Kazimierscy oldboje na Ukrainie

Kazimierscy Oldboje uczestniczyli w I Międzynarodowym Turnieju Minifutbolu „Sport zbliża serca” na Ukrainie. Rywalizacja sportowa była też okazją do oddania hołdu żołnierzom polskim spoczywającym na cmentarzu wojennym w Równem.

Kazimierscy Oldboje byli jedną z 13 drużyn, które 17 września uczestniczyły w I Międzynarodowym Turnieju Minifutbolu „Sport zbliża serca” w Równem na Ukrainie. Imprezę zorganizowaną przez równieńskie Centrum Kulturalno – Edukacyjne im. Tomasza Oskara Sosnowskiego objął swoim patronatem Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku.

Podczas ceremonii otwarcia zabrzmiały hymny Polski i Ukrainy, a pierwsze kopnięcie piłki w wykonaniu Marka Zapora wicekonsula RP w Łucku rozpoczęło rywalizację sportową.

Po zaciętej walce na podium ostatecznie stanęły drużyny z Ukrainy. Kazimierscy Oldobje, przegrywając mecz o trzecie miejsce 0 - 1, uplasowali się tuż za podium.

Za rok V Memoriał im. Kazimierza Górskiego w Kazimierzu także będzie miał charakter międzynarodowy – swój udział zapowiedziała drużyna piłkarska z Równego, a także drużyna ze Lwowa - miasta, skąd pochodził patron kazimierskiego memoriału - Kazimierz Górski.

Wizyta na Ukrainie była także okazją do uczczenia pamięci żołnierzy polskich poległych w czasie I wojny światowej, których kwatery znajdują się na cmentarzu wojennym w Równem.

- Drużyna kazimierskich oldbojów zebrała kwotę 2700 hrywien przeznaczając ją na rzecz Stowarzyszenia "Wołyń-Pamiętamy” i rozpoczynając tym samym akcję zbierania zniczy na wyjazd kazimierskich wolontariuszy na polskie cmentarze na Wołyniu – mówi Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia Wołyń – Pamiętamy, z którego inicjatywy kazimierscy oldboje pojawili się na turnieju. – Wyjazd planowany jest na dzień 27 października i potrwa 4 dni.

Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest pamięć o tragedii Polaków na Wołyniu, o włączenie się do akcji zbiórki zniczy. Stowarzyszenie apeluje szczególnie o małe znicze – tak by przed 1 listopada mogły one zapłonąć na jak największej ilości polskich grobów.

 

 

Fot. Centrum Kulturalno – Edukacyjne
im. Tomasza Oskara Sosnowskiego
w Równem

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę