Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zamek, legendy i stary Kazimierz

Data: 30 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zaobserwujesz Polubisz

Data: 30 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Zwiedzisz Zaobserwujesz Polubisz

Data: 31 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Na ratunek wąwozom

Okolice Kazimierza Dolnego, niezwykle malownicze, swój urok zawdzięczają świetnej symbiozie zabytków architektury z naturą - rzeką, lasem, polem, wzgórzami i wąwozami. Ci, którzy przyjeżdżają do Miasteczka na dłuższy wypoczynek, na pewno znają słynny Korzeniowy Dół, gdzie korzenie drzew wystające z żółtych ścian wąwozu tworzą fantastyczne kształty pobudzające wyobraźnię.
Proces ratyfikacji konstytucji Unii Europejskiej powinien być kontynuowany w sposób i w tempie, który odpowiada sytuacji w poszczególnych krajach Unii - uznali premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej podczas piątkowego spotkaniu w Kazimierzu Dolnym. Zapowiedzieli również, że Grupa będzie popierać wdrażanie ukraińskich reform oraz bliższą współpracę Unii z Ukrainą.

20 lat minęło...

20 lat temu bezimienne dotąd kazimierskie przedszkole otrzymało imię popularnej pisarki dla dzieci - Marii Konopnickiej. Inicjatorką przedsięwzięcia była ówczesna pani dyrektor Danuta Kwiecińska, której nie zabrakło wśród gości zaproszonych na uroczystość dwudziestolecia nadania imienia placówce.

W najbliższy piątek 10 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbędą się obrady szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Premierzy  spotkają się również z premier Ukrainy Julią Tymoszenko.
W ubiegłym tygodniu z miesięcznych praktyk zawodowych w Reggio di Calabria we Włoszech wróciła trójka uczniów Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Wyjazd dla 20 przyszłych cukierników i kucharzy z całej Lubelszczyzny zorganizowała w ramach programu Leonardo da Vinci Lubelska Izba Rzemieślnicza.
Nic ciekawego nie działo się na boisku w Strzyżewicach, gdzie w tym sezonie rozgrywa swe mecze drużyna POM Piotrowice. Nie popisali się piłkarze, nie popisali się również działacze z Piotrowic. Warto czasem przed ustaleniem terminów własnych spotkań, zajrzeć w terminarz reprezentacji Polski...

Łukaszowcy N.Y.39`

Ekipa filmowa w Kazimierzu to zjawisko tak częste, że nie wzbudza żadnych emocji u tubylców. Realizowane tu były przeróżne produkcje i różnie pokazywany był Kazimierz. Zdarzało się, że "udawał" francuskie miasteczko, czy też izraelską Jaffę. Tym razem udawania nie było, gdyż rzecz jest o sprawach kazimierskich...

Dni Wisły 2005

Już po raz szósty Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wspólnie z innymi partnerami organizuje imprezy pod hasłem DNI WISŁY.  Zobacz ich szczegółowy program.

W Dniu Dziecka mieliśmy na naszym stadionie prawdziwe, sportowe święto. Po raz pierwszy w krótkiej historii naszego klubu zawitali do nas przedstawiciele ekstraklasy. Cieszyły się nie tylko dzieci, ale i starsza młodzież. Był to mecz towarzyski, ale Górnicy fedrowali na poważnie!

Plac zabaw?

Skrawek piaszczystego placu na Małym Rynku, ogrodzony niewysokim płotkiem oddziela czysto symbolicznie kilka zdezelowanych huśtawek od reszty świata. To kazimierski plac zabaw położony w samym centrum miasteczka, tuż za kamienicami Przybyłów. Niezbyt chwalebna wizytówka miasta.

Kuncewiczówka znów otworzyła swe podwoje dla artystów i ludzi spragnionych kontaktu ze sztuką. Pierwsze pod egidą Muzeum Nadwiślańskiego spotkanie poświęcone było myśli i sztuce żydowskiej.

W ostatnią sobotę upał był tak wielki, że mało komu chciało się spacerować, a co dopiero mówić o grze w piłkę... Nasz zespół pokazał prawdziwy orli pazur i nie dał szans bezrogiemu Koziołkowi. Orły wygrały z Legionem Koziołkiem Lublin aż 6 - 1!

W duchu historii...

Kazimierz przyciąga różnych ludzi. Od czasu do czasu po rynku hasa koziołek Matołek, przy studni stoi zakwefiona postać, dzwoneczkiem dziękująca za otrzymany grosz, Cyganki za drobną opłatą wróżą szczęście. W ostatni weekend pod kamienicami Przybyłowskimi pojawiły się postacie w strojach pamiętających czasy ich pierwszych właścicieli...

W najbliższą niedzielę Kuncewiczówka już pod egidą Muzeum Nadwiślańskiego na nowo otwiera swe podwoje dla zwiedzających. Można mieć nadzieję, że spotkanie inaugurujące działalność muzeum zapewni jak zwykle moc doznań artystycznych i będzie okazją do kontaktu ze sztuką przez duże S.

Boże Ciało

Kolejny długi weekend rozpoczął się w Miasteczku, jak i w innych miastach Polski uroczystością Bożego Ciała. Piękna pogoda sprzyjała procesji, która w tym roku szła, ze względu na remont ulicy Lubelskiej, inną niż dotychczas trasą.

Ciepło i plażowo

Gorąco było na boisku w Piaskach, bo taka była temperatura powietrza. O większych emocjach sportowych niestety nie było mowy. Poziomu spotkania nie będziemy tym razem oceniać, mając nadzieję na poprawę naszych Orłów. Najbliższą okazję do tego nasi zawodnicy mają już w sobotę.
Wydarzeniem minionego tygodnia było nadanie tytułu honorowego obywatela miasta Kazimierza Dolnego połączone z prezentacją jego dorobku artystycznego, z którym zapoznać się można zwiedzając kościół świętej Anny, Galerię Letnią i muzeum w Kamienicy Celejowskiej oraz galerię Domu Michalaków.
W ubiegły czwartek na terenie Miasteczka pojawiły się drogowskazy kierujące w stronę Pacanowa. W ten sposób oznajmiono wszem i wobec, że w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbywa się święto Koziołka Matołka, któremu należało odśpiewać gromkie sto lat! z okazji 72. urodzin.

Udany rewanż

W rundzie jesiennej, po fatalnej grze przegraliśmy wyjazdowy mecz z Orionem Niedrzwica aż 0-4. W ostatnią sobotę nadszedł czas rewanżu. Na naszym stadionie piłkarze Orłów nie zaprzepaścili okazji i wygrali 3-0.

Pierwsza przegrana

Kiedyś musiało się to stać, bo przecież gdybyśmy bez opamiętania wygrywali wszystkie mecze, to za parę lat mielibyśmy w Kazimierzu Ligę Mistrzów... A tak już zupełnie na poważnie - nie musieliśmy przegrać tego spotkania.
Pokaż stopkę