II Turniej Oldbojów za nami

zobacz więcej (13)

Październik rozpieszcza nas pogodą. Nic więc dziwnego, że II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego, który odbył się w minioną sobotę cieszył się zainteresowaniem.

Jesienią pogoda bywa kapryśna. Jednak tegoroczny październik jest słoneczny i ciepły. W Kazimierzu Dolnym nie brakuje więc spacerowiczów, tym bardziej w weekend, kiedy to w nadwiślańskim Miasteczku atrakcji nie brakuje.

Jednym z ważniejszych wydarzeń minionej soboty był II Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego dla Promocji Kazimierza Dolnego, który odbył się na boisku Orłów nad Wisłą, tuż przy Porcie Jachtowym. W turnieju wzięło udział osiem drużyn piłkarskich oldbojów. Impreza rozpoczęła się przed południem i potrwała do wieczora.

- Impreza się udała – podsumowuje Wojciech Wiak, przedstawiciel organizatorów. – Pogoda nam dopisała, kontuzji żadnych nie było. Pełen sukces. Przy okazji zebraliśmy ponad tysiąc złotych na pomoc dla Kacperka.

Kim jest Kacperek i dlaczego kazimierscy oldboje zbierają dla niego pieniądze?

- Dwa lata temu mama Kacperka zmarła na raka – mówi Wojciech Wiak. – Teraz wychowuje go tylko babcia, a ich sytuacja materialna nie jest najlepsza. My, jako Oldboje Kazimierscy wzięliśmy Kacperka pod swoje skrzydła i każdy kolejny turniej dedykujemy także jemu. Dzięki zebranym pieniążkom możemy zakupić chociażby opał na zimę, ubrania czy meble.

Warto również wspomnieć o tym, że być może w Kazimierzu Dolnym powstanie mały „pomnik” Kazimierza Górskiego, patrona turnieju.

- Pojawiła się taka inicjatywa, odnośnie postawienia na kazimierskim Rynku ławeczki imienia Kazimierza Górskiego, która będzie przypominała o tym, że lubił to miasto, że przyjeżdżał tutaj – mówi Wojciech Wiak. - Byłby to taki mały pomnik, który chcielibyśmy ufundować my, jako organizatorzy tego turnieju.

III Turniej jest zaplanowany na pierwszy weekend października, podobnie jak w latach ubiegłych. Pojawił się też pomysł, by kolejne edycje imprez były dwudniowe – sobota i niedziela. Dzięki temu organizatorzy mogliby zaprosić do wspólnej zabawy więcej drużyn i bardziej rozłożyć wszystko w czasie.

Oto wyniki tegorocznego turnieju:

Miejsce I – Tomasovia
Miejsce II – Policja Kazimierz – Puławy
Miejsce III – Oldboje Kazimierz
Miejsce IV –  Jasina plus Przyjaciele
Miejsce V – Browary Tyskie
Miejsce VI – Kazimierska OSP
Miejsce VII – Oldboje Puławy
Miejsce VIII - Dema Polish Promotion

Podczas turnieju wybrano także najlepszego bramkarza, którym okazał się Dariusz Poniewierski z zespołu Policja Kazimierz – Puławy oraz najlepszego zawodnika, króla strzelców, którym został Tomasz Sikora z zespołu Tomasovia.

 

Na zakończenie turnieju wystąpił lubelski zespół Miąższ.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę