Bieganiem uczczą pamięć Jana Pawła II i Murki

Skomentuj (1)

Jakie sportowe wydarzenia czekają na nas w przyszłym roku w Kazimierzu? Plany zorganizowania dwóch imprez biegowych przedstawili podczas wspólnego posiedzenia Komisji Edukacji i Budżetu w ubiegłym tygodniu prezes DEM’a Promotion Mirosław Milewski oraz Maciej Polkowski.

Pierwszą imprezą, planowaną na 14 maja, będzie druga edycja Biegu Kazimierskiego im. św. Jana Pawła II. Ogromny sukces tegorocznego biegu, w którym wzięło udział ponad 500 zawodników, sprawił, że impreza ta zagości zapewne na stałe w kazimierskim kalendarzu wydarzeń. Może ona także stać się częścią biegowej triady, w której oprócz niej znajdują się dwa inne biegi organizowane przez DEM’a w Konstancinie i Skierniewicach.


- Wszystkie te zawody są biegami dziennymi, 10-kilometrowymi i każdy z nich jest atestowany przez Polski Związek Lekkoatletyki – wyjaśniał Mirosław Milewski. – Jednak wśród biegaczy największą popularnością cieszył się w tym roku Bieg Kazimierski. Okazało się, że trasa, która niemalże do połowy swojej długości prowadziła pod górę, zrobiła duże wrażenie na biegaczach. Pojawiły się nawet opinie, że ciężko było walczyć o życiowy czas, ale jak ktoś przetrwał ten bieg, to już każda inna „dycha” będzie dla niego łatwa.


Uczestnictwo Kazimierza w triadzie dałoby też Miasteczku niezwykłą okazję do promocji. Biegi w Konstancinie i Skierniewicach objęte są pełnym patronatem telewizji Polsat News i jako nieliczne tego typu imprezy mają zapewnioną relację na żywo z ich przebiegu. Prezes Milewski zapowiedział, że rozpoczęły się już wstępne rozmowy, by także Bieg Kazimierski został objęty tym patronatem.


Początek sezonu sportowego w Kazimierzu zapowiada się więc bardzo ciekawie. Na jego zakończenie także są już pomysły. Organizatorzy zaproponowali, by 23 września odbył się bieg poświęcony pamięci Marii Kozickiej, żołnierza Armii Krajowej ps. Murka, która zginęła w 1972 roku ratując z pożaru dzieci nocujące w domu turysty PTTK.


- Naszą ideą jest, by ten bieg został poświęcony Murce, ponieważ doszliśmy do wniosku, że upamiętniając bohaterów sławnych w całym kraju, trochę zapominamy o tych, którzy zasłużyli się naszemu miastu – mówił Maciej Polkowski. – Kiedy zapytałem, czy w tutejszych szkołach poświęca się na lekcjach historii chociaż zdanie Murce, okazało się, że często nic takiego nie ma miejsca. 


Szczegóły tego biegu nie są jeszcze dopracowane, ale organizatorzy są zdecydowani, by był to bieg nocny. Tego typu zawody cieszą się obecnie dużą popularnością zarówno wśród sportowców jak i widzów.
Oba pomysły zostały pozytywnie przyjęte przez radnych, tak więc przyszły sezon sportowy w Kazimierzu zapowiada się niezwykle interesująco.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę