Oldboje tym razem dla Franka

zobacz więcej (30)

Piłkarski sezon w Kazimierzu już za nami. Po raz czwarty jego zakończeniem był Memoriał im. Kazimierza Górskiego, podczas którego w Turnieju Oldbojów zmierzyło się ze sobą osiem drużyn. Cała impreza odbyła się pod hasłem promocji sportu i Kazimierza Dolnego, ale najważniejszym celem była pomoc dla małego Franka z Kazimierza.

W tym roku w turnieju wzięło udział osiem drużyn z Kazimierza Dolnego, Puław, Parchatki, Opola Lubelskiego oraz Warszawy. I choć wszystkie zawzięcie walczyły o zajęcie jak najlepszego miejsca, to nie zwycięstwo było najważniejsze, lecz duch sportowej rywalizacji.  

 

Wyniki tegorocznego turnieju:

Miejsce I – Oldboje Wisła Puławy

Miejsce II – Karczma Parchatka

Miejsce III – Oldboje Kazimierz Dolny

Miejsce IV – Starostwo Powiatowe Puławy

Miejsce V – Orliki Opole Lubelskie

Miejsce VI – Oldboje Puławy

Miejsce VII – Komenda Powiatowa Policji Puławy

Miejsce VIII – Lotnicy Wawer Warszawa

 

Podczas turnieju, podobnie jak w poprzednich latach, wybrano najlepszego bramkarza, którym został były reprezentant Polski Zygmunt Kalinowski, oraz najlepszego strzelca, którym okazał się Łukasz Giza. 

 

Memoriał im. Kazimierza Górskiego to oprócz imprezy sportowej także przedsięwzięcie charytatywne, już po raz czwarty niosące pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostały na leczenie małego Franka z Kazimierza, który choruje na adrenoleukodystrofię.

 

Szlachetność tego celu podkreślił także gość specjalny Memoriału, medalista mistrzostw świata Grzegorz Lato.

 

- Ten turniej nie tylko jest organizowany pod imieniem Pana Kazimierza Górskiego, to jest to jeszcze pomoc dla Frania. Trzeba powiedzieć, że nasze społeczeństwo ma serce po właściwej stronie i jest gotowe nieść pomoc nie tylko Franiowi, ale i innym dzieciom, które potrzebują specjalnej opieki – mówił mistrz. – Widać, że wszyscy tu są zmotywowani i dobrze się bawią. Nie ważne, kto wygra, a kto przegra. Liczy się sportowa rywalizacja i pomoc dla Frania. 

 

Po zmaganiach piłkarzy przyszła kolej na rywalizację widzów, a mieli oni o co walczyć. Na licytację wystawiono koszulkę z I Kazimierskiego Biegu im. Jana Pawła II z podpisami ponad 50 polskich medalistów m.in.: Wojtka Fortuny, Adama Małysza i Ireny Szewińskiej. Walczyć można było także o piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulki Wisły Puławy, Górnika Łęczna oraz Azotów Puławy, wszystkie z podpisami zawodników, oraz kopię autografów reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy. Oryginał autografów jest w posiadaniu Franka. Dodatkowo Grzegorz Lato przekazał na aukcję replikę swojego złotego medalu olimpijskiego z 72. roku.   

 

W sumie podczas aukcji uzbierano ponad 5 tys. zł.

 

Podczas imprezy nie zabrakło także innych atrakcji. Były: turniej rzutów karnych dla dzieci, muzyka grana na żywo, pokazy taekwondo, regionalna kuchnia oraz muzyczna gwiazda wieczoru – Dziady Kazimierskie.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę