Aktualności dla "Robert Sulkiewicz"

Pod koniec czerwca zginął w wypadku samochodowym w Sosnowcu Piotr Bikont. Tego reżysera, dziennikarza, publicystę i krytyka kulinarnego, który nierzadko pojawiał się w Kazimierzu Dolnym wspomina właściciel legendarnej Knajpy u Fryzjera Robert Sulkiewicz.

Co roku Starosta Powiatu Puławskiego nagradza osoby mające szczególny wkład w działalność kulturalną regionu. Tegoroczne nagrody powędrowały m.in. do Roberta Sulkiewicza oraz zespołu Dziady Kazimierskie.

W ostatni weekend odbyły się dwie imprezy charytatywne zorganizowane przez przyjaciół „Knajpy u Fryzjera”. Dochód z akcji ma pomóc rodzinie Sulkiewiczów, właścicielom restauracji, która spłonęła w ostatni dzień starego roku. (NOWE ZDJĘCIA)

Plany i podsumowania

Jeszcze niedawno w Kazimierzu Dolnym przygrywały klezmerskie kapele, teraz przygotowujemy się do Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jednak zanim w Miasteczku zagości kolejna impreza, podsumować należy tą pierwszą. Jaki był więc tegoroczny Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej?

Koncertem lubelskiego zespołu Berberys rozpoczął się oficjalnie VII Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Było oficjalnie, co nie znaczy, że nie było freilach. Jak się bawiła publiczność w Knajpie u Fryzjera? Zobaczcie, Państwo, sami.

Klezmerzy 2012 (video)

Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej wpisał się już na stałe w kalendarz imprez w Kazimierzu Dolnym. Nie może więc tej imprezy zabraknąć również tego lata. Jest już wstępny zarys programu.

Piątkowy lipcowy wieczór to idealna pora na zabawę. Być może właśnie dlatego Klezmerska Noc i jam session przyciągnęły tam ogromną publiczność. Wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

„Kazimierską hava nagila” – festiwalowym hymnem w wykonaniu autora Marka Ravskiego rozpoczął się Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Uroczyste otwarcie szóstej edycji festiwalu miało miejsce 12 lipca w Knajpie U Fryzjera w obecności przedstawicieli władz miasta.

Kazimierz w "Europie"

Co robią Lodzia i Duda z serialu „Ranczo” pod Batorym? Przekonują ludzi do funduszy unijnych, które w Kazimierzu nad Wisłą umożliwiły realizację m.in. Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Tak w skrócie wygląda scenariusz jednego z odcinków programu „Projekt: Europa”, który TVP1 pokazywać będzie w poniedziałki i piątki o 11.25.

Jakie są Indie? Indie Roberta Sulkiewicza, Mateusza Stachyry, Reni Żak, Dominiki Pieper, Agaty Biedrzyckiej i Bartka Ściborka – podróżników, którzy po raz kolejny wyruszyli z Kazimierza w świat, tym razem właśnie Indie obierając sobie za cel podróży?

Indie dla dzieci

Przedpremierowy pokaz zdjęć oraz relację z podróży do Indii przygotowali wspólnie Mateusz Stachyra i Robert Sulkiewicz. A wszystko to dla najmłodszych uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, którzy niedawno stracili dach nad głową.

Zapewne niektórzy z Państwa pamiętają zeszłoroczne spotkanie w Knajpie U Fryzjera, podczas którego nasz redakcyjny kolega Mateusz Stachyra wraz z grupą przyjaciół przybliżyli nam kulisy swojej wyprawy do Birmy i Tajlandii. Kolejna relacja z podróży – tym razem do Indii – w Knajpie U Fryzjera 10 czerwca o godz. 19.00.

Już po raz szósty w Kazimierzu zabrzmią klezmerskie rytmy. Tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej rozpocznie się12 lipca i potrwa 5 dni, kończąc się tradycyjnie galą na rynku. Jakie gwiazdy zabłyszczą pod kazimierskim niebem?

W piątek 11 lutego 2011 roku w sali konferencyjnej kazimierskiego SARP-u odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz Dolny. Skład zarządu klubu zmienił się w stu procentach, aczkolwiek nowe władze zasiliły osoby znane z licznych działań na rzecz lokalnego sportu.

Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej już na dobre zagościł w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Impreza ma coraz większe rzesze zwolenników, którzy z niecierpliwością wyczekują na kolejne edycje. W tym roku festiwal odbył się już po raz piąty.

Rozpoczął się V Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym. Pierwszym zespołem, który wystąpił w tegorocznej edycji festiwalu był NeoKlez. Młodzi muzycy zachwycili publiczność swoją żywiołowością i energią.

Ponad 80 nalewek pasjonaci tej staropolskiej sztuki zgłosili do XII Turnieju Nalewek, który już po raz czwarty miał miejsce w Kazimierzu – w tym po raz trzeci – w Knajpie U Fryzjera. Większość konkursowych laurów – zdobyła lubelska pigwówka panieńska.

II festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, podczas którego turyści i kazimierzacy bawili się w rytmie muzyki klezmerskiej przeszedł do historii. Czas na podsumowania. I plany. Na trzecią edycję za rok.

Klezmerski konkurs

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Przygotowaliśmy dla Państwa klezmerski konkurs. Do wygrania - bezpłatne wejściówki na biletowane imprezy festiwalowe.

Tatar z Kazimierza

Ona. Zuzanna Ndlovu. On. Hózman Mirza Sulkiewicz. Jeszcze czteroletni Franek. I dwuletnia Aniela. Zakręcona rodzinka z… zuluskimi i tatarskimi korzeniami. Z romantyczną miłością w tle.
Pokaż stopkę