Wiosenne porządki w Kazimierzu już za nami

Skomentuj (8)

zobacz więcej (12)

Wspólne wiosenne porządki w Kazimierzu to już tradycja. I dobrze - bo w czystej przestrzeni oddycha się dużo lepiej, a i o to, co robimy wspólnie, dalej dbać jest dużo łatwiej.

Akcja tradycyjnie rozpoczęła się pod studnią na Rynku. O godz. 10.00 zebrała się tam grupka osób gotowa do wzięcia worków, rękawiczek i ruszenia w teren, by zbierać śmieci.

- Generalnie taka akcja to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to przyjemny spacer, razem z dziećmi, a jednocześnie sprzątamy – mówi jedna z uczestniczek. - Młodzież uczy się dbać o swoją okolicę.  

Choć na Rynku zebrała się grupa kilkunastu osób, to chętnych było tak naprawdę więcej. Część osób zaczynała jednak sprzątanie w innych miejscach na terenie gminy.

- W miasteczkach turystycznych utrzymanie czystości jest szczególnie ważne. To kwestia wizerunkowa - mówi burmistrz Andrzej Pisula. - W takich miejscowościach powinniśmy świecić przykładem. Świadomość społeczeństwa też jest duża i moim zdaniem rośnie.

W ramach akcji wysprzątano m.in.: wąwóz cmentarny, Plebankę, wąwóz  Małachowskiego, ścieżkę nad Wisłą do Mięćmierza, punkt widokowy na Albrechtówce, drogę do przeprawy promowej, wał wiślany, wąwóz Korzeniowy, okolice kamieniołomów i Norowy Dół.

Tak jak w poprzednich latach akcja zakończyła się ogniskiem na Zamku.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Ilonka
  Najgorzej wygląda przy Korzeniowym. Jak się dochodzi na góry nie wiem, kto tam mieszka, to po prawo w wąwozie zalegają śmiecie wyglądające na dosyć stare. Tego jest istna sterta. Tragiczna wizytówka. Pewnie to prywatna własność, ale co ci turyści sobie myślą.
 • Kazimierzak
  Worki do dzisiaj nie wywiezione-na końcu walu i w Miecmierzu witaly turystów. Wstyd.
 • alojzy
  byl pan ten siwy z niebieskim workiem
 • krystyna
  Sprzątanie przez biznes turystyczny....wspaniały pomysł ale poszłabym dalej teren przy cmentarzu łącznie z wąwozem niech sprzątają albo gospodarz cmentarza albo mieszkańcy gminy i kolejno każda wioska czy też ulice będą mieć sprzątanie raz na kilka lat.
 • pijany znad Grodarza
  wiosna. Prawie lato. Ulica Czerniawy. Na jezdni ŚLADY koni. To dopiero początek . To pierwsza taka niedziela. Będą nastepne ?

  Panie Burmistrzu.
  To, że pracownicy Magistratu nie kwapia się w społecznym działaniu, to wiemy, ale dlaczego nie wykonują swoich zadań, za które otrzymują zapłatę, to wie Pan. Podziel sie pan tą wiedzą ze społeczeństwem.
  • Aborygen
   Nie tylko ulica Czerniawy, ale rów wzdłuż owej, do którego spływa woda ze źródełka jest w opłakanym stanie. Pierwsza wiosenna burza spowoduje potop.
 • ryś
  Samorząd Mieszkańców ,Akcja Katolicka,Bloger widać jak wyrażają troskę o miasteczko.
 • pijany znad Grodarza
  haha. Ile to osob w tym z Magistratu ?. " Polityka" zwyciężyła: jak Wy tak, to My tak, a niektorzy snyja plany o REWITALIZACJI. Rozumu ? Jeśli tego, to zgadzam się.

  Miasteczko żyjace z turystyki. Multum pensjonatow, restauracji, barów. Całe mnóstwo czerwonych i zielonych busików. Kilkanaście dorożek. Był ktosik z tych INTERESÓW ?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę