WpółDrogi Festival: Iza Szafrańska

Skomentuj (2)

zobacz więcej (7)

Koncertem „Żydowska ulica” zakończył się III WpółDrogi Festival w Kazimierzu. Pięć dni wypełnione muzyką skrzypiec, pieśniami bardów i żydowskiej ulicy przeszły do historii. Do zobaczenia za rok.

Synagoga wypełniona po brzegi wchłaniała mniej lub bardziej tradycyjne pieśni żydowskie „Żydowskiej ulicy” wykonywane mocnym jasnym głosem przez Izabelę Szafrańską. Niezależnie od miejsca powstania i języka wykonania słychać w nich było tęsknotę autorów za często nigdy nie widzianym Izraelem i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć. Hebrajski, polski, ladino wyrażały od wieków wciąż te same emocje związane z ludzką egzystencją, wspólne dla każdej nacji i dla każdego czasu. Klimat, jaki podczas koncertu stworzyła artystka, sprawił, że w sobotni wieczór synagoga stała się jednak odrębnym światem.

Występ zakończyły owacje na stojąco. I bisy. Pozostał niedosyt. Na jego spełnienie trzeba jednak poczekać do kolejnej edycji festiwalu. Za rok.

Organizator: Fundacja ArtBiz

 

Fragmenty koncertu na Facebooku:
cz.1 >>>

cz.2 >>>

cz.3 (Rebeka) >>>

cz. 4 >>>

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Harry
    wstyd,Kazimierzu..W S T Y D....!!
    • Olala
      Nie rozumiem, koncert byl świetny. Mógłbyś sobie darować bezpodstawne krytykanctwo. Czy w ogóle byłeś na tym koncercie, czy krytykujesz z czystej przyjemności wypuszczenia szczypty jadu? Jeśli tak jest, to dopiero wstyd.

Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę