Aktualności dla "festiwal filmowy"

Piąty dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi upłynął pod znakiem spotkań z Jerzym Stuhrem. W samo południe aktor poprowadził lekcję kina, później przybył na spotkanie w Empiku. W obu wydarzeniach artyście towarzyszyła rzesza fanów.

Gośćmi Empiku na Dwóch Brzegach byli 4 sierpnia Henryk Sawka i Rafał Bryndal, autorzy książki „Sceny z życia małżeńskiego według Sawki. Komentuje Rafał Bryndal”.

Kolejnym gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był brazylijski reżyser Bruno Barreto. Podczas lekcji kina, która 3 sierpnia zakończyła pobyt artysty w Kazimierzu, opowiedział In o swojej przygodzie z filmem, dzieciństwie i swoich słabościach. Zapraszamy na materiał wideo.

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce, a swoją sławę zawdzięcza nie skandalom, ale ciężkiej pracy zawodowej. Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi pozwala na dokładne zapoznanie się z twórczością artystki. Krystyna Janda gra kolejną rolę główną. Tym razem w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otworzył tradycyjny gest uścisku rąk burmistrzów położonych po Dwóch Brzegach Wisły miasteczek Kazimierza i Janowca. Przez najbliższe 9 dni nad Wisłą będą gospodarzyli filmowcy.

Koncert brazylijskiej bossa novy odbył się w klimatycznych murach kazimierskiego zamczyska na otwarcie festiwalu Dwa Brzegi. Przed nadwiślańską publicznością wystąpili Francis i Oliwia Hime z zespołem.

Dwa Brzegi - program

Od soboty 1 sierpnia do niedzieli 9 sierpnia trwać będzie w Kazimierzu, Janowcu i... Puławach Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Poniżej prezentujemy program imprez festiwalowych.

Trwa montaż namiotów III Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Do rozpoczęcia imprezy zostało już tylko 15 dni!

Festiwalowy e-sklep już działa! Warto go odwiedzić tym bardziej, że w systemie przedsprzedaży internetowej organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oferują atrakcyjne rabaty.

Dwa Brzegi w pigułce

W tym roku od 1 do 9 sierpnia po raz trzeci zapraszamy wszystkich, którzy kochaja kino do Kazimierza Dolnego i Janowca, nad Wisłą na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu Dwa Brzegi będzie - uznawany za jednego z najznakomitszych reżyserów - Bruno Barreto, który poprowadzi także Lekcję Kina: Spowiedź reżysera filmowego.

Koncert oryginalnej bossa novy z udziałem gwiazd Francisa i Oliwii Hime z Brazylii zainauguruje 1 sierpnia o godz. 21.00 III edycję Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. To rzadka okazja, by po raz pierwszy w Polsce posłuchać artystów należących do grona tych, którzy tworzyli historię bossa novy w Brazylii.

Świat zwariował!

Grażyna Torbicka dyrektor artystyczny festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza od 1 sierpnia do Kazimierza i Janowca nad Wisłą. Świat zwariował! – to hasło tegorocznej trzeciej już edycji festiwalu Dwa Brzegi. Poniżej zarys programu.

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" była tematem jednego z ostatnich spotkań w Kocham Kino Cafe ostatniego dnia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Sobotnia projekcja "Złej nocy” była ostatnią w sekcji „Gus Van Sant. Buntownik nieokiełznany”, prezentującej dorobek kinematograficzny tego amerykańskiego reżysera kina niezależnego.

Janusz Gajos – polski aktor teatralny i filmowy, najpopularniejszy aktor telewizyjny 2007 roku (laureat Wiktora) był gościem specjalnym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu, gdzie zaprezentowano retrospektywę jego filmów w cyklu „I Bóg stworzył aktora” oraz retrospektywę jego dokonań… fotograficznych.

Polscy bastardzi. Rafał Lewandowski, Jakob Dammas i Igor Devold. Trójka młodych reżyserów o polskich korzeniach i dorobku na tyle bogatym, że wypełnił cały dzień projekcji w małym namiocie.

„Lekcja kina - spowiedź twórcy filmowego” to opowieść twórcy o tym, jak rodziła się jego pasja do sztuki, co go inspiruje i jakie są tajemnice jego twórczości. Jedną z tegorocznych lekcji kina poprowadził Wojciech Marczewski.

Spiżowy krzyk

Kto z nas nie zna takich utworów jak „Dziwny jest ten świat” czy „Pod Papugami” Czesława Niemena… Wydaje się, że są to jego największe przeboje. Jednak teraz, kiedy ukazała się kolejna jego płyta zatytułowana „Spiżowy krzyk”, to może się zmienić…

Jeden z poniedziałkowych seansów Kina pod Srebrną Gwiazdą otworzył Daniel Olbrychski – legenda polskiego kina. Amerykański film z cyklu „Rewolta’ 68 „Nieznośna lekkość bytu” z 1988 r. oglądał razem z kazimierską publicznością syn aktora – Wiktor.
Pokaż stopkę