Kwartet kazimierski na Lubelskiej

Czworo malarzy, cztery różne spojrzenia, różne techniki, podobne tematy. Sto obrazów. Jeden adres: Lubelska 10.

Na wystawie "Kwartet kazimierski" czworo malarzy na stałe wystawiający swoje prace w galeriach na ulicy Lubelskiej 10 pokaże swoje najnowsze obrazy. Każdy zaprezentuje po 25 prac.

W Galerii Mit zobaczymy obrazy Agnieszki Mitury i Krzysztofa Krzyra Raczyńskiego, który w tym roku celebruje 50. Rocznicę swojej pracy twórczej, czemu poświęcona jest oddzielna wystawa w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. I Mitura i Raczyński tworzą w technice olejnej, tematem ich prac jest przede wszystkim pejzaż.

W Galerii Andała prace wystawią Marta i Marek Andałowie – oboje pasteliści.

Wernisaż wystawy 30 lipca godz. 17.00.

Wystawa odbywa się w ramach 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi czynna do 6 sierpnia w godzinach 11 – 18.

Marek Andała – (ur. 1957) Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studia – Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Lisa (1984). Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym. Prowadzi tam autorską galerię sztuki. Tworzy w technice pastelu olejnego.

Marta Andała – (ur. 1955) Absolwentka PLSP w Zamościu. Ukończyła Wydział artystyczny UMCS w Lublinie w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się malarstwem pastelowym, olejnym i rysunkiem. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Krzysztof Krzyr Raczyński – (ur. 1947) W latach 1965-71 studiował na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, malując jednocześnie i wystawiając. Próby dostania się na Akademię Sztuk Pięknych zakończyły się niepowodzeniem. W roku 1974 otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka wydawane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1988 roku został przyjęty do związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a w roku 2000 był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W ciągu przeszło 40 lat wystawiał swoje obrazy w Polsce, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Japonii. Brał też udział w wystawach zbiorowych.

Agnieszka Mitura – (ur. 1970) Ukończyła PLSP w Lublinie, w 1997 roku obroniła dyplom z malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W Kazimierzu Dolnym prowadzi swoją galerię. Pracuje głównie w technice olejnej. Podstawową tematyką jej obrazów jest szeroko pojęty pejzaż i martwa natura.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę