Festiwal Klezmerski otwarty!

Skomentuj (1)

zobacz więcej (9)

Rozpoczął się V Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym. Pierwszym zespołem, który wystąpił w tegorocznej edycji festiwalu był NeoKlez. Młodzi muzycy zachwycili publiczność swoją żywiołowością i energią.

We wtorek 13 lipca o godz. 20.00 nastąpiło uroczyste i oficjalne otwarcie V edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Maciej Żurawiecki, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego przywitał wszystkich gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym zespołem, który wystąpił w tegorocznej edycji festiwalu był NeoKlez.

Zespół NeoKlez powstał w 2008 roku w Lublinie. Od początku swojego istnienia grupa jest związana z Kazimierzem Dolnym i z Knajpą U Fryzjera. Zespół tworzą młodzi muzycy, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych, których połączyła chęć ukazania muzyki klezmerskiej w zupełnie innym świetle. Do tego właśnie zamierzenia nawiązuje nazwa grupy.

Podczas koncertu muzycy porwali publiczność swoją żywiołowością i energią. Bardzo licznie zgromadzona publiczność dała się oczarować muzyką. Ludzie, przy wolniejszych utworach zamykali oczy, by bardziej poczuć te dźwięki, przy szybszych - wystukiwali rytm i pilnowali… swoich nóg, gdyż te same rwały się do tańca, a miejsca było niewiele.

Każdy utwór był nagradzany gromkimi brawami, a niektóre – nawet owacjami na stojąco. Gdy muzycy zakończyli swój występ, publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny, domagając się kolejnych utworów. I tak kilka razy. NeoKlez, to bardzo żywiołowa grupa, to ludzie pełni energii i dobrego humoru, którym zarażają wszystkich tych, którzy zdecydują się przyjść na ich występ.

NeoKlez będziemy mieli okazję usłyszeć jeszcze w sobotę, na koncercie finałowym, który odbędzie się na Rynku. Wszystkich tych, którym nie udało się być na rozpoczęciu festiwalu, zachęcamy do udziału w koncercie sobotnim. Wrażenia będą na pewno niezapomniane.

Skład zespołu NeoKlez:

Stanisław Leszczyński - skrzypce
Damian Szymczak - klarnet
Błażej Kozłowski - akordeon
Damian Sobkowiak - kontrabas
Stanisław Siedlaczek - perkusja

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę