Aktualności dla "festiwal filmowy"

Polską premierą „Kapitału ludzkiego” - thrillera z elementami kina noir – zakończy się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

„Bitwa Warszawska”, Katyń” „Generał Nil”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas” „Bitwa pod Wiedniem”, „Obława”, „Róża”, „Pokłosie", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Miasto 44" – o tych i innych polskich filmach historycznych ostatnich lat dyskutowali podczas jednego ze spotkań na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi goście Grażyny Torbickiej.

Cykl „I Bóg stworzył aktora…” pozwala nam poznać bliżej wybitnych twórców, których na co dzień oglądamy w telewizji, kinie czy teatrze. Możemy też prześledzić karierę danej osoby, dzięki projekcjom filmowym prezentowanym na festiwalu. W tym roku gościem specjalnym cyklu jest Stanisława Celińska.

Tomasz Stańko New York Quartet wystąpił na inauguracyjnym koncercie siódmego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeden z najlepszych i najbardziej znanych artystów jazzowych na świecie zaprezentował na kazimierskim Rynku utwory z płyty "Wisława".

Już tylko kilka dni dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wygląda program imprezy? Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy?

Brawurowe siostry Labeque, poruszający Sixto Ridrigez, zadziorni Możdżer i Tymański to bohaterowie sekcji „Muzyka, Moja Miłość”. – Tak muzyczną stronę festiwalu zapowiadają organizatorzy. Według najnowszych informacji, w tym roku pierwsze skrzypce na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zagrają gitary.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu w dniach od 27 lipca do 4 sierpnia. Będzie to już siódma edycja imprezy. Co nas czeka w tym roku? Przygotowania idą pełną parą. 

Kazimierz Dolny podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi gościł wybitnych reżyserów, aktorów, muzyków. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać niezwykłych ludzi tworzących polską sztukę. Jednym z gości specjalnych festiwalu była Magdalena Cielecka, bez wątpienia postać nietuzinkowa.

Są tacy twórcy, których nie sposób opisać w kilku słowach. Nie wystarczy też jedno spotkanie, by zaprezentować całokształt twórczości. Dlatego też na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, co roku przygotowywana jest czyjaś retrospektywa. W tym roku gościem specjalnym tego cyklu jest Marek Koterski.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi gości wielu wybitnych twórców. Jednym z nich jest aktor Robert Więckiewicz, z którym mogliśmy się spotkać w Cafe Kocham Kino.

„Paradoks” to nowy serial, który jesienią będziemy mogli oglądać w telewizyjnej Dwójce. Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zawitali do Kazimierza twórcy tego projektu, m.in. Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz i Greg Zgliński.

Na początek "Reality"

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2012 został oficjalnie otwarty! Na początek mieliśmy okazję poznać festiwalowych gości oraz obejrzeć film otwarcia"Reality".

Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym odbywa się wiele wspaniałych wydarzeń. Jednym z nich będzie spotkanie z Ewą Pisulą - Dąbrowską, autorką książki "Dwa Brzegi ponad tęczą".

Sztuka ziemi

Metalowa słoneczna klepsydra, kamienny amonit i architektoniczne ruiny ze słomy – o takie konstrukcje wzbogacił się krajobraz Kazimierza. Prace artystów z różnych krajów zrealizowane w ramach I Lubelskiego LandArt Festiwalu oglądać można w kamieniołomach nad Wisłą.

Kolejny weekend upłynie nam w atmosferze V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co jeszcze przed nami na dwóch filmowych brzegach Wisły?

Zespół "Dziewczyny" znany jeśli nie ze swojej debiutanckiej płyty „Dziewczyny z sąsiedztwa”, to na pewno z programu X - Factor, gościł w festiwalowym Klubie Empik-u.

Koncertem argentyńskiego króla tanga Daniela Melingo rozpoczął się V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Artysta spotkał się z publicznością dzień później.

Pokaż stopkę