II Turniej Oldbojów za nami

zobacz więcej (13)

Październik rozpieszcza nas pogodą. Nic więc dziwnego, że II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego, który odbył się w minioną sobotę cieszył się zainteresowaniem.

Jesienią pogoda bywa kapryśna. Jednak tegoroczny październik jest słoneczny i ciepły. W Kazimierzu Dolnym nie brakuje więc spacerowiczów, tym bardziej w weekend, kiedy to w nadwiślańskim Miasteczku atrakcji nie brakuje.

Jednym z ważniejszych wydarzeń minionej soboty był II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego, który odbył się na boisku Orłów nad Wisłą, tuż przy Porcie Jachtowym. W turnieju wzięło udział osiem drużyn piłkarskich oldbojów. Impreza rozpoczęła się przed południem i potrwała do wieczora.

- Impreza się udała – podsumowuje Wojciech Wiak, przedstawiciel organizatorów. – Pogoda nam dopisała, kontuzji żadnych nie było. Pełen sukces. Przy okazji zebraliśmy ponad tysiąc złotych na pomoc dla Kacperka.

Kim jest Kacperek i dlaczego kazimierscy oldboje zbierają dla niego pieniądze?

- Dwa lata temu mama Kacperka zmarła na raka – mówi Wojciech Wiak. – Teraz wychowuje go tylko babcia, a ich sytuacja materialna nie jest najlepsza. My, jako Oldboje Kazimierscy wzięliśmy Kacperka pod swoje skrzydła i każdy kolejny turniej dedykujemy także jemu. Dzięki zebranym pieniążkom możemy zakupić chociażby opał na zimę, ubrania czy meble.

Warto również wspomnieć o tym, że być może w Kazimierzu Dolnym powstanie mały „pomnik” Kazimierza Górskiego, patrona turnieju.

- Pojawiła się taka inicjatywa, odnośnie postawienia na kazimierskim Rynku ławeczki imienia Kazimierza Górskiego, która będzie przypominała o tym, że lubił to miasto, że przyjeżdżał tutaj – mówi Wojciech Wiak. - Byłby to taki mały pomnik, który chcielibyśmy ufundować my, jako organizatorzy tego turnieju.

III Turniej jest zaplanowany na pierwszy weekend października, podobnie jak w latach ubiegłych. Pojawił się też pomysł, by kolejne edycje imprez były dwudniowe – sobota i niedziela. Dzięki temu organizatorzy mogliby zaprosić do wspólnej zabawy więcej drużyn i bardziej rozłożyć wszystko w czasie.

Oto wyniki tegorocznego turnieju:

Miejsce I – Tomasovia
Miejsce II – Policja Kazimierz – Puławy
Miejsce III – Oldboje Kazimierz
Miejsce IV –  Jasina plus Przyjaciele
Miejsce V – Browary Tyskie
Miejsce VI – Kazimierska OSP
Miejsce VII – Oldboje Puławy
Miejsce VIII - Dema Polish Promotion

Podczas turnieju wybrano także najlepszego bramkarza, którym okazał się Dariusz Poniewierski z zespołu Policja Kazimierz – Puławy oraz najlepszego zawodnika, króla strzelców, którym został Tomasz Sikora z zespołu Tomasovia.

 

Na zakończenie turnieju wystąpił lubelski zespół Miąższ.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę