Wiosenne porządki w Miasteczku

Skomentuj (15)

Nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend? Mamy dla Was propozycję spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu. Na sobotę zaplanowano wiosenne sprzątanie Kazimierza. Wybieracie się?

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godzinie 10.00 rozpoczyna się akcja „Wiosennego sprzątania Kazimierza”. Włączyć się może każdy. Cel jest jeden: zebrać śmieci, które szpecą wąwozy, punkty widokowe i ścieżki spacerowe na terenie Miasteczka. Zbiórka odbędzie się na kazimierskim rynku, tuż przy studni.

- Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Kazimierz Dolny oraz wszystkich chętnych do udziału w kolejnej społecznej akcji sprzątania Miasteczka – zapraszają organizatorzy akcji. – Jak co roku sprzątać będziemy najpiękniejsze, a co za tym idzie, najczęściej odwiedzane zakątki Kazimierza.

Tym razem wiosenne sprzątanie obejmie: wąwóz Korzeniowy i okolice oraz Norowy Dół,  Głęboczyznę (wąwóz cmentarny) oraz Plebankę, wąwóz Małachowskiego, wał wiślany, drogę do przeprawy promowej (za kamieniołomem), kamieniołom i teren nad kamieniołomem, ścieżkę nad Wisłą do Mięćmierza oraz przez wzgórze Albrechtówka i z punktem widokowym

Jednak ilość miejsc, które zostaną posprzątane zależy przede wszystkim od tego, jak wielu ochotników pojawi się w sobotę na kazimierskim rynku. To właśnie tam rozdawane będą rękawice i worki.

- Podzielimy między sobą trasy i tereny do posprzątania – zapowiadają organizatorzy. – Ustalimy też miejsca odbioru worków ze śmieciami.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza tego rodzaju akcja organizowana na terenie gminy Kazimierz. Porządkowano już koryto rzeki Grodarz, teren kamieniołomu czy ruiny zamku w Bochotnicy. Akcje zbierania śmieci odbywają się regularnie co roku i oparte są na pracy społecznej wolontariuszy, którzy swój wolny czas decydują się poświęcić właśnie na sprzątanie. Tak więc każde ręce do pracy są mile widziane i teraz. Zadbajmy o nasz Kazimierz!

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • pijany znad Grodarza
  Może by tak PODSMUWANIE:
  _ ile wydano workow,
  - ile wydano rękawic,
  - jakie rejony objęto akcja,
  - jakie rejony . ulice uporządkowano,
  - ile osob wzięło udział,
  - które firmy , organizacje, szkoły, instytucje wziely udział.

  To podsumowanie jest KONIECZNE.
 • Redakcja
  @Asdia, o wydarzeniach informujemy tak szybko, jak to jest możliwe - jak tylko dostajemy informacje o tym. Informację z urzędu na temat sprzątania otrzymaliśmy dopiero w tym tygodniu. Przykro nam, ze Pani zabraknie.
 • asdia
  Radakcjo nie wybieramy się. Mam nieustanny żal, ze o tego typu wydarzeniach nie informuje się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem tylko wrzuca artykuły na tydzień przed!
 • Obserwator
  Pijany z nad grodarza to nie wiesz że Zdzicho pracuje pod Z.U.K Puławy i śmieci co zabiera na lewo od większości knajp i od kogo tylko może to zawozi do kontenerów na przeciwko przepompowni i zabierają to smieciarki niby to śmieci z koszow miejskich a kasę do kieszeni ma no nie mów że tego nie widziałeś jak siedzisz nad grodarzem
  • www
   @obserwator zostaw człowieka w spokoju, i tak praca którą wykonuje nie nalezy do przyjemnych a robic z niego biznesmena -kombinatora nie wypada. Moze chcesz się z Panem Zdzichem zamienic i sobie dorobić na prawo i na lewo ,może tak w weekend majowy jak będzie tłum ludzi na rynku ? . Z usmiechem na twarzy blyskawicznie wymienisz nam kosze na rynku.
 • Redakcja
  @Szarik, został wyłączony jedynie jeden komentarz. Nie ma to nic wspólnego z kwestią poprawności politycznej. Post był po prostu nie na temat. Prosimy o wpisy zgodne z tematyką danego artykułu.
 • szarik
  dwa posty zostały usunięte.No cóż poprawność polityczna a portal nie stroni od ataków na polskość- to nienormalność
 • Artur
  Już dawno tę puszkę widziałem.Leży przy Korzeniowym. Z tyłu na denku pisze PEWEKS Puławy. Co to za sklep? Wie ktoś ?
 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został usunięty jako niezwiązany z tematem artykułu.
 • mmi
  pijany a słyszał ty o freganizmie, a ? to się nie wymądrzaj
  • pijany znad Grodarza
   Słyszałem i dlatego wnoszę o większe pojemniki / kontenery/ , bo z rowów reszki nie smakują.

   "Freeganizm w Polsce
   Polscy przedstawiciele tej ideologii (i zarazem stylu życia) używają wobec siebie również określenia kontenerowcy[1], co wzięło się od szukania resztek jedzenia w kontenerach ze śmieciami."
 • złomiarz
  Niech się święci 1 MAJA. Czynem społecznym uświęćmy Święto Ludzi Pracy. Niech żyje nierozerwalny sojusz robotniczo-chłopsko-żołnierski. Niech żyje i umacnia się Nasza Partia - PiS - kierowniczka naszego życia społeczno-politycznego, orędowniczka jedności, spokoju i sprawiedliwości.
 • Kazimierzanka
  Ja myślę , że dopiero na jesieni będzie sprzątanie. Już czas pozamiatać te wszystkie brudy i nie pod dywan. W miasteczku przydałyby się naprawdę generalne porządki, a trzeba zacząć od góry.
 • Ania
  Dobra i pożyteczna akcja, naprawdę przynosi efekty i jednoczy ludzi.Mało kto wie ale została zainicjowana przez Janusza Kowalskiego i jego kolegów z rady Miasta w 2010 r i nadal jest kontynuowana.Przyjdę na ryneczek do pracy.
 • pijany znad Grodarza
  Słoneczna, zasypana śmieciami.
  Ten mały śmietniczek na skrzyżowaniu Słoneczna - Plebanka - Okale to zdecydowanie za mało. Jest zdumiewającym, że sprzatajacy pan Zdzicho codzennie, i to kilkakrotnie, pan Zdzicho nie zgłasza tego problemu.
  ps, Tak przy okazji. Jakiej to firmie podlega pan Zdzicho i gdzie odwozi On śmieci, kiedy prywatnie świadczy usługi mieszkańcom chcących pozbyć się śmieci a nie mających zawartych umow na ich wywoz ?.
  drugie ps. Czy wszyscy mieszkańcy gminy maja zawarte umowy ?. To pytanie do Burmistrza.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę