Kwartet kazimierski na Lubelskiej

Czworo malarzy, cztery różne spojrzenia, różne techniki, podobne tematy. Sto obrazów. Jeden adres: Lubelska 10.

Na wystawie "Kwartet kazimierski" czworo malarzy na stałe wystawiający swoje prace w galeriach na ulicy Lubelskiej 10 pokaże swoje najnowsze obrazy. Każdy zaprezentuje po 25 prac.

W Galerii Mit zobaczymy obrazy Agnieszki Mitury i Krzysztofa Krzyra Raczyńskiego, który w tym roku celebruje 50. Rocznicę swojej pracy twórczej, czemu poświęcona jest oddzielna wystawa w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. I Mitura i Raczyński tworzą w technice olejnej, tematem ich prac jest przede wszystkim pejzaż.

W Galerii Andała prace wystawią Marta i Marek Andałowie – oboje pasteliści.

Wernisaż wystawy 30 lipca godz. 17.00.

Wystawa odbywa się w ramach 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi czynna do 6 sierpnia w godzinach 11 – 18.

Marek Andała – (ur. 1957) Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studia – Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa (1984). Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym. Prowadzi tam autorską galerię sztuki. Tworzy w technice pastelu olejnego.

Marta Andała – (ur. 1955) Absolwentka PLSP w Zamościu. Ukończyła Wydział artystyczny UMCS w Lublinie w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się malarstwem pastelowym, olejnym i rysunkiem. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Krzysztof Krzyr Raczyński – (ur. 1947) W latach 1965-71 studiował na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, malując jednocześnie i wystawiając. Próby dostania się na Akademię Sztuk Pięknych zakończyły się niepowodzeniem. W roku 1974 otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka wydawane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1988 roku został przyjęty do związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a w roku 2000 był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W ciągu przeszło 40 lat wystawiał swoje obrazy w Polsce, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Japonii. Brał też udział w wystawach zbiorowych.

Agnieszka Mitura – (ur. 1970) Ukończyła PLSP w Lublinie, w 1997 roku obroniła dyplom z malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W Kazimierzu Dolnym prowadzi swoją galerię. Pracuje głównie w technice olejnej. Podstawową tematyką jej obrazów jest szeroko pojęty pejzaż i martwa natura.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę