Wiosenne porządki w Kazimierzu już za nami

Skomentuj (8)

zobacz więcej (12)

Wspólne wiosenne porządki w Kazimierzu to już tradycja. I dobrze - bo w czystej przestrzeni oddycha się dużo lepiej, a i o to, co robimy wspólnie, dalej dbać jest dużo łatwiej.

Akcja tradycyjnie rozpoczęła się pod studnią na Rynku. O godz. 10.00 zebrała się tam grupka osób gotowa do wzięcia worków, rękawiczek i ruszenia w teren, by zbierać śmieci.

- Generalnie taka akcja to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to przyjemny spacer, razem z dziećmi, a jednocześnie sprzątamy – mówi jedna z uczestniczek. - Młodzież uczy się dbać o swoją okolicę.  

Choć na Rynku zebrała się grupa kilkunastu osób, to chętnych było tak naprawdę więcej. Część osób zaczynała jednak sprzątanie w innych miejscach na terenie gminy.

- W miasteczkach turystycznych utrzymanie czystości jest szczególnie ważne. To kwestia wizerunkowa - mówi burmistrz Andrzej Pisula. - W takich miejscowościach powinniśmy świecić przykładem. Świadomość społeczeństwa też jest duża i moim zdaniem rośnie.

W ramach akcji wysprzątano m.in.: wąwóz cmentarny, Plebankę, wąwóz  Małachowskiego, ścieżkę nad Wisłą do Mięćmierza, punkt widokowy na Albrechtówce, drogę do przeprawy promowej, wał wiślany, wąwóz Korzeniowy, okolice kamieniołomów i Norowy Dół.

Tak jak w poprzednich latach akcja zakończyła się ogniskiem na Zamku.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Ilonka
  Najgorzej wygląda przy Korzeniowym. Jak się dochodzi na góry nie wiem, kto tam mieszka, to po prawo w wąwozie zalegają śmiecie wyglądające na dosyć stare. Tego jest istna sterta. Tragiczna wizytówka. Pewnie to prywatna własność, ale co ci turyści sobie myślą.
 • Kazimierzak
  Worki do dzisiaj nie wywiezione-na końcu walu i w Miecmierzu witaly turystów. Wstyd.
 • alojzy
  byl pan ten siwy z niebieskim workiem
 • krystyna
  Sprzątanie przez biznes turystyczny....wspaniały pomysł ale poszłabym dalej teren przy cmentarzu łącznie z wąwozem niech sprzątają albo gospodarz cmentarza albo mieszkańcy gminy i kolejno każda wioska czy też ulice będą mieć sprzątanie raz na kilka lat.
 • pijany znad Grodarza
  wiosna. Prawie lato. Ulica Czerniawy. Na jezdni ŚLADY koni. To dopiero początek . To pierwsza taka niedziela. Będą nastepne ?

  Panie Burmistrzu.
  To, że pracownicy Magistratu nie kwapia się w społecznym działaniu, to wiemy, ale dlaczego nie wykonują swoich zadań, za które otrzymują zapłatę, to wie Pan. Podziel sie pan tą wiedzą ze społeczeństwem.
  • Aborygen
   Nie tylko ulica Czerniawy, ale rów wzdłuż owej, do którego spływa woda ze źródełka jest w opłakanym stanie. Pierwsza wiosenna burza spowoduje potop.
 • ryś
  Samorząd Mieszkańców ,Akcja Katolicka,Bloger widać jak wyrażają troskę o miasteczko.
 • pijany znad Grodarza
  haha. Ile to osob w tym z Magistratu ?. " Polityka" zwyciężyła: jak Wy tak, to My tak, a niektorzy snyja plany o REWITALIZACJI. Rozumu ? Jeśli tego, to zgadzam się.

  Miasteczko żyjace z turystyki. Multum pensjonatow, restauracji, barów. Całe mnóstwo czerwonych i zielonych busików. Kilkanaście dorożek. Był ktosik z tych INTERESÓW ?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę