Klezmerska Noc w Kazimierzu (video)

Skomentuj (9)

zobacz więcej (19)

Piątkowy lipcowy wieczór to idealna pora na zabawę. Być może właśnie dlatego Klezmerska Noc i jam session przyciągnęły tam ogromną publiczność. Wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

VI Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym powoli dobiega końca. Jednak zabawy nigdy dość. Piątkowy koncert przyciągnął do Knajpy „U Fryzjera” tłumy publiczności spragnionej żwawej muzyki. Swoje umiejętności prezentowali dobrze znani w Miasteczku artyści z zespołów Di Kuzine, Rzeszów Klezmer Band oraz NeoKlez.

 

Już od samego początku koncertu muzyka wpadała w ucho, a nogi rwały się do tańca. Każdy utwór nagradzały gromkie brawa. A młodzi, pełni energii artyści zachęcali publiczność do wspólnej zabawy. Na początek wystąpił zespół Di Kuzie, a zaraz za nim NeoKlez oraz Rzeszów Klezmer Band. Szybkie, pełne ekspresji utwory przeplatały się ze spokojnym brzmieniem klezmerskich ballad. Jednak można by rzec, że z każdą piosenką koncert coraz bardziej się „rozkręcał”. A razem z nim publika.
 
Początkowo niewielu było odważnych, którzy zdecydowali się na tańce. Jednak wraz z upływem czasu ta odwaga nie była wcale potrzebna – nogi same podrywały się do góry. Tańczono pod sceną, z tyłu namiotu oraz tuż obok. Miejsce nie miało znaczenia. Liczyła się ta niesamowita atmosfera oraz muzyka, która nie pozwalała ustać w miejscu. Nie ważne było też to, czy poruszamy się w tym tańcu rytmicznie, czy też nie, każdy tańczył po swojemu. I w takich chwilach brakuje w Kazimierzu Leona Blanka, który pokazał kroki hory czy też bułgara. Który w pewien sposób, wraz z Robertem Sulkiewiczem, współtworzył Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym. Który do dziś pozostaje niezastąpiony…

Skomentuj


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę