Aktualności dla " Dwa Brzegi 2017"

Ponad 45 tysięcy widzów odwiedziło tegoroczny 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To rekord! A jak było? Popatrzmy jeszcze raz.

Zakończył się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ale filmowcy niby z Kazimierzem się pożegnali podczas gali zamknięcia, ale ... tak nie do końca.

Sobotni koncert na Zamku to była prawdziwa uczta dla uszu, oczu i duszy.

„Między brzegami – w krajobrazie kulturowym przełomowej doliny Wisły” – taki tytuł nosił jeden z cyklicznych wykładów przygotowanych specjalnie na 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. Ich dominantą jest – w Roku Rzeki Wisły – właśnie przepływająca przez Kazimierz Wisła, która organizuje życie Miasteczka. Widać to nawet w przypadku obecnego festiwalu, który w swojej nazwie ma właśnie jej dwa brzegi.

Strona muzyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi może zaskoczyć. Różnorodność brzmień sprawia, że publiczność nie może narzekać na nudę. Tym razem na kazimierskim Rynku wystąpiła Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

W Mięćmierzu wieczorową porą w takt muzyki grupy Daorientacja i Przemysława Łozowskiego poszli w tany ci, którym nieobca jest ludowa nuta.

Rozpoczął się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Klucze do miasta otrzymali filmowcy. Władzę w Kazimierzu sprawowac będą przez cały okres trwania festiwalu.

„Historia powinna mieć początek, rozwinięcie i zakończenie, ale niekoniecznie w tej kolejności”. To słynna fraza, którą wypowiedział jeden z najbardziej oryginalnych i szokujących twórców kina Jean-Luc Godard, bohater filmu otwarcia tegorocznej edycji Dwóch Brzegów.

Już w najbliższą niedzielę w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Cezarego Łutowicza - artysty, który wprowadził krzemień pasiasty do polskiej i światowej biżuterii artystycznej.

Synagoga zaprasza na wystawę prac artystycznych Marthy Mulawy zatytułowaną „Arka Noego”. Na swoich batikach artystka sportretowała sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę, jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego zaprasza na cykl wykładów organizowanych w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tematem przewodnim będzie w tym roku Wisła i jej związki z historią Miasteczka.

Tradycyjnie na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym, nazywanym Kinem pod Srebrną Gwiazdą, od niedzieli 30 lipca do soboty 5 sierpnia odbywać się będą seanse plenerowe pod gołym niebem. Widzowie zobaczą wybrane filmy minionego sezonu, które reprezentują różne style i różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny.

Na Dwóch Brzegach będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Gośćmi festiwalu będą: Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski, Maciej Płaza i Grzegorz Uzdański.

Na teren Zespołu Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej wczoraj wjechały ekipy techniczne. Rozpoczął się montaż namiotów kinowych na XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Już wkrótce w Kazimierzu i Janowcu rozpocznie się XI edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak zwykle do obu nadwiślańskich miasteczek zjadą sławy polskiego i światowego kina. Kto w tym roku?

Pokaż stopkę