Jak Wieniawski. Koncerty w Kazimierzu

Kazimierz rozbrzmiewać będzie wkrótce muzyką. Cykl koncertów „Jak Wieniawski” zaplanowano w różnych punktach miasta. Inauguracja w najbliższą niedzielę.
Klasztor, synagoga, ośrodek kultury, aula szkolna i Dom Kuncewiczów – oddział Muzeum Nadwiślańskiego. To tu w wykonaniu uczestników i pedagogów kursu mistrzowskiego i warsztatów muzycznych w Kazimierzu odbędą się koncerty „Jak Wieniawski”. To inicjatywa artystów związanych z lubelską Szkołą Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego i tamtejszą Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego. Godziny ćwiczeń przy instrumentach i prezentacje przed publicznością. Aż dwa z sześciu koncertów odbędą się w salonie Domu Kuncewiczów.
- Z doboru instrumentów z pewnością byłaby zadowolona matka Marii Kuncewiczowej, Adelina z Dziubińskich Szczepańska, niespełniona skrzypaczka. To skrzypce i wiolonczela, a w grupie nauczycieli są m.in. Ewa Pukos, Natalia Kozub, Marcin Baranowski, Mirosław Kozub i Piotr Tarchowicz – mówi Monika Januszek – Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego. – Obecność sopranistki, Ewy Biegas ucieszyłaby Marię Kuncewiczową – wykształconą śpiewaczkę.
Inauguracja cyklu koncertów „Jak Wieniawski” już w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 20:00 w klasztorze. Na koncerty wstęp wolny, w synagodze wstęp za okazaniem biletu do muzeum.
Cykl koncertów „Jak Wieniawski” w Kazimierzu Dolnym
16 sierpnia niedziela godz. 20:00 koncert inauguracyjny (klasztor ojców franciszkanów ul. Klasztorna 3) Wstęp wolny.
17 sierpnia poniedziałek godz. 17:00 koncert (synagoga ul. Lubelska 4) Wstęp za okazaniem biletu do muzeum w synagodze.
18 sierpnia wtorek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
19 sierpnia środa godz. 17:00 koncert (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12) Wstęp wolny.
20 sierpnia czwartek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
21 sierpnia piątek godz. 17:30 koncert finałowy (Aula Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1) Wstęp wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę