Festiwal Klezmerski otwarty!

Skomentuj (1)

zobacz więcej (9)

Rozpoczął się V Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym. Pierwszym zespołem, który wystąpił w tegorocznej edycji festiwalu był NeoKlez. Młodzi muzycy zachwycili publiczność swoją żywiołowością i energią.

We wtorek 13 lipca o godz. 20.00 nastąpiło uroczyste i oficjalne otwarcie V edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Maciej Żurawiecki, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego przywitał wszystkich gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym zespołem, który wystąpił w tegorocznej edycji festiwalu był NeoKlez.

Zespół NeoKlez powstał w 2008 roku w Lublinie. Od początku swojego istnienia grupa jest związana z Kazimierzem Dolnym i z Knajpą U Fryzjera. Zespół tworzą młodzi muzycy, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych, których połączyła chęć ukazania muzyki klezmerskiej w zupełnie innym świetle. Do tego właśnie zamierzenia nawiązuje nazwa grupy.

Podczas koncertu muzycy porwali publiczność swoją żywiołowością i energią. Bardzo licznie zgromadzona publiczność dała się oczarować muzyką. Ludzie, przy wolniejszych utworach zamykali oczy, by bardziej poczuć te dźwięki, przy szybszych - wystukiwali rytm i pilnowali… swoich nóg, gdyż te same rwały się do tańca, a miejsca było niewiele.

Każdy utwór był nagradzany gromkimi brawami, a niektóre – nawet owacjami na stojąco. Gdy muzycy zakończyli swój występ, publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny, domagając się kolejnych utworów. I tak kilka razy. NeoKlez, to bardzo żywiołowa grupa, to ludzie pełni energii i dobrego humoru, którym zarażają wszystkich tych, którzy zdecydują się przyjść na ich występ.

NeoKlez będziemy mieli okazję usłyszeć jeszcze w sobotę, na koncercie finałowym, który odbędzie się na Rynku. Wszystkich tych, którym nie udało się być na rozpoczęciu festiwalu, zachęcamy do udziału w koncercie sobotnim. Wrażenia będą na pewno niezapomniane.

Skład zespołu NeoKlez:

Stanisław Leszczyński - skrzypce
Damian Szymczak - klarnet
Błażej Kozłowski - akordeon
Damian Sobkowiak - kontrabas
Stanisław Siedlaczek - perkusja

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę