Rozstrzygnięto konkurs na pamiątkę z Kazimierza

Skomentuj (11)

Konkurs na pamiątkę z Kazimierza Dolnego został już rozstrzygnięty! Zwycięzców poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu podczas wystawy prezentującej wszystkie zgłoszone projekty. 

Konkurs „Pamiątka z Kazimierza. Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego” został ogłoszony w styczniu przez burmistrza Kazimierza Dolnego we współpracy z Muzeum Nadwiślańskim. Jego celem było stworzenie projektów nowych produktów lub usług nawiązujących do lokalnych tradycji i wzornictwa. Ma to pozytywnie wpłynąć na ofertę turystyczną Kazimierza, upowszechniane kultury regionu oraz aktywować gospodarczo społeczność.

Do konkursu zakwalifikowały się 22 prace, z których wyłoniono te najbardziej oryginalne i czytelne. Na razie zwycięzcy pozostają jednak tajemnicą. Poznamy ich podczas wystawy, która odbędzie się 8 kwietnia w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego. Otwarcie wystawy o godz. 13.00.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Zostaną także przyznane nagrody specjalne przygotowane przez Muzeum Nadwiślańskie, Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym oraz Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza Dolnego. Najlepsze pomysły będą wspierane w realizacji.

- Mamy zamiar wykorzystać najciekawsze projekty i sprzedawać je w sklepikach muzealnych. Proszę trzymać kciuki za ten pomysł – piszą w komentarzu na Facebooku przedstawiciele Muzeum Nadwiślańskiego. 

Za ocenę merytoryczną prac odpowiadało jury w składzie: dr Joanna Hołda – Lubelski Instytut Wzornictwa, Maciej Stefański – Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, dr Jarosław Janowski – Wydział Artystyczny UMCS, dr Romana Rupiewicz – Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Miasta Kazimierza Dolnego, Janusz Kowalski – prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym, Bartłomiej Pniewski – prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego, Mariusz Płoszaj-Mazurek – dyrektor KOKPiT, Agnieszka Zadura – dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego, dr Seweryn Kuter – Muzeum Nadwiślańskie, Ewa Wolna – radna Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Gawron
  Bardzo dobrze, że obcy, a nie miejscowi bo może cos z tego wyjdzie!
 • Feniks
  O masz !! i znowu obcy bawią się w imieniu Kaźmierzaków .Komisja sami obcy ,tylko dwie osoby to rdzenni Kaźmierzacy .Żyję długo na tym świecie i pamiątki z Kazimierza nigdy nie brakowało ,znają ją wszyscy
 • Graxo
  Fajna sprawa - budzi się w końcu świadomość w ludziach
 • Norek
  mieszkanka mów za siebie.Ta pani wprowadziła dużżżżżżżżżży zamęt w Kazimierzu.
  • ozorek
   Jak ona traktuje burmistrza i to publicznie. Za nich go chyba ma
 • mieszkanka
  Wszyscy kochamy Romane za wszystko, za tupet, styl i każdy pomysł, którym nas uszczęśliwia. I za wszystko jej dziękujemy oczywście
 • iwona
  Świetny pomysł. Spojrzenie na Kazimierz świeżym okiem bardzo się przyda!
 • Andrzej
  Brawa i podziękowania dla pani Romany!
 • Dabski
  Za to K.A. z krwi, kości i stylu Kazimierzanka :) :) :)
 • KA.
  Tak oto komisja, w której jest raptem dwoje Kazimierzaków z krwi i kości wybrali sobie jakiś sztuczny produkt. A reszta patrzy na to i myśli sobie po co to? Kto na tym zarobi? Kim są ci ludzi?
 • obserwator
  Wielkie uznanie i podziękowania dla Romano Rupiewicz za pomysł k zaangażowanie. Konkurs okazał się trafiony i jakże potrzebny.
  Obecna oferta "produktu lokalnego" taka jak drewniane miecze i topory z napiem Kazimierz uwidacznia zjawisko jakiego miasto nie doświadczyło .

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę