Aktualności dla "festiwal filmowy"

Głos Dwubrzeża daily

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi od pierwszego dnia wydaje swoją jednodniówkę. Głos Dwubrzeża to cztery strony tekstu na temat tego, co było, jest i będzie podczas ośmiu dni kazimierskiego Festiwalu. Dziś - numer czwarty.

Ambulanza Jacka Cygana

6 sierpnia na patio SARP-u odbył się wieczór poezji Jacka Cygana. Była to jedna z wielu atrakcji, jakie proponują nam organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na spotkanie przybyła bardzo liczna publiczność.
Janowiecki brzeg, który miał łączyć z kazimierskim prom „Gelderland”, z powodu niskiego stanu Wisły oddalił się o prawie 30 kilometrów. Ale warto się wybrać do Janowca, bo na zamku codziennie od 4 do 11 sierpnia w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi" odbywają się projekcje filmowe i imprezy towarzyszące.
Wczoraj zobaczyliśmy „Obsługiwałem angielskiego króla”, dziś – „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. „Perły na dnie”, „Postrzyżyny” i „Skowronki na uwięzi” jeszcze przed nami. Filmy Jiriego Menzla są niejako znakiem rozpoznawczym tegorocznych Dwóch Brzegów. Sam reżyser jest gościem specjalnym kazimierskiego Festiwalu.
Poprzez symboliczny gest uścisku rąk burmistrza Kazimierza Dolnego Grzegorza Duni i wójta Janowca Tadeusza Koconia dokonano ceremonii otwarcia I Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Dwie miejscowości położone na przeciwległych brzegach Wisły połączyła – mimo niskiego stanu wody w rzece – Dziesiąta Muza.
Miasteczko powoli zaczęło odliczać dni dzielące je od festiwalu. Jeszcze tu nieco sennie i nic nie wskazuje na to, że już niedługo ulice zapełnią tłumy miłośników kina z różnych stron Polski. Ale wystarczy zapytać się w dowolnym miejscu o kwatery na początek sierpnia, by w większości miejsc usłyszeć jedną i tę sama odpowiedź: Na festiwal nie ma już wolnych miejsc.
Do rozpoczęcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi pozostało już tylko 11 dni. Jaki będzie tegoroczny festiwal - wyrosły na bazie 11 lat doświadczeń kazimierskich festiwali filmowych czy zupełnie nową imprezą, która pozytywnie jednak zaskoczy miłośników X Muzy? Rozmawiamy o tym z Piotrem Biedrzyckim, prezesem Stowarzyszenia Dwa Brzegi, które z powrotem powołało w Kazimierzu festiwal do życia.
Goście Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jako pierwsi w Polsce obejrzą „Nieznajomą“, najnowszy film Giuseppe Tornatore. Uroczystość otwarcia odbędzie się 4 sierpnia o godz. 17:30 w Kazimierzu Dolnym w obecności m.in. Boba Rafelsona oraz Jiriego Menzla.
Festiwal filmowy i artystyczny wraca do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Trwać będzie od 4 do 11 sierpnia 2007r. Aby podkreślić udział drugiego brzegu Wisły i malowniczego Zamku w Janowcu, ale również konfrontację twórców sztuki i uczestników Festiwalu nazwaliśmy go: Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą
30 maja br. w Kazimierzu Dolnym odbyło się spotkanie organizatorów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi z mieszkańcami Miasteczka. Gościem specjalnym była Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczny Festiwalu.
Autorem logo oraz plakatu pierwszej edycji planowanego w sierpniu nowego Festiwalu Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym jest artysta Jarosław Koziara z Lublina.
Nasz portal jako jeden z patronów medialnych Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI pierwszy podaje Państwu oficjalne informacje na temat tego wydarzenia. Poniżej bezpośrednia relacja z konferencji prasowej odbywającej się w warszawskiej restauracji „Żywiciel”.
W dniach od 4 do 11 sierpnia 2007 roku, odbywać się będzie w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu n/Wisłą (po drugiej stronie Wisły), Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.
Do Kazimierza po rocznej przerwie powraca festiwal filmowy. Sprawą jego reaktywacji zajmuje się nowo powstałe Stowarzyszenie Dwa Brzegi, które jako główny swój cel zakłada promocję dwóch sąsiadujących przez Wisłę Miasteczek – Kazimierza i Janowca nad Wisłą.
Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2, towarzyszy kazimierskiemu festiwalowi filmowemu niemalże od początku jego istnienia. Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Pokaż stopkę