Kazimierscy oldboje na Ukrainie

Kazimierscy Oldboje uczestniczyli w I Międzynarodowym Turnieju Minifutbolu „Sport zbliża serca” na Ukrainie. Rywalizacja sportowa była też okazją do oddania hołdu żołnierzom polskim spoczywającym na cmentarzu wojennym w Równem.

Kazimierscy Oldboje byli jedną z 13 drużyn, które 17 września uczestniczyły w I Międzynarodowym Turnieju Minifutbolu „Sport zbliża serca” w Równem na Ukrainie. Imprezę zorganizowaną przez równieńskie Centrum Kulturalno – Edukacyjne im. Tomasza Oskara Sosnowskiego objął swoim patronatem Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku.

Podczas ceremonii otwarcia zabrzmiały hymny Polski i Ukrainy, a pierwsze kopnięcie piłki w wykonaniu Marka Zapora wicekonsula RP w Łucku rozpoczęło rywalizację sportową.

Po zaciętej walce na podium ostatecznie stanęły drużyny z Ukrainy. Kazimierscy Oldobje, przegrywając mecz o trzecie miejsce 0 - 1, uplasowali się tuż za podium.

Za rok V Memoriał im. Kazimierza Górskiego w Kazimierzu także będzie miał charakter międzynarodowy – swój udział zapowiedziała drużyna piłkarska z Równego, a także drużyna ze Lwowa - miasta, skąd pochodził patron kazimierskiego memoriału - Kazimierz Górski.

Wizyta na Ukrainie była także okazją do uczczenia pamięci żołnierzy polskich poległych w czasie I wojny światowej, których kwatery znajdują się na cmentarzu wojennym w Równem.

- Drużyna kazimierskich oldbojów zebrała kwotę 2700 hrywien przeznaczając ją na rzecz Stowarzyszenia "Wołyń-Pamiętamy” i rozpoczynając tym samym akcję zbierania zniczy na wyjazd kazimierskich wolontariuszy na polskie cmentarze na Wołyniu – mówi Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia Wołyń – Pamiętamy, z którego inicjatywy kazimierscy oldboje pojawili się na turnieju. – Wyjazd planowany jest na dzień 27 października i potrwa 4 dni.

Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest pamięć o tragedii Polaków na Wołyniu, o włączenie się do akcji zbiórki zniczy. Stowarzyszenie apeluje szczególnie o małe znicze – tak by przed 1 listopada mogły one zapłonąć na jak największej ilości polskich grobów.

 

 

Fot. Centrum Kulturalno – Edukacyjne
im. Tomasza Oskara Sosnowskiego
w Równem

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę