Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zamek, legendy i stary Kazimierz Wycieczka z przewodnikiem.

Data: 19 października

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Oprowadzanie po kolekcji Muzeum Sztuki Złotniczej

Data: 19 października

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej

Paul Kwitek. Live. Koncert

Data: 19 października

Miejsce: Plebanka

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Maklerzy znad Wisły

Uczniowie kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, po zajęciu pierwszego miejsce w województwie lubelskim, uczestniczyli w finale II edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGGII).

Stop! Żaba na drodze!

Rozpoczyna się okres migracji żab i ropuch w kierunku zbiorników wodnych. W Kazimierzu płazy kierują się na gody w stronę Wisły, a podczas takiej wędrówki narażone są na śmiertelne niebezpieczeństwo. Żeby dojść do rzeki muszą pokonać nie tylko drogę asfaltową na wale przeciwpowodziowym, ale i dodatkowo murek, tzw. parapet. Jest to przeszkoda nie do pokonania dla tych zwierząt – znaczna ich część ginie już pod kołami aut.
Porcelana dekorowana olejem miękkim i ogniem tradycyjnym, prace ręczne na szkle, w metalu i tekturze – takie oryginalne prace włoskich artystów będzie można oglądać już od 30 marca w Galerii Autorskiej "Bohema" Cezarego Garbowicza.

Ambitnie, lecz pechowo

Przyjechał lider! To hasło mobilizuje, bo któż nie chciałby zlać mistrza! W minioną sobotę gościliśmy drużynę Stali Poniatowa przodującą (pomimo zaległego meczu) w rozgrywkach lubelskiej okręgówki.

Ale JAJA

Kolorowe pisanki, baranki, palmy wielkanocne, wiklinowe koszyczki i wiele innych rzeczy można obejrzeć i kupić na trwającym w Miejskiej Bibliotece Publicznej VII Kiermaszu Wielkanocnym. Ich autorami są mieszkańcy Kazimierza i okolic.

Słynna willa "Pod wiewiórką" Marii i Jerzego Kuncewiczów jest zamknięta dla zwiedzających. Sytuacja ta związana jest z decyzją podjętą przez Witolda Kuncewicza, syna pisarki, o wystawieniu na sprzedaż rodzinnego domu.

Rubinówka Cezarego Sarzyńskiego z Kazimierza, pigwówka Lecha Cwaliny i pieprzówka Jacka Babicza wygrały "Nalewki na Szerokiej".
Gościem sobotniego spotkania w ramach Autorskich Wieczorów Filmowych był Stanisław Janicki. Publiczność obejrzała jego trzy filmy – „Domy życia”, „Bracia Polscy” oraz „Kochany i nienawidzony”.

Obrady Rady Miejskiej

XV sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w dniu 23 marca 2004 r o godz. 9.00 w sali Kazimierskiego Ośrodka Kultury przy ul. Lubelskiej 12.
Grupa mieszkańców Kazimierza Dolnego wystosowała pismo do władz miasta z prośbą o lepszą organizację Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym. Nie chodzi o likwidację tej imprezy, która podnosi prestiż miasta i przysparza mu dochodów, ale o jej lepsze zabezpieczenie, tak aby zadowoleni byli i przybywający tu miłośnicy kina, i sami mieszkańcy.
Zespół Szkół im. Jana Koszczyca – Witkiewicza oraz Zarząd Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych zapraszają uczniów gimnazjów w dniu 15 kwietnia (czwartek) b.r. na II GIMNAZJALNY RAJD GWIAŹDZISTY „ANTYWAGARY U KOSZCZYCA”.

Zimowe natchnienie

Zbliża się wiosna. Wkrótce stopnieje śnieg, a do życia zaczną budzić się rośliny. Zanim jednak nastaną cieplejsze dni obejrzyjmy na zdjęciach, jak pięknie tej zimy wyglądał Kazimierz.

Fotograf przyjechał !

Mieszkańcy dawnych Prus Wschodnich są bohaterami wystawy „Fotograf przyjechał!”, którą można oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Wystawę przygotowali Piotr Jamski i Jan Przypkowski - pracownicy Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Samochody na START !

Pomimo, iż sroga zima nie daje w tym roku za wygraną, miłośnicy sportów motorowych w Polsce przygotowują się do jednej z pierwszych imprez. 13 marca Automobilklub Lubelski rozpoczyna sezon rajdowy 26-tym Samochodowym Rajdem Ziemi Lubelskiej. Odcinki specjalne, będą przebiegać w pobliżu Kazimierza Dolnego.

Napis na murze

Jednym z celów Kazimierskiego Portalu Internetowego jest dostarczanie aktualnych wiadomości naszym czytelnikom i dyskutantom na Forum. W związku z tym, publikujemy piątkowy artykuł z „Dziennika Wschodniego” zatytułowany „Ruskie won!”, nadesłany przez redaktora Waldemara Sulisza.

Władze Kazimierza Dolnego zapraszają do składania ofert na stanowiska SEKRETARZA GMINY i SKARBNIKA GMINY. Wymagane dokumenty należy składać do 22 marca 2004 roku.

I znowu głośno w mediach o Kazimierzu. Tym razem z powodu statków wiślanych. Dwa lata temu na redzie pojawił się armator z nową ofertą – rejs statkiem na trasie Kazimierz – Puławy. Statek kursował jedynie dwa miesiące. Dlaczego?
Wokół sprawy „wyrzucenia malarzy” z kazimierskiego rynku narosło sporo nieporozumień. Temat cieszy się niezwykłym zainteresowaniem nie tylko mediów lokalnych, ale i mediów o zasięgu ogólnopolskim, w tym telewizyjnej Jedynki. Wiele emocji budzi też i wśród uczestników Forum, o czym świadczy 160 postów na ten temat. Najwyższy czas, by zakończyć tę sprawę, prezentując stanowiska malarzy ze „Stowarzyszenia Artystów Malarzy i Twórców - Kazimierz Dolny - Duży Rynek” i władz Kazimierza Dolnego.
Projekcja filmu dokumentalnego o Szalomie Aszu pt. "Ja widziałem rękę Sary..." wg scenariusza i w reżyserii Agnieszki Arnold oraz wystąpienie prof. Moniki Adamczyk – Garbowskiej na temat twórczości Szaloma Asza i jego związków z Lubelszczyzną będą towarzyszyć promocji książki "Miasteczko", która odbędzie się 3 marca (środa) godz. 17.00 w siedzibie Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN", Lublin ul. Grodzka 21.

W Bohemie erotycznie

Do połowy marca w Galerii Autorskiej "BOHEMA" Cezarego Garbowicza można oglądać wystawę prac Marcina "Ypert" Przydatka zatytułowaną "Pejzaż Erotyczny".
Pokaż stopkę