III Targi Pracy

We wtorek 27 marca w POK „Dom Chemika” już po raz trzeci odbyły się Targi Pracy. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem Targi odwiedziło prawie dwa tysiące osób, a swoje oferty zaprezentowało 36 firm i instytucji, także kazimierskich.
Targi zostały zorganizowane przede wszystkim z myślą o bezrobotnych mieszkańcach Puław i powiatu puławskiego. Mimo spadku stopy bezrobocia bez pracy pozostaje wciąż 13,6% mieszkańców powiatu.

- Problem bezrobocia to najtrudniejszy problem, z jakim zmaga się nasz kraj. Dlatego władze powiatu przywiązują wielką wagę do działań mogących się przyczynić do ograniczenia skutków bezrobocia. Jednym z takich działań są Targi Pracy i cieszy fakt, że rośnie liczba firm prezentujących się na Targach i osób odwiedzających je w poszukiwaniu pracy -  podkreśla Starosta Puławski Sławomir Kamiński

Z roku na rok targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony poszukujących pracy, jak i firm. Tym razem targi odwiedziło prawie dwa tysiące osób, a zaprezentowało się na nich 36 firm i instytucji, przestawiając łącznie ponad sześćset ofert pracy. Część z nich to firmy ogólnopolskie (PZU Życie S.A.), ale większość stanowiły firmy z Puław i okolic (m.in. PPHU „Wektra”, „Prozap” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlane „Puławy” Sp. z o.o., "Montex" Sp. z o.o.). Nie zabrakło wśród nich firm z Kazimierza Dolnego – Piekarnia Pieczywa Artystycznego Barbary Sarzyńskiej oraz Restauracja „Pod Wietrzną Górą” oferowały podczas targów zatrudnienie kelnerom, kucharzom i piekarzom. Zaprezentowały się też służby mundurowe (Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna). Oferty pracy czekały m.in. na: księgowych, pracowników ochrony, kierowców, inżynierów chemików czy inżynierów mechaników. Z ofert przedstawionych na targach mogły skorzystać nie tylko osoby bezrobotne, ale również wszystkie osoby zainteresowane zmianą zawodu.

Targi Pracy nie ograniczały się do prezentacji poszczególnych firm i ich ofert pracy. Ich celem było ukazanie nowych perspektyw i wsparcie rozwoju kariery - stąd obecność na targach firm i instytucji szkoleniowych. Impreza była także okazją do nawiązania kontaktów, które w przyszłości przyczynią się do ożywienia lokalnego rynku pracy.
Prezentacji wystawców towarzyszyła sesja informacyjna dla osób bezrobotnych dotycząca sposobów skutecznego poszukiwania pracy w kraju i za granicą (w tym podejmowania pracy przez osoby niepełnosprawne). Materiały informacyjne z sesji dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach Andrzej Gawęda cieszy się z dużego zainteresowania, jakie targi wzbudziły wśród mieszkańców powiatu.
- To bowiem najlepiej świadczy, że taka inicjatywa jest potrzebna. Liczę na to, że efekty targów będą jeszcze lepsze niż w ubiegłym roku, kiedy to zatrudnienie dzięki nim znalazło ponad sto osób – powiedział.

Targi Pracy zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego. Ich kolejna edycja odbędzie się wiosną 2008 roku.

Leszek Wojtowicz
Starostwo Powiatowe w Puławach
 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę