej D. O. M. została otwarta w niedzielę 10 lipca br. na nowej plebanii. Fundusze zebrane ze sprzedaży płócien zostaną przeznaczone na zakładanie domostw dla Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego Rodzina Pańska i wspieranie jej działalności.

Flamenco night

Kolejna muzyczna sobota na patio SARP-u wprowadziła licznie zebranych słuchaczy w gorący klimat południowej Hiszpanii, Andaluzji. A wszystko za sprawą lubelskiej grupy "por Fiesta" uprawiającej sztukę flamenco.
W minioną sobotę w kazimierskiej farze w ciągu godzinny oddanej niezwykłemu instrumentowi, jakim są organy, przemierzyliśmy szlak muzyki europejskiej od najstarszych dwugłosowych kompozycji po współczesne. A wszystko oprawione było przepięknym słowem o muzyce, prowadzącego koncert, Jana Popisa.
Nasze nadwiślańskie Miasteczko 8 lipca br. odwiedził ambasador Norwegii. To kolejne już spotkanie członków rady miasta z norweskim dyplomatą poświęcone sprawom pozyskania dla Kazimierza środków z Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym dominującą rolę odgrywa właśnie Norwegia.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów już po raz drugi w lipcowe, wakacyjne popołudnie otworzył swoje podwoje dla młodych, utalentowanych kazimierskich muzyków i licznej rzeszy melomanów. Specjalnym gościem koncertu z cyklu "Semper in altum" w wykonaniu braci Michalskich i Karola Bartoszewicza był ambasador Norwegii Sten Lundbo.

Czterech z KlezmaFour

Ostatnio w Kazimierzu coraz częściej słychać muzykę klezmerską. W Knajpie "U Fryzjera" co tydzień koncertują przemiennie dwa młode zespoły - Freilach, który dorobił się już swojej debiutanckiej płyty, oraz Badchenes. A tego lata pod Kamienicą Gdańską przygrywa jeszcze czterech chłopców z KlezmaFour.
Nietypową wystawę można oglądać przez okres wakacji w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Fotografie Elżbiety Dziuk Renik wyeksponowane pod wspólną nazwą "Tajemnice himalajskich masek" przybliżają egzotyczny świat kultury Tybetu.
W Kamienicy Kmitów w piątkowe popołudnie miało miejsce spotkanie autorskie Stanisława Fornala połączone z promocją tomiku aforyzmów, a właściwie stanforyzmów, "Powiedzenia i niedopowiedzenia".
Ponad 2000 odsłon newsa "Zamach na forum", setki komentarzy na stronie głównej oraz pod kamerą internetową, wykupione nakłady gazet opisujących naszą sprawę... To wszystko pokazuje jakie kontrowersje wzbudziło zamknięcie forum i świadczy o potrzebie jego obecności w Portalu www.KazimierzDolny.pl.

Dumki ukraińskie

Pierwsza z Muzycznych sobót w Kazimierzu Dolnym odbyła się pod hasłem ukraińskich dumek w wykonaniu lwowskiego zespołu "Barwy Lwowa", który kilkakrotnie gościł już Polsce, w tym w pobliskim Lublinie, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie.

Zamach na forum

Zostało zamknięte forum dyskusyjne mieszkańców Kazimierza Dolnego. Jest to wydarzenie bez precedensu na naszym lokalnym rynku internetowym. Forum było jedynym miejscem, gdzie miłośnicy Kazimierza mogli anonimowo wyrażać swoje poglądy, co jednak nie spodobało się jednemu z miejscowych radnych.

Obrazy pod Wiewórką

Kolejnemu koncertowi SEMPER IN ALTUM, który odbędzie się 8 lipca br. o godzinie 17. w "Domu pod Wiewiórką" towarzyszyć będzie otwarcie wystawy obrazów zgromadzonych przez Fundację Kuncewiczów.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym maturzystom z Kazimierza Dolnego, którzy zdali "Nowy Egzamin Dojrzałości". Życzymy powodzenia podczas rekrutacji na wymarzone kierunki studiów. 

Kazimierska Kuncewiczówka z kierownikiem Wandą Michalak w sobotę 25 czerwca 2005r. przygotowała dla sympatyków Ukrainy nie lada ucztę. Wieczór o wolości poezji uświetnił sam Bohdan Zadura - poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz.

Fara w wakacyjne wieczory tradycyjnie już zmienia się w filharmonię, zachwycając niezwykłą wprost akustyką i pięknem wnętrza oraz doskonałą korelacją z prezentowanym repertuarem. W ubiegłą sobotę miał tu miejsce pierwszy z serii letnich koncertów - muzyki organowej i ... skrzypcowej.
Muzeum Sztuki Złotniczej w zabytkowej dzwonnicy przy Farze zaprasza na wystawę twórczości Grażyny Magdaleny Czarneckiej - Majewskiej i Michała Majewskiego "Przestrzeń wewnętrzna", której otwarcie odbyło się w miniony weekend.

W świecie Słowian

W drugiej połowie lipca w Bielsko koło Chodlika znów zapełni niemłodymi miłośnikami starożytności. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym jak co roku zaprasza na warsztaty archeologiczne oscylujące w tematyce słowiańskiej "W świecie Słowian", które odbędą się w dniach 18 - 31 lipca br.
Pokaż stopkę