Pamięci Jana Pawła II

Skomentuj (1)

W sobotę, 31 marca 2007 roku o godz. 12 utwory Wojtyły z okresu przedpontyfikalnego wygłosi Aleksandra Kurczab-Pomianowska wraz z Anną Lutosławską - Jaworską, aktorką, reżyserem, pedagogiem i pisarką w jednej osobie. Towarzyszyć im będzie muzyk związany z Puławami - Michał Matras.

Koncert w Kuncewiczówce wypełnią takze opowiadania uczestniczek o spotkaniach z Janem Pawłem II i Kuncewiczami. Anna Lutosławska jest bowiem jedną z najwybitniejszych wykonawczyń monodramu według "Cudzoziemki". Za czasow Kuncewiczów plakat wydany z okazji tej realizacji zawsze wisiał w Pokoju Kominkowym, nad balustradą z wiewiórką. Obecnie wrócił na swoje miejsce.

Po koncercie będzie można kupić dwujęzyczne włosko-polskie wydanie "Poezji" Wojtyły, które wydało Wydawnictwo Literackie. Aleksandra Kurczab - Pomianowska wraz z włoską poetką Margheritą Duidacci są autorkami tłumaczeń.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę