Aktualności dla "wiosenne porządki"

Nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend? Mamy dla Was propozycję spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu. Na sobotę zaplanowano wiosenne sprzątanie Kazimierza. Wybieracie się?

Wspólne wiosenne porządki w Kazimierzu to już tradycja. I dobrze - bo w czystej przestrzeni oddycha się dużo lepiej, a i o to, co robimy wspólnie, dalej dbać jest dużo łatwiej.

Kawałki blachy, znicze, foliowe opakowania po słodyczach – takie i inne śmieci wyjmowane spośród niebieskich przylaszczek i fioletowych kokoryczy znikały powoli, acz konsekwentnie w czarnych workach. Początek pierwszego kwietniowego weekendu Kazimierz wykorzystał na sprzątanie.

Jak zwykle Wielkanoc była okazją, by gruntownie posprzątać nasze domy. Teraz czas na otoczenie. Posprzątajmy naszą gminę. Najbliższą sobotę zarezerwujmy sobie w kalendarzu na wiosenne porządki w Kazimierzu i okolicy.

Jest takie miejsce w Kazimierzu, gdzie kwiaty kwitną cały rok. Zimą jak przebiśniegi eksponują swe wątpliwe piękno na białym puchu, wiosną przebijają się spod warstwy ubiegłorocznych liści, a latem… na szczęście skrywa je wszechobecna zieleń. Próżno ich nazw szukać w zielnikach. I nie warto. Warto za to przyjrzeć się im z bliska. Czy to czasem... nie moje?

Mamy lato. Na Rynek coraz śmielej wypełzają kawiarniane stoliki. W ten weekend przy kawie będzie można usiąść już normalnie w kawiarnianym ogródku. Ach ten Kazimierz!

Wielkie porządki

Sobota w Kazimierzu upłynęła pod znakiem wielkiego sprzątania. Śmieci z wielu miejskich uliczek i wąwozów upchnięto w blisko 200 workach. W Miasteczku będzie teraz czyściej.

Mamy wiosnę. Idą święta. Czas na wiosenne porządki. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do udziału w kolejnej akcji sprzątania Miasteczka. Akcja przeniesiona na 14 kwietnia z powodu pogody.

Pokaż stopkę