Jak Wieniawski. Koncerty w Kazimierzu

Kazimierz rozbrzmiewać będzie wkrótce muzyką. Cykl koncertów „Jak Wieniawski” zaplanowano w różnych punktach miasta. Inauguracja w najbliższą niedzielę.
Klasztor, synagoga, ośrodek kultury, aula szkolna i Dom Kuncewiczów – oddział Muzeum Nadwiślańskiego. To tu w wykonaniu uczestników i pedagogów kursu mistrzowskiego i warsztatów muzycznych w Kazimierzu odbędą się koncerty „Jak Wieniawski”. To inicjatywa artystów związanych z lubelską Szkołą Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego i tamtejszą Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego. Godziny ćwiczeń przy instrumentach i prezentacje przed publicznością. Aż dwa z sześciu koncertów odbędą się w salonie Domu Kuncewiczów.
- Z doboru instrumentów z pewnością byłaby zadowolona matka Marii Kuncewiczowej, Adelina z Dziubińskich Szczepańska, niespełniona skrzypaczka. To skrzypce i wiolonczela, a w grupie nauczycieli są m.in. Ewa Pukos, Natalia Kozub, Marcin Baranowski, Mirosław Kozub i Piotr Tarchowicz – mówi Monika Januszek – Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego. – Obecność sopranistki, Ewy Biegas ucieszyłaby Marię Kuncewiczową – wykształconą śpiewaczkę.
Inauguracja cyklu koncertów „Jak Wieniawski” już w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 20:00 w klasztorze. Na koncerty wstęp wolny, w synagodze wstęp za okazaniem biletu do muzeum.
Cykl koncertów „Jak Wieniawski” w Kazimierzu Dolnym
16 sierpnia niedziela godz. 20:00 koncert inauguracyjny (klasztor ojców franciszkanów ul. Klasztorna 3) Wstęp wolny.
17 sierpnia poniedziałek godz. 17:00 koncert (synagoga ul. Lubelska 4) Wstęp za okazaniem biletu do muzeum w synagodze.
18 sierpnia wtorek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
19 sierpnia środa godz. 17:00 koncert (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12) Wstęp wolny.
20 sierpnia czwartek godz. 16:00 koncert (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19) Wstęp wolny.
21 sierpnia piątek godz. 17:30 koncert finałowy (Aula Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1) Wstęp wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę