II Całonocna Droga Krzyżowa

zobacz więcej (7)

Już po raz drugi z Kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym wyruszyła Całonocna Droga Krzyżowa. Tym razem trasa poprowadziła na południe. Tak jak ostatnio liczy 33 km.

Całonocna Droga Krzyżowa będzie wyzwaniem dla uczestników. Swoją wędrówkę rozpoczęli tuż po wieczornej mszy św. w Kościele Farnym. Najpierw ich kroki zwróciły się w kierunku cmentarza parafialnego. Stamtąd udali się do Mięćmierza, Podgórza, następnie Dąbrówki, Uściąża, Skowieszynka i Bochotnicy. Po podejściu pod ruiny tamtejszego zamku Górami wrócą do Kazimierza, by zakończyć wędrówkę na Górze Trzech Krzyży. Podróż odbywa się w kompletnej ciszy, podczas całej Drogi Krzyżowej obowiązuje milczenie.

Po drodze wędrowcy skorzystają z gościny w remizach i świetlicach wiejskich, gdzie będą mogli odpocząć i się ogrzać.  Będą to potrzebne chwile wytchnienia w próbie osiągnięcia wyznaczonego celu.

- Cel jest jeden. Przezwyciężenie własnych słabości, i tych fizycznych, i tych duchowych – mówią organizatorzy.

Spod Fary wyruszyła spora grupa wiernych i choć osoby, którym nie starczy sił na pokonanie całej trasy mogą liczyć na transport, to życzymy, by jak najwięcej osób osiągnęło cel. 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę