Rozstawiają namioty

Skomentuj (2)

Na prawym brzegu Wisły w Kazimierzu rozpoczął się montaż namiotów, które pomieszczą kina festiwalowe. To znaczy, ze festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2008 Kazimierz Dolny - Janowiec nad Wisłą tuż tuż!

Wczoraj 22 lipca w samo południe rozpoczął się montaż namiotów festiwalowych. Kilkadziesiąt osób uwijało się przy ustawianiu konstrukcji szkieletowej dużego namiotu na boisku Zespołu Szkół przy Nadwiślańskiej. Nic więc dziwnego, że konstrukcje obu kin plenerowych – kina Pod Srebrną Gwiazdą – namiot na 800 miejsc – oraz małego kina – namiot na 250 miejsc – powstały jednego dnia. Duży namiot będzie gotowy – jak obiecuje kierujący pracami montażowymi Norbert Danecki z firmy Hale Namiotowe – najpóźniej w czwartek. Wszystkie namioty zaplanowane na festiwal – w poniedziałek 28 lipca.

Do festiwalu naprawdę zostało już niewiele czasu. Program jest wciąż jeszcze tajemnicą, ale wiadomo już, że 2 sierpnia Dwa Brzegi otworzy prapremierowy pokaz filmu Łukasza Barczyka "Nieruchomy poruszyciel" (termin zaczerpnięty z Arystotelesa). Na ekranie zobaczymy Marietę Żukowską, Jana Frycza i Andrzeja Chyrę w elektryzującej historii o najgłębiej skrywanych instynktach i pragnieniach. Mocny, bardzo ciekawy film – zrealizowany w konwencji komiksowo- bajkowej – zabiera widzów w świat neurotycznej wyobraźni głównego bohatera kreowanego przez Jana Frycza.

Projekcja „Nieruchomego poruszyciela” poprzedzona będzie specjalnym wydaniem Polskiej Kroniki Filmowej, zawierającym archiwalne wzmianki o Kazimierzu i Janowcu, pierwsze – z 1949 roku, pokazane w kontekście na przykład Zjazdu KPZR z udziałem wówczas działających radzieckich twórców filmowych czy innych wiadomości z tamtych czasów.

Wydarzenia festiwalowe jak zwykle zdominują życie Miasteczka na cały tydzień. Publiczność będzie mogła w nich uczestniczyć w takich miejscach jak: Duże kino (pod namiotem, na ponad 900 miejsc), Małe Kino (pod namiotem, na 250 miejsc), Mały Rynek (projekcje plenerowe dla ponad 2.000 widzów), ruiny kazimierskiego zamku (miejsce koncertów i projekcji z cyklu "Kocham Kino"), Patio SARP (spotkania z twórcami i mini-koncerty), Galeria Letnia, Galeria na Plebanii, sale Kolegium Sztuki (wystawy), siedziba Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza (wystawy i spotkania autorskie), Cafe "Kocham Kino" (klub festiwalowy), Hotel Król Kazimierz (scena teatralna), U Fryzjera (klub festiwalowy), zapraszać Państwa będzie również Salonik empiku.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • ytt (gość)
    Takimi sprawami organizatorzy Festiwalu się nie przejmują..
  • Zegarkowy (gość)
    Współczuję mieszkańcom domu przy samym boisku na terenie szkoły - ze zdjęć widać że ten wielki namiot praktycznie już stoi "w ich oknach"...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę