III Targi Pracy

We wtorek 27 marca w POK „Dom Chemika” już po raz trzeci odbyły się Targi Pracy. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem Targi odwiedziło prawie dwa tysiące osób, a swoje oferty zaprezentowało 36 firm i instytucji, także kazimierskich.
Targi zostały zorganizowane przede wszystkim z myślą o bezrobotnych mieszkańcach Puław i powiatu puławskiego. Mimo spadku stopy bezrobocia bez pracy pozostaje wciąż 13,6% mieszkańców powiatu.

- Problem bezrobocia to najtrudniejszy problem, z jakim zmaga się nasz kraj. Dlatego władze powiatu przywiązują wielką wagę do działań mogących się przyczynić do ograniczenia skutków bezrobocia. Jednym z takich działań są Targi Pracy i cieszy fakt, że rośnie liczba firm prezentujących się na Targach i osób odwiedzających je w poszukiwaniu pracy -  podkreśla Starosta Puławski Sławomir Kamiński

Z roku na rok targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony poszukujących pracy, jak i firm. Tym razem targi odwiedziło prawie dwa tysiące osób, a zaprezentowało się na nich 36 firm i instytucji, przestawiając łącznie ponad sześćset ofert pracy. Część z nich to firmy ogólnopolskie (PZU Życie S.A.), ale większość stanowiły firmy z Puław i okolic (m.in. PPHU „Wektra”, „Prozap” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlane „Puławy” Sp. z o.o., "Montex" Sp. z o.o.). Nie zabrakło wśród nich firm z Kazimierza Dolnego – Piekarnia Pieczywa Artystycznego Barbary Sarzyńskiej oraz Restauracja „Pod Wietrzną Górą” oferowały podczas targów zatrudnienie kelnerom, kucharzom i piekarzom. Zaprezentowały się też służby mundurowe (Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna). Oferty pracy czekały m.in. na: księgowych, pracowników ochrony, kierowców, inżynierów chemików czy inżynierów mechaników. Z ofert przedstawionych na targach mogły skorzystać nie tylko osoby bezrobotne, ale również wszystkie osoby zainteresowane zmianą zawodu.

Targi Pracy nie ograniczały się do prezentacji poszczególnych firm i ich ofert pracy. Ich celem było ukazanie nowych perspektyw i wsparcie rozwoju kariery - stąd obecność na targach firm i instytucji szkoleniowych. Impreza była także okazją do nawiązania kontaktów, które w przyszłości przyczynią się do ożywienia lokalnego rynku pracy.
Prezentacji wystawców towarzyszyła sesja informacyjna dla osób bezrobotnych dotycząca sposobów skutecznego poszukiwania pracy w kraju i za granicą (w tym podejmowania pracy przez osoby niepełnosprawne). Materiały informacyjne z sesji dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach Andrzej Gawęda cieszy się z dużego zainteresowania, jakie targi wzbudziły wśród mieszkańców powiatu.
- To bowiem najlepiej świadczy, że taka inicjatywa jest potrzebna. Liczę na to, że efekty targów będą jeszcze lepsze niż w ubiegłym roku, kiedy to zatrudnienie dzięki nim znalazło ponad sto osób – powiedział.

Targi Pracy zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego. Ich kolejna edycja odbędzie się wiosną 2008 roku.

Leszek Wojtowicz
Starostwo Powiatowe w Puławach
 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę