Aktualności dla "koncerty kazimierz"

Do Kazimierza powoli wracają festiwale, które nie odbyły się w pierwotnie zaplanowanym terminie z powodu pandemii koronawirusa. IV edycja WpółDrogi Festival już w weekend 14 – 16 sierpnia.
W sobotni w kazimierskiej synagodze zabrzmią największe przeboje Czesława Niemena. Wykona je wraz z zespołem Ajagore Grażyna Łobaszewska, posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce. Dla Państwa mamy dwie bezpłatne wejściówki. Wystarczy tylko wykonać zadanie konkursowe!

Penderecki Piano Trio

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w tym roku zawita również do Kazimiera Dolnego. W ostatnią niedzielę marca w Gminnym Zespole Szkół wystąpi Penderecki Piano Trio.

Trzeci Księżyc ponownie wschodzi muzycznie. Pierwszy koncert z cyklu jesiennego to nastrojowe spotkanie z The Missing Part. Już w tę sobotę!

Pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną. Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americana itp. Paweł Szymański wystąpi 23 września w Trzecim Księżycu.

Ma za sobą ponad 30 – letnią tradycję śpiewaczą, a na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W jego repertuarze znajdziemy szeroki wachlarz utworów: od średniowiecza po współczesność, reprezentujących muzykę religijną, świecką, a także artystycznie opracowane pieśni ludowe. Chór Cantores Veiherovienses z Wejcherowa wystąpi w kazimierskiej Farze 2 lipca.

Bistro Trzeci Księżyc zaprasza na koncert Zagi „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni, który promuje najnowszy LP artystki pod tym samym tytułem.

Już w najbliższą sobotę, 1 lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Wystąpią: Franz Hauk i Kamila Olas.

To był prawdziwy poemat muzyki i światła. Kazimierski Zamek nie widział jeszcze takiego koncertu! W murach starościańskiej warowni wystąpił LemOn.

Trzeci Księżyc: Hots

Ostatni koncert jazzowego Quintedu HoTS w Kazimierzu miał miejsce 14 sierpnia w Przystanku Korzeniowa. Dokładnie w pierwszą rocznicę tego szczególnego wydarzenia  zobaczymy HoTs-ów w korzeniowej ambasadzie na Małym Rynku, Trzecim Księżycu.

Nowy Rok w Kazimierzu po raz kolejny zaczyna się muzycznie. W Farze z koncertem noworocznym wystąpią Marek Stefański na organach i Dumitru Harea na fletni Pana.

Sobotni wieczór w Korzeniowej wypełni muzyka świata i podróży. Każda duszyczka znajdzie coś dla siebie. Art Made in Holland, czyli Teddy Jr Duo w Korzeniu.

Jego piosenki śpiewa cała Polska, a płyty rozchodzą się w tysiącach egzemplarzy. Gwiazdą sobotnich koncertów na Kazimiernikejszyn był Grubson, który umiejętnie łączy rap z innymi gatunkami muzycznymi, a z każdego występu tworzy niepowtarzalne show.

Dwa dni po premierze nowej płyty Dziady Kazimierskie wystąpiły podczas festiwalu Kazimiernikejszyn.  Po koncercie przyszedł również czas na nowoczesną interpretację starodawnego zwyczaju, czyli… palenie koguta.

Spotkanie na szczycie

Specjalne muzyczne niedzielne popołudnie. Garść słonecznych wibracji. Dwie garści zaskoczenia. Pełen luz i pełne szczęście. Tylko w Korzeniu. Kinior & Jakcson!

Pokaż stopkę