O zbliżającym się sezonie turystycznym

Skomentuj (7)

zobacz więcej (7)

W Gminnym Zespole Szkół radni podczas wspólnego posiedzenia połączonych komisji Rady Miejskiej dyskutowali o rozpoczynającym się sezonie turystycznym oraz samochodach terenowych niszczących kazimierskie wąwozy.

Na wspólnym posiedzeniu komisji kazimierscy radni dyskutowali o zbliżającym się sezonie turystycznym, planowanych imprezach kulturalnych, a także o quadach i samochodach terenowych poruszających się, często „na dziko” po Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

Za nami wspólne posiedzenie Komisji Edukacji i Komisji Zdrowia. Tym razem były dwa tematy przewodnie: przygotowanie do sezonu kulturalno-turystycznego oraz uporządkowanie ruchu pojazdów po nieutwardzonych drogach gminnych i poza nimi. Oprócz radnych i przedstawicieli Urzędu Miasta w spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście - przedstawiciele poszczególnych instytucji, organizacji i firm, jak np. Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Miejskiego Zakładu Komunalnego, Samorządu Mieszkańców, Policji, Parku Krajobrazowego, Rejonowej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz lokalnych firm oferujących usługi turystyczne, typu „przejażdżka jeepem po Kazimierzu”.

Dzięki obecności dyrektora KOKPiT poznaliśmy ofertę kulturalną Miasteczka przygotowaną na zbliżający się sezon.

- Będą koncerty na Zamku, m.in. podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – mówi Mariusz Płoszaj Mazurek, dyrektor KOKPiT. – Ale także siedem koncertów organowych w ramach corocznego festiwalu, w tym jeden na dziedzińcu Zamku.

Miasto przygotowuje się również do sezonu poprzez sprzątanie ulic, parkingów czy tras spacerowych. Jednak tym tematem zajmuje się Miejski Zakład Komunalny. Jak tłumaczy przedstawiciel Zakładu, porządkować możemy jedynie nasze, gminne drogi. O pozostałe, czyli powiatowe zadba Zarząd Dróg Powiatowych w Puławach.

- Parkingi są czynne do godziny 18.00, podobnie jak Góra  Trzech Krzyży – mówi przedstawiciel zakładu. – Dodatkowo mamy teraz parking przy ulicy Senatorskiej, z którego bezpłatnie będą mogli korzystać interesanci Urzędu Miasta.

Tematem, który wzbudził najwięcej emocji, był jednak drugi punkt posiedzenia, czyli ten dotyczący samochodów terenowych i quadów, które niszczą wąwozy, polne drogi a nawet prywatne działki.

- Musimy pogodzić różne interesy – mówi Ewa Wolna, przewodnicząca Komisji Edukacji. – Nadrzędny interes jest taki, że mieszkamy w takim, a nie innym miejscu, w takich, a nie innych okolicznościach przyrody i krajobrazu i to jest nasze dobro, nasz skarb. Jeśli nie będziemy o to dbać, to przyszłe pokolenia nie będą miały tutaj co podziwiać. Ja wiem, że to będzie bardzo trudne, bo każdy z nas ma swoje spojrzenie na te sprawy. Być może uda nam się skorzystać z doświadczeń innych miejscowości, bo każde działanie nasze musi być zgodne z prawem. Ale musimy się z tym zmierzyć.

Więcej informacji wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Harry
  pani radna.......przede wszystkim proszę zaprzestania zapraszania zydow do Kazimierza(jakiś kazimiernikejszyn.......co to jest??)
 • z rynku
  Slabe z tym Kozlowskim.
 • eee
  Rozumiem, że Panu Kozłowskiemu powiedzieliście to Państwo w cztery oczy.. czy odwagi zabrakło i fajnie kogoś hejtować w sieci?
  • beee
   Gościu a czemu Kozłowski odwagi nie ma zrezygnować. Czemu mu jeszcze brakuje godności, honoru, przyzwoitości. Wybierz sam. Jestem oburzony że on dalej w tej radzie siedzi, to potwarz dla Kazimierza.
 • rodzic
  Trwa tak samo jak Pisula. A kiedy zostanie oddana do użytku nowa szkoła? Na jesieni tego roku, następnego czy nie wiadomo kiedy. O czym Oni dyskutują??? To jest żałosna żenada....
 • Baska
  Na zdjeciu Andrzej Kozlowski czyli radny krory jest radnym bo sady w Polsce sa powolne. Jaki my mamy kraj by gosc ktory po pijaku zlamal prawo dalej siedzial w radzie tylko dlatego ze honoru u niego za grosz nie ma. Powinien podkulic ogon. Przeprosic i odejsc. ALE TRWA. NIECH SIE UDLAWI OD DIET.
  • Arteks
   Pełna racja. Kozłowski to największy wstyd i kompromitacja. Mam nadzieję, że go chociaż z PIS wyrzucili.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę