Rozstrzygnięto konkurs na pamiątkę z Kazimierza

Skomentuj (11)

Konkurs na pamiątkę z Kazimierza Dolnego został już rozstrzygnięty! Zwycięzców poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu podczas wystawy prezentującej wszystkie zgłoszone projekty. 

Konkurs „Pamiątka z Kazimierza. Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego” został ogłoszony w styczniu przez burmistrza Kazimierza Dolnego we współpracy z Muzeum Nadwiślańskim. Jego celem było stworzenie projektów nowych produktów lub usług nawiązujących do lokalnych tradycji i wzornictwa. Ma to pozytywnie wpłynąć na ofertę turystyczną Kazimierza, upowszechniane kultury regionu oraz aktywować gospodarczo społeczność.

Do konkursu zakwalifikowały się 22 prace, z których wyłoniono te najbardziej oryginalne i czytelne. Na razie zwycięzcy pozostają jednak tajemnicą. Poznamy ich podczas wystawy, która odbędzie się 8 kwietnia w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego. Otwarcie wystawy o godz. 13.00.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Zostaną także przyznane nagrody specjalne przygotowane przez Muzeum Nadwiślańskie, Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym oraz Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego. Najlepsze pomysły będą wspierane w realizacji.

- Mamy zamiar wykorzystać najciekawsze projekty i sprzedawać je w sklepikach muzealnych. Proszę trzymać kciuki za ten pomysł – piszą w komentarzu na Facebooku przedstawiciele Muzeum Nadwiślańskiego. 

Za ocenę merytoryczną prac odpowiadało jury w składzie: dr Joanna Hołda – Lubelski Instytut Wzornictwa, Maciej Stefański – Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, dr Jarosław Janowski – Wydział Artystyczny UMCS, dr Romana Rupiewicz – Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Miasta Kazimierza Dolnego, Janusz Kowalski – prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym, Bartłomiej Pniewski – prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego, Mariusz Płoszaj-Mazurek – dyrektor KOKPiT, Agnieszka Zadura – dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego, dr Seweryn Kuter – Muzeum Nadwiślańskie, Ewa Wolna – radna Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Gawron
  Bardzo dobrze, że obcy, a nie miejscowi bo może cos z tego wyjdzie!
 • Feniks
  O masz !! i znowu obcy bawią się w imieniu Kaźmierzaków .Komisja sami obcy ,tylko dwie osoby to rdzenni Kaźmierzacy .Żyję długo na tym świecie i pamiątki z Kazimierza nigdy nie brakowało ,znają ją wszyscy
 • Graxo
  Fajna sprawa - budzi się w końcu świadomość w ludziach
 • Norek
  mieszkanka mów za siebie.Ta pani wprowadziła dużżżżżżżżżży zamęt w Kazimierzu.
  • ozorek
   Jak ona traktuje burmistrza i to publicznie. Za nich go chyba ma
 • mieszkanka
  Wszyscy kochamy Romane za wszystko, za tupet, styl i każdy pomysł, którym nas uszczęśliwia. I za wszystko jej dziękujemy oczywście
 • iwona
  Świetny pomysł. Spojrzenie na Kazimierz świeżym okiem bardzo się przyda!
 • Andrzej
  Brawa i podziękowania dla pani Romany!
 • Dabski
  Za to K.A. z krwi, kości i stylu Kazimierzanka :) :) :)
 • KA.
  Tak oto komisja, w której jest raptem dwoje Kazimierzaków z krwi i kości wybrali sobie jakiś sztuczny produkt. A reszta patrzy na to i myśli sobie po co to? Kto na tym zarobi? Kim są ci ludzi?
 • obserwator
  Wielkie uznanie i podziękowania dla Romano Rupiewicz za pomysł k zaangażowanie. Konkurs okazał się trafiony i jakże potrzebny.
  Obecna oferta "produktu lokalnego" taka jak drewniane miecze i topory z napiem Kazimierz uwidacznia zjawisko jakiego miasto nie doświadczyło .

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę