Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Nocne zwiedzanie Kazimierza©

Data: 18 września

Miejsce: Studnia na środku rynku

Zamek, legendy i stary Kazimierz

Data: 20 września

Miejsce: Kazimierz Dolny

Kazimierz dwóch księżyców. Spacer tematyczny

Data: 20 września

Miejsce: start: Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego ul. Rynek 19

Wycieczka Kazimierz za dychę ©

Data: 20 września

Miejsce: Studnia na środku rynku

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W poniedziałek 4 sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do Klubu Festiwalowego na promocję książki Szaloma Asza „Miasteczko”.

Wieści ze Staufen

Staufen (partnerskie miasto Kazimierza Dolnego) i francuskie Bonneville obchodziły w tym roku czterdziestolecie współpracy. W uroczystościach, które odbyły się 26 i 27 lipca, wzięli udział przedstawiciele władz Kazimierza Dolnego oraz miast partnerskich Bonneville – Racconici z Włoch i Terra z Nigru.

Festiwal Filmowy i Artystyczny to nie tylko filmy. W ciągu dziesięciu dni trwania imprezy czekają nas również liczne wystawy, koncerty i spotkania z aktorami.

Eine Kleine Nachtmusik

W sobotę, 2 sierpnia o godzinie 19.30 w kazimierskiej Farze na organach zagra Jerzy Kukla. Wysłuchamy między innymi utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Qui donc?

"Kto?" – to tytuł spektaklu Offowego Festiwalu Teatralnego, który odbył się w sobotę na dziedzińcu Domu Architekta SARP.
Jest to dramat dotykający transcendencji, wychodzący na spotkanie wielkiej literackiej osobowości XX wieku, Mistrza Michała Bułhakowa. Wystąpili Jadwiga Andrzejewska i Andrzej Baranowski.

Organy zabrzmiały

Podczas ostatniego koncertu z cyklu Letnich Wieczorów Muzycznych Andrzej Białko zachwycił wszystkich mistrzowskim recitalem organowym. Licznie przybyli melomani słuchali ze skupieniem i podziwem.

kliknij więcej i posłuchaj

Kolonia Artystyczna

W sobotę o godzinie 17.00 w Kamienicy Celejowskiej odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy stałej pt. "Kolonia Artystyczna w Kazimierzu Dolnym XIX-XXI w. - malarstwo - grafika - rysunek"

Magnetoterapia

Każdy wie, że kazimierski Rynek to malarze, galerie, kawiarenki.... Jednak miniony weekend przyniósł coś nowego, co zaciekawiło zarówno turystów jak i mieszkańców Kazimierza.
Kazimierz Dolny, po Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Festiwalu Filmowym, doczekał się w tym sezonie, również Festiwalu Teatralnego. Jego organizatorem jest Studio Teatr Test.

Szczypta humoru

Lubisz żydowski humor? Koniecznie zobacz „Przy Szabasowych Świecach” w wykonaniu kabaretu „Szczypta” Janusza Horodniczego. Gdzie? Kazimierski Ośrodek Kultury ul. Lubelska 12. Kiedy? Piątek 25 lipca godz. 17.00.
Organizatorzy Letnich Wieczorów Muzycznych obiecują, że recital organowy Andrzeja Białko będzie mistrzowski. Chętnych do przekonania się o prawdziwości tych słów zapraszamy w sobotę 26 lipca o godz. 19.30 do Kościoła Farnego.

Witold Kuncewicz, syn Marii i Jerzego wystawił na sprzedaż rodzinny dom. Budynek i działkę wycenił na 450 tys. dolarów amerykańskich. Ministerstwo Kultury odmówiło wykupienia willi. 11 lipca zawiązał się Komitet Ratowania Kuncewiczówki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wykup posiadłości.

Letni koncert w Farze

W najbliższą sobotę o godzinie 19.30 w Kościele Farnym odbędzie się trzeci koncert z cyklu Letnich Wieczorów Muzycznych.
„Wyspy” – tak swoje prace zatytułowała Anna Szprynger, studentka III roku Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż wystawy odbył się 13 lipca w Galerii „Obserwatorium” w Willi Pruszkowskiego.
Pewien człowiek znajduje w pociągu zwłoki. Boi się jednak powiadomić policję, ponieważ jest złodziejem, a do tego ma ze sobą sporo trefnego towaru. Zdesperowany postanawia podrzucić te zwłoki komuś innemu... Tak rozpoczyna się film "Ciało", który 1 sierpnia otworzy 9 Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów".
Saksofonistka Alina Mleczko i kwartet „Prima Vista” zagrają
w sobotę 12 lipca o godz. 19:30 w Kościele Farnym. To już drugi koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych.
Trwa rekonstrukcja sgraffita na fasadzie kamienicy Górskich przy ulicy Senatorskiej (siedziba Urzędu Miasta). Przedstawia ono między innymi postać św. Izydora – Oracza.
„Klasztor Ojców Franciszkanów” to tytuł wystawy Janusza Michalika, która rozpoczyna się w Kazimierskim Domu Kultury. Na wernisaż zapraszamy w sobotę 5 lipca o godz. 17.00.

Muzyczne wieczory

W sobotę 5 lipca o godz. 19.30 odbędzie się pierwszy koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu nad Wisłą. W Kościele Farnym wystąpi Rościsław Wygranienko i kwartet klarnetowy „Claribel”. Usłyszymy muzykę organową Cabezona, Purcella, Kerckhovena i Muffata oraz kameralną Farkasa, Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Wieniawskiego, Dworzaka, Paganiniego i Gershwina.

W tym roku mniej Baszt

Baszty - główne nagrody Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych przyznano w tym roku tylko w dwóch kategoriach

.

Pokaż stopkę