Aktualności dla "śmieci"

Produkujemy śmieci w wielkich ilościach, codziennie. Staramy się je także segregować, by jak najwięcej z nich udało się ponownie przetworzyć. Jednak czy robimy to poprawnie? Na pewno niejeden raz się nad tym zastanawiacie, my również. Dlatego podpowiadamy...

Wspólne wiosenne porządki w Kazimierzu to już tradycja. I dobrze - bo w czystej przestrzeni oddycha się dużo lepiej, a i o to, co robimy wspólnie, dalej dbać jest dużo łatwiej.

Jest takie miejsce w Kazimierzu, gdzie kwiaty kwitną cały rok. Zimą jak przebiśniegi eksponują swe wątpliwe piękno na białym puchu, wiosną przebijają się spod warstwy ubiegłorocznych liści, a latem… na szczęście skrywa je wszechobecna zieleń. Próżno ich nazw szukać w zielnikach. I nie warto. Warto za to przyjrzeć się im z bliska. Czy to czasem... nie moje?

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Zanim na grobach zapłoną znicze i zakwitną sztuczne kwiaty, na cmentarzu trwają gorączkowe prace porządkowe. Grabienie liści, mycie pomników i wynoszenie śmieci. Dokąd? O tym list naszego Czytelnika.

Śmieci po nowemu

Już od następnego miesiąca, czyli od najbliższego poniedziałku wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa. W gminie Kazimierz Dolny obowiązywać będą nowe zasady wywozu odpadów, które odbierane będą z poszczególnych posesji w określone dni tygodnia. Kiedy teraz należy wystawić pojemnik i worek z selektywną zbiórką odpadów przed posesję?

Od 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. W związku z tym pojawia się wiele pytań i wątpliwości. By nieco sprawę wyjaśnić w gminie Kazimierz Dolny organizowane są spotkania z mieszkańcami.

Pokaż stopkę