Temperatura Dwóch Brzegów

Skomentuj (1)

Drugi Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczęty! Mimo upału i wieczornej burzy miłośnicy kina i sztuki na festiwal przybyli.

Kazimierz Dolny festiwalowych gości przywitał słońcem i bardzo wysoką temperaturą – dosłownie i w przenośni. Mimo, że projekcje filmowe trwały od rana, festiwal został oficjalnie otwarty o 16.30 filmem Łukasza Barczyka pt. „Nieruchomy poruszyciel”. Seans ten cieszył się ogromnym powodzeniem, a biletów zabrakło już... rano.

 

Oprócz prapremierowego „Poruszyciela” w sobotę 2 sierpnia można było uczestniczyć również w wielu innych wydarzeniach. Pierwszego dnia festiwalu otwarta została między innymi sekcja „Rewolta ‘68”, podczas której odbyła się projekcja „Rewolucji” Martina Roseta oraz „Marzycieli” Bernardo Bertolucciego.

Byli goście w salonie Empiku – Elżbieta Dzikowska, Dmitrij Strelnikoff i Tomasz Piątek, projekcje w Janowcu oraz na kazimierskim Małym Rynku. Był grill na skwerze przygotowany przez turystów i była też... burza, chyba na ostudzenie emocji.

Po prawie całym dniu słonecznej, można powiedzieć wprost, że upalnej pogody wczesnym wieczorem nad Kazimierzem pojawiła się ciemna chmura, z której oprócz deszczu padały również pioruny i grzmoty. W jednej chwili z rynku zniknęli ludzie, a na ich miejscu pojawiła się... woda! Jedni pochowali się w pobliskich kafejkach, inni pędzili co sił do domów lub kwater, a byli też i tacy, którzy oglądali spokojnie film… Po deszczu powietrze zrobiło się rześkie, a ludzie momentalnie wrócili na ulice. Jednak poruszanie się po mieście było nieco utrudnione, bo kałuże, bo błoto, choć każdy radził sobie jak umiał  - niektórzy nawet chodzili na boso.

W tej pięknej aurze odbył się tak bardzo przez niektórych wyczekiwany koncert Carlosa do Carmo, na którego występ biletów zabrakło już w piątek. Na kazimierskim zamku koncertował pieśniarz fado, a w sercu Miasteczka – na Rynku zagościli inni muzycy, wokół których zebrała się spora publiczność.Atrakcji więc nie brakowało.

Czasem mówi się, że nocą miasto śpi, o Kazimierzu powiedzieć można, że nocą dopiero zaczyna tętnić życiem. Bo tak naprawdę właśnie wtedy, po zakończeniu wszystkich projekcji i koncertów przybyli do Miasteczka turyści spotykają się w jednym miejscu i wspólnie bawią się do prawie białego rana. Kto jeszcze takiej nocy nie przeżył w Miasteczku, ma szansę - II Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dopiero się rozpoczął.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • rysiek (gość)
    Pozdrawiam z Katowic Rysiek ,Grzesiek widziałem cie na zdjeciu z otwarcia festiwalu filmowego .Super trzymaj tak dalej ,do zobaczenia Rysiek .

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę