Nowy zarząd KKS Orły Kazimierz

Skomentuj (15)

W piątek 11 lutego 2011 roku w sali konferencyjnej kazimierskiego SARP-u odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz Dolny. Skład zarządu klubu zmienił się w stu procentach, aczkolwiek nowe władze zasiliły osoby znane z licznych działań na rzecz lokalnego sportu.

Dotychczasowy prezes Maciej Polkowski, znany i ceniony dziennikarz sportowy, od paru lat mieszkaniec naszej gminy, wielce zasłużony dla Orłów, złożył sprawozdanie z prac zarządu ostatniej kadencji. Sprawozdanie rzeczowe i konkretne, zawierało również elementy samokrytyczne. Ostatnie wyniki sportowe (spadek do A klasy po 10 latach) nie napawają optymizmem na przyszłość. Nowe obowiązki byłego prezesa nie pozwoliły mu na kandydowanie w kolejnej kadencji. Maciej Polkowski jako osoba nie mająca sobie równych w dziennikarstwie sportowym będzie pełnił odpowiedzialne funkcje przy organizacji turnieju EURO 2012, który miejmy nadzieję zagości też w naszym Miasteczku.


Komisja rewizyjna po przedstawieniu swojego sprawozdania na temat działalności ustępującego zarządu poddała pod głosowanie wniosek o udzielenie mu absolutorium. Walne zgromadzenie nie udzieliło absolutorium władzom klubu, a w tajnych wyborach poparło stosunkiem głosów 22 do 2 jedynego kandydata na prezesa Roberta Sulkiewicza. W wyborach jawnych takim samym stosunkiem głosów został wybrany nowy zarząd KKS Orły Kazimierz w składzie:
Ignacy Włodek - wiceprezes
Łukasz Ziółek - skarbnik
Paweł Lis - sekretarz
Waldemar Kruk - członek zarządu
Dariusz Matyjaszek - członek zarządu
Adam Kamola - członek zarządu


Delegatem na Zjazd LZPN został wybrany Maciej Polkowski.


Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w dniu 14 lutego 2011 roku zarząd Klubu, ukonstytuował się, wybierając odpowiednie, a wyżej wymienione funkcje dla swoich członków.
Kibicujemy całym sercem, przed Wami wiele pracy! (KF)

Od nowego prezesa Klubu – nowy zarząd


Szanowni członkowie KKS Orły Kazimierz oraz wszyscy sympatycy, chciałbym serdecznie podziękować panu prezesowi Maciejowi Polkowskiemu i ustępującemu zarządowi za zaangażowanie i wielkie chęci oraz ogrom pracy włożonej w funkcjonowanie naszych Orłów. Dzięki Waszym działaniom przetrwaliśmy najcięższe chwile w historii naszego klubu.


Jako nowy prezes dziękuję bardzo za wybranie mnie na to odpowiedzialne, lecz również nie zawsze wdzięczne stanowisko. Byłem z naszym klubem prawie od zawsze, gdyż jestem jego członkiem założycielem. Udało mi się też namówić do współpracy ludzi, którzy związani są z piłką nożną w naszej gminie znacznie dłużej niż kilkanaście lat historii Orłów.


Nasz wiceprezes Ignacy Włodek i jego syn Tomasz to osoby tworzące historię futbolu kazimierskiego. Ignacy (zwany przez przyjaciół Mietkiem) włączył się w klubowe działania po długiej przerwie. Bez niego nie zdecydowałbym się na ponowne kandydowanie do naszych władz. Jego syn Tomek, zwany Głównym Statystykiem Klubu, również gości częściej na naszym stadionie, a trzeba tu również wspomnieć o Łukaszu (naszym byłym zawodniku), którego zapraszam do naszych wspólnych działań.


Paweł Lis, swego czasu tak aktywny w młodzieżowych grupach Orłów, Dariusz Matyjaszek zwany Dyrektorem Narodowego, czyli osobą, która wie o naszym stadionie wszystko, a robi tam więcej niż wszystko, Adam Kamola uwielbiany przez kibiców (nie zawsze mężczyzn) oraz Łukasz Ziółek, który został wciągnięty w klubowe sprawy przez swojego tatę Janusza i jest niewątpliwie świeżą krwią w Orłach.


Te osoby pełniły już w różnych okresach historii naszego klubu wszelakie funkcje. Wszyscy sympatycy wiedzą, że jest to grono ludzi, którym jak mało komu zależy na powrocie do dawnej – na miarę naszych możliwości – świetności.


I wreszcie Waldemar Kruk – krew zdecydowanie najmłodsza duchem. Człowiek, który nie chce nic obiecywać, ale ma nie od dziś wolę walki o nasz kazimierski sportowy byt.


Taki to jest zarząd Klubu. Nareszcie spotkaliśmy się wszyscy w jednym czasie i miejscu. Mam nadzieję, iż zaowocuje to sukcesami organizacyjnymi i co za tym idzie sportowymi, na których nam najbardziej zależy.


Cały zarząd to ludzie chcący pracować i mający doświadczenie. Zapraszam na trybuny, które ostatnio tak smutno wyglądały. Bez kibiców nie ma chęci do gry – tak mówią piłkarze! Bez wiernych sympatyków nie będzie naszego klubu!


Robert Sulkiewicz
Prezes KKS Orły Kazimierz Dolny

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • anonim
  czytajac to i slyszac takie slowa ze po co taki klub istnieje jak nie ma kibicow i lepij go zlikwidowac to odpowiad ze np. zeby mlodziez miala zajecie i zeby w puzniejszym czasie nie stali pod budka z piwem a pozatym jest kibic i kibic bo ten ktory przychodzi po to zeby pospiewac i dopingowac swoja druzyne to kibice jest a ten ktory mocuje sie z krzeselkiem godzine zeby go wrwac a przy okazji komus gebe obic do kibicow sie nie zalicza tylko do bandy ludzi majacych nie rowno pod sufitem prawda ?
 • pijany znad Grodarza
  Znowu Znany nie zna. Przypomina to dowcip: pyta sie widzący niewidz acego: widzisz?, nie widzę, a widzisz.
 • Paweł
  "Znany" - po co zabierasz głos w dyskusji, skoro nie potrafisz odróżnić "klubu" od "drużyny?" Ta ostatnia jest tylko częścią tego pierwszego i to nie zawsze najważniejszą......
 • Znany
  Racja wynik jest mi nieznany bo mnie to nie interesuje są Orły ok i tyle w tym temacie.Pamiętam byłem kiedyś na wale na meczu Orły-Wisła P z Wisły przyjechała sympatyczna banda ładnie śpiewali było ich z około 50kumatych plus kilku dziadków z Puław.Orły a raczej ich kibice nic ciekawego nie zaprezentowali i jak dobrze pamiętam mecz skończył się wynikiem 0:2 dla Wisły.Najlepiej brzmiała przyśpiewka kibiców przyjezdnych "po co wy gracie skoro kibiców nie macie" ROMA per sempre i był będzie jest dla kumatych piona dla frajerów muka
 • pijany znad Grodarza
  No i co Znany. Widzę, że wynik nie jest Ci znany.
 • Lędzic
  Orły - Garbarnia 6-3
 • pijany znadGrodarza
  prosty rogal. masz rację. To jest wlaśnie argument na istnienie tego rodzaju klubów. Do Kumatego: a ktory to "najlepszy w regionie?"
 • prosty_rogal
  'Znany' to troll, mówię, wiem.
  Ludzie grają futbol, bo chcą.
  Inni chodzą to ogladać, bo chcą.
  Jeszcze inni poświecają tym pierwszym swój czas, bo chcą.
  Czego chcieć wiecej?
 • Znany
  Kumaty to ja nie jestem ok a skąd to wiesz? Sympatyzuje z najlepszą ekipą w regionie i zwiedziłem już trochę Polski zespół który nie ma kibiców nie ma prawa bycia np Amica czy inne tego typu stwory ty postaraj się być kumata strzała
 • Magda
  Do znanego, Kumaty to ty na pewno nie jesteś. To że jest klub to już jest sukces, a nie od razu Kraków zbudowano. Krytykować jest najprościej, szczególnie tym , którzy nic nie robią.
 • Znany
  Po co nam klub który gra słabo i nic nie osiąga i jest pośmiewiskiem wszystkich kumatych ludzi mający pojęcie o prawdziwej piłce.Co w zamian nie mam pojęcia wyrażam swoje zdanie na dany temat i nikogo przy tym nie obrażam:)
 • Ulka
  Zakładając, że jest, jak piszesz, Znany, mam małe pytanko: co w zamian? Jeżeli krytyka - to tylko konstruktywna, a Twój sąd do takiej nie należy.
 • Znany
  To jest jedna z takich drużyn która nie ma wogóle kibiców klub nazywa się orły kazimierz a stadion jest w bochotnicy zlikwidować tą drużyne bo i tak nic nigdy nie osiągną
 • pijany znad Grodarza
  Nigdy nie bylem na meczu Orłów. Żałuję. Panie Macieju. To musi być piękna drużyna. Jest niezwykłym, ze ustępujący Prezes pisze taki adres. To jest piękne, to jest wzór działacza./ z tym "działaczem" to mam problem, bo nie wiem czy Pan nie poczuł się obrażony, gdyby tak, to PRZEPRASZAM.
 • Maciej
  Serdecznie dziękuję za miłe słowa skierowane pod moim adresem. Z moimi "Orłami" nie zamierzam w żadnym przypadku tracić kontaktu, ale również uważałem, że czas na zmiany. Dziękuję także tym wszystkim, którzy wspierali mnie oraz członków zarządu w łatwiejszych i trudniejszych momentach. Jestem przekonany, że już niebawem znowu słońce zaświeci na naszej ulicy, a "Orły" poszybują wysoko.
  Maciej Polkowski

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę