Aktualności dla "festiwal filmowy"

W Galerii Letniej otwierał wystawę fotografii. W Kinie pod Srebrną Gwiazdą – cykl filmów z serii „I Bóg stworzył aktora”. W Kocham Kino Cafe – rozmawiał z publicznością o swoich kreacjach aktorskich, w Klubie Empik – podpisywał filmy ze swoim udziałem. Był bezsprzecznie dominantą drugiego dnia festiwalu. Janusz Gajos.

Drugi Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczęty! Mimo upału i wieczornej burzy miłośnicy kina i sztuki na festiwal przybyli.

Festiwal filmowy to okazja otarcia się o sławy nie tylko na ekranie, ale również w rzeczywistości. W tym roku o autograf będzie można poprosić wielu polskich i zagranicznych ludzi kina na przykład podczas spotkań w Klubie Filmowym Kocham Kino.

EMPiK w tym roku świętuje swoje 60 – lecie. Stąd i jego oferta podczas Festiwalu Dwa Brzegi wygląda imponująco. W czasie 7 festiwalowych dni odbędzie się ponad 20 spotkań z prawie trzydziestką twórców kultury – nie tylko pisarzy, ale również ludzi ze świata filmu i muzyki.

Dwa Brzegi - program

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu startuje już 2 sierpnia. Do dnia otwarcia został... już tylko tydzień! Program jednej z najważniejszych imprez kulturalnych tego lata - poniżej.

Rozstawiają namioty

Na prawym brzegu Wisły w Kazimierzu rozpoczął się montaż namiotów, które pomieszczą kina festiwalowe. To znaczy, ze festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2008 Kazimierz Dolny - Janowiec nad Wisłą tuż tuż!

Dwa Brzegi tuż tuż

Trwa festiwal klezmerski a na początku sierpnia wystartuje festiwal filmowy. Czego się możemy spodziewać? O tym - poniżej.

Dwa Brzegi 2008

W 2008 roku, po raz drugi, w dniach od 2 do 9 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest powstałe ww. miastach Stowarzyszenie DWA BRZEGI.
Wczoraj odbyła się pierwsza konferencja prasowa dotycząca festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który po raz drugi zagości w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach 2 do 9 sierpnia.
W 2008 roku, po raz drugi, w dniach od 2 do 9 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą. Poniżej zarys programu.
Festiwal filmowy w Kazimierzu od poprzedniego roku odbywa się w nowej formule. Zgodnie z nazwą „Dwa Brzegi” ma miejsce po obu stronach Wisły – w Kazimierzu i Janowcu. Prom nie zawsze może łączyć oba wiślane brzegi – by Wisła przy niskim stanie wód nie zrobiła filmowcom przykrej niespodzianki, organizatorzy rozważają budowę mostu pontonowego.
Pierwszą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” mamy za sobą. Konkursy zostały rozstrzygnięte, namioty poskładane, a miłośnicy kina wyjechali. Miejmy nadzieję, że wrócą za rok, na kolejne spotkania z filmem, muzyką i artystami.
Grażyna Torbicka - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2. Ikona festiwali filmowych w Kazimierzu nad Wisłą - towarzyszy im niemalże od samego początku. W tym roku dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Kazimierz Dolny w czasie Festiwalu stał się miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem gości, wśród których znalazł się również Felice Laudadio - dyrektor Festiwali Filmowych w Wenecji, zasiadający w Radzie Artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
Festiwal Dwa Brzegi stara się łączyć mimo różnic. Tak stało się w przypadku Kazimierza i Janowca – miast bliskich sobie i dalekich zarazem. Tak stało się również przypadku fary i synagogi. Obie świątynie zaistniały w czasie kazimierskiego festiwalu także jako świątynie sztuki.

Z piekła do raju

Weekend festiwalu filmowego Dwa Brzegi mógł skutecznie zrazić do Kazimierza nawet najbardziej zagorzałych miłośników Miasteczka. „To nie gwiezdne wojny, to Kazimierz Dolny” pisała parę lat temu „Polityka”. Rzeczywiście.

Mocne strony Festiwalu

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" przeminął, jednak nie bez echa, co bardzo cieszy organizatorów. O Festiwalu, jego tworzeniu i przebiegu opowiada Monika Czepielewska - rzecznik prasowy tegorocznego Festiwalu.
Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" organizatorzy przygotowali specjalne spotkania z reżyserami, tzw. lekcje kina. Jednym z gości takiego spotkania był Bob Rafelson - poprowadził on wykład, podczas którego wyjawiał tajniki swojej pracy.
Do końca Festiwalu Filmu i Sztuki pozostało jeszcze dwa dni. Może warto pobyt nad Wisłą przedłużyć, by poznać lepiej – nie tylko przez pryzmat i filmu i festiwalowych imprez – oba nadwiślańskie brzegi i położone na nich miasteczka – Kazimierz i Janowiec – Perły nad Wisłą.

Legenda polskiego kina

Legenda polskiego kina. Niezapomniany Kmicic z „Potopu” Hoffmana czy Klucznik Gerwazy z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy. Odtwórca wielu innych ról, bo wystąpił przecież w ponad stu filmach polskich i zagranicznych. Daniel Olbrychski.
Pokaż stopkę