Zbliżenia

"Zbliżenia" to kolejna wystawa zbiorowa Okręgu Lubelskiego ZPFP, którą od 1 kwietnia można będzie ogladać w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Tym razem fotografie przedstawiają piękno przyrody, którego nie widać na pierwszy rzut oka.
Tematem są mikrokrajobrazy, które w codziennym pośpiechu nie każdy jest w stanie zauważyć - bo w tym celu trzeba się na chwilę zatrzymać, zapomnieć o otaczającym świecie i skupić na historiach, które dzieją się na przestrzeni kilku centymetrów kwadratowych. Tytułowe "Zbliżenia" to nie tylko dosłowne zbliżenie fotografa do obiektu. To także zbliżenie emocjonalne i próba pokazania zachwytu nad pięknem, którego niemal fizycznie dotyka. Wreszcie, zbliżenie może też oznaczać bliskość geograficzną, bo w przypadku tego rodzaju zdjęć nie ma potrzeby wyjeżdżania w dzikie ostępy, czy na inne kontynenty. Takie obrazy można zobaczyć nawet na miejskim trawniku. Trzeba tylko chcieć patrzeć.

Autorzy zdjęć:
* Marta Zionkowska
* Dariusz Hasiec
* Radosław Janicki
* Tomasz Kiecana
* Przemysław Klimczuk
* Paweł Królikowski
* Tomasz Miszczyszyn
* Marcin Szwaczko
* Gracjan Ziółek

Wernisaż wystawy 1 kwietnia br. o godzinie 12:00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Okręg Lubelski Związku Polskich Fotografów Przyrody istnieje od 1996 roku i skupia pasjonatów fotografii przyrodniczej.

W ramach działalności zorganizowano wiele plenerów oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. Najważniejsze to: zbiorowa wystawa w Zwierzyńcu (1997), połączona z promocją albumu "Między Wisłą a Bugiem - Skarby przyrody i kultury", zbiorowa wystawa "Światłem malowane. Barwy przyrody Lubelszczyzny", otwarta przez Ministra Ochrony Środowiska (2003) oraz zbiorowa wystawa "Zbliżenia" (2006).

Członkowie Okręgu mogą pochwalić się uczestnictwem w szeregu innych wystaw organizowanych w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju - w Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Słowenii, Japonii i Filipinach.

Poza wystawami, członkowie OL aktywnie publikują swoje prace. Jednym z największych osiągnięć był zbiorowy album ZPFP pt. "Galeria natury", wydany przez PKN Orlen. Powstały także inne albumy, liczne kalendarze i pocztówki. Prace członków Okręgu Lubelskiego można znaleźć w książkach i magazynach.

Członkowie Okręgu starają się również propagować fotografię oraz podnosić świadomość ekologiczną poprzez organizowanie pokazów slajdów dla szerokiej publiczności.

Wysoki poziom artystyczny twórczości OL został doceniony na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą, w których możemy poszczycić się kilkoma "medalowymi" miejscami. Działalność OL znajduje także swój oddźwięk w prasie, radiu i telewizji.

Obecnie Okręg Lubelski zrzesza 12 członków.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę