Kawa, herbata i autograf

EMPiK w tym roku świętuje swoje 60 – lecie. Stąd i jego oferta podczas Festiwalu Dwa Brzegi wygląda imponująco. W czasie 7 festiwalowych dni odbędzie się ponad 20 spotkań z prawie trzydziestką twórców kultury – nie tylko pisarzy, ale również ludzi ze świata filmu i muzyki.

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Program

2 sierpnia

godz. 15.00 – Elżbieta Dzikowska

Spotkanie z jedną z najbardziej znanych polskich podróżniczek, dziennikarką, sinologiem, krytykiem sztuki, fotografem, autorką wielu książek, filmów, programów telewizyjnych i radiowych, wiceprezesem polskiego Oddziału The Explorers Club, członkiem AICA.

godz. 17.00 – Dmitrij Strelnikoff

Opowie o swojej pierwszej powieści – „Ruski miesiąc” (Polska widziana oczami mieszkającego w Warszawie Rosjanina). Jest to książka dowcipna, pełna werwy i pod wieloma względami odkrywcza.

godz. 19.00 – Tomasz Piątek

„Pałac Ostrogskich” – to ostatnia książka Tomasza Piątka. Autor miesza w niej gatunki, łącząc je stylem – zarazem lekkim i barokowym. Po dodaniu odrobiny tak charakterystycznej dla autora złośliwości i ironii, a także niesamowitego poczucia humoru, powstało smakowite danie.

3 sierpnia

ok. godz. 17.30 – Janusz Gajos

Będzie podpisywać filmy ze swoim udziałem.

godz. 15.30 – Marcin Giżycki i Michał Merczyński

O animacji eksperymentalnej opowiedzą Marcin Giżycki - Redaktor Antologii Polskiej Animacji Eksperymentalnej i Michał Merczyński - Dyrektor Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego.

godz. 18.30 - Spotkanie z twórcami filmu „Piotruś i wilk”

4 sierpnia

godz. 13.30 – Grzegorz Miecugow

Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem - współautorem książki: „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”.

godz. 15.30 – Jacek Komuda

Spotkanie z historykiem, pisarzem – okrzykniętym anty-Sienkiewiczem – który szablą włada równie dobrze jak piórem, autor dwutomowych „Galeonów wojny”.

godz. 17.00 - Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz

Pierwsza dama polskiej fantastyki zwana także Mają Lidią od Aniołów, autorka „Siewcy wiatru”, w swojej najnowszej powieści pt. „Ruda sfora” opowiada zapierającą dech w piersiach historię walki o przetrwanie świata. Jarosław Grzędowicz to łowca nagród, 3-krotnie uhonorowany „Zajdlem” – najbardziej prestiżowym w świecie polskiej fantastyki wyróżnieniem, autor „Pana Lodowego Ogrodu”.

godz. 19.00 – Kazimierz Kutz

Będzie podpisywać swoje filmy.

5 sierpnia

godz. 17.00 – Małgorzata Niemen

Promocja płyty Czesława Niemena pt. „Spiżowy krzyk”.

6 sierpnia

ok. godz. 14.00 – Wojciech Marczewski

Reżyser i scenarzysta będzie podpisywać swoje filmy.

godz. 15.30 – Jarosław Śmietana

Jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, od lat uznawany i honorowany przez prestiżowe pisma muzyczne – spotka się z fanami z okazji wydania nowej płyty pt. „Revolution”.

godz. 17.00 – Kasia Klich

„Porcelana” to czwarta płyta Kasi Klich, która tym razem nie tylko napisała wszystkie teksty i muzykę do większości piosenek, ale również zadebiutowała w roli współproducentki. Spotkanie z artystką i sesja autografów.

7 sierpnia

godz. 17.00 – Mariusz Czubaj

Znawca powieści kryminalnych, dziennikarz „Polityki”, współautor (obok Marka Krajewskiego) „Alei samobójców” - powieści intrygującej, napisanej żywym językiem.

godz. 19.00 – Anna i Krzysztof Kobus

Spotkanie z autorami zdjęć do albumów: „Polska Wielu Kultur”, „Niezwykły świat techniki”, „Najpiękniejsze zabytki Polski”, „Piękna Polska”.

8 sierpnia

ok. godz. 14.00 – Sławomir Idziak

Sesja autografów.

godz. 15.30 – Irena Jarocka

Popularna piosenkarka, która ma na swoim koncie dziesiątki płyt, tym razem wystąpi w roli autorki książki - autobiografii (w formie wywiadu-rzeki) pt. „Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej”.

godz. 17.00 – Jacek Piekara

W dniu premiery książki pt. "Płomień i Krzyż” spotkanie z jednym z najsłynniejszych polskich pisarzy fantasy, dziennikarzem czasopism komputerowych, a także redaktorem naczelnym "Fantasy".

godz. 19.00 – Andrzej Dybczak i Jacek Nagłowski

Spotkanie z autorem książki "Gugara” – Andrzejem Dybczakiem i reżyserem filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem – Jackiem Nagłowskim.

9 sierpnia

godz. 11.00 – Przecinek i kropka

Warsztaty edukacyjne „Przecinek i kropka”, która odkryją przed maluchami wielką tajemnicę książek, pełnych pięknych i fascynujących historii.

godz. 12.30 – Joanna Olech

Spotkanie z Joanną Olech - autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci, pisarką (m.in.: „Pompon w rodzinie Fisiów”), laureatką licznych prestiżowych nagród. „Dynastia Miziołków” (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10-12, była jej debiutem literackim. Joanna Olech publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach "Tygodnika Powszechnego", "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej".

godz. 14.00 – Wojciech Jama

Pomysłodawca i twórca rzeszowskiego Muzeum Dobranocek zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, Misiem Uszatkiem oraz Krecikiem. W u zaprezentuje oryginalne folie z kadrami z filmów animowanych, gry, komiksy, plakaty kinowe oraz artykuły codziennego użytku z nadrukiem bajkowych bohaterów.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę