Z wyjątkową dedykacją...

Skomentuj (3)

zobacz więcej (50)

V Turniej Oldbojów w piłce nożnej im. Kazimierza Górskiego za nami. Były emocje, sportowe zmagania oraz mnóswto wspaniałej zabawy. A wszystko to dedykowane choremu na ADL małemu Frankowi Fernezemu.

W tym roku w turnieju wzięło udział osiem drużyn: z Kazimierza Dolnego, Puław, Opola Lubelskiego, Warszawy a nawet Ukrainy. Tak więc V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego można uznać już za wydarzenie międzynarodowe.

Oprócz sportowych zmagań, w trakcie turnieju odbywały się także koncerty, pokazy taekwondo, turniej rzutów karnych dla dzieci i młodzieży, a także licytacje koszulek z autografami piłkarzy i piłek, w tym piłki z autografami piłkarzy Legii Warszawa, którą zlicytowano za ponad tysiąc złotych. Dochód z samej licytacji wyniósł 4550 zł. Dodatkowo bufet pracował pełną parą, bo pogoda nie rozpieszczała uczestników, przez co zapotrzebowanie na ciepłe napoje i potrawy znacznie wzrosła.

Gościem honorowym imprezy był syn Kazimierza Górskiego – Dariusz Górski.

- Przyjechaliśmy, bo chcieliśmy być tu razem z Państwem kibicować i życzyć wszystkim sukcesów – mówi Dariusz Górski.

Warto dodać, że zebrane podczas pikniku pieniądze przekazane zostały przeznaczone na leczenie Franka Fernezego oraz innych dzieci chorych na rzadką genetyczną chorobę ALD – adrenoleukodystrofię.

- Piąty, jubileuszowy Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego uważam za udany – mówi Cezary Wojtanowicz. – Pogoda co prawda sprawiła nam psikusa, ale myślę, że wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni.

Wyniki:
Miejsce I – Oldboje Wisła Puławy
Miejsce II – Oldboje Plener Puławy
Miejsce III – Reprezentacja Pisarzy Polskich oraz Orlik Opole Lubelskie

Tym razem najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Pawlik - zawodnik Reprezentacji Pisarzy Polskich, zaś najlepszym strzelcem Karol Gołębiowski - członek Oldbojów Wisły Puławy.

Organizatorzy zapowiadają, że już za rok odbędzie się szósta edycja imprezy i również, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będzie on miał również charakter międzynarodowy.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • MACIEJ P.
  Wraz z Dariuszem Górskim przyjechał na turniej były reprezentacyjny, wybitny piłkarz Jerzy Kraska. Złoty medalista olimpijski z Monachium w 1972 roku.
  • kibic
   Wybitny to przesada. Po prostu reprezentant.
  • Wybitny
   Wybitny był bo w Gwardii Warszawa grał a to klub milicyjny

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę