Turniej dla promocji Kazimierza

Skomentuj (16)

zobacz więcej (19)

Już po raz trzeci w Miasteczku odbył się Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego „Dla Promocji Kazimierza Dolnego”. Przez całą sobotę, na boisku nad Wisłą trwały futbolowe zmagania.

W III Turnieju Oldbojów im. Kazimierza Górskiego „Dla Promocji Kazimierza Dolnego” uczestniczyło osiem drużyn: z Kazimierza, Puław, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego, a także z TVP Lublin, PSP J.R. G5 Warszawa oraz lotnicy z Warszawy i policjanci z Puław.

Wspaniała, słoneczna pogoda zachęcała do spacerów po promenadzie wiślanej. Nie dziwi więc fakt, że nie tylko mieszkańcy Kazimierza kibicowali grającym zawodnikom turnieju, ale także zaciekawieni turyści.

- Tegoroczny turniej uważam za udany – mówi Wojciech Wiak, przedstawiciel organizatorów. – Nikt nie odniósł żadnych kontuzji czy obrażeń. Pogoda nam dopisała. I już mamy plany na przyszły rok.

Podczas imprezy można było spróbować regionalnych przysmaków, przekąsek z grilla oraz wspomóc akcję zbierania pieniędzy dla jednej z kazimierskich rodzin wielodzietnych.

- Nie wiem dokładnie, ile zebraliśmy, bo pieniądze nie są jeszcze podliczone, ale na pewno przebiliśmy kwotę z poprzedniej edycji – mówi Wojciech Wiak.

Wyniki tegorocznego turnieju:

Miejsce I – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Miejsce II – Oldboje Chełm
Miejsce III – TVP Lublin

Miejsce IV – Oldboje Kazimierz
Miejsce V – Oldboje Puławy
Miejsce VI – Policja Puławy
Miejsce VII – PSP J.R. G5 Warszawa
Miejsce VIII - Lotnicy z Warszawy

Podczas turnieju podobnie jak w latach poprzednich wybrano najlepszego bramkarza, którym okazał się Patryk Drozd z zespołu TVP Lublin oraz najlepszego zawodnika, którym został Jarosław Korzeń z Tomaszowa Lubelskiego.

Impreza zakończyła się koncertowo. Przed zebraną publicznością wystąpiły: Dziady Kazimierskie oraz zespoły Bleach z Dęblina i Rootz Fyah z Lublina.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • Stasio
  Turniej,turniejowi nierówny,ktoś kto zachwyca się organizacją tego turnieju nie był w Rożdżałowie/Gmina Chełm/.W kazimierzu sędziowie byli z ,,łapanki",przepisy gry zmieniane wg.potrzeb gospodarzy,kolejnosc meczów równierz,organizator nie zna nazw drużyn.Zespół Gminy Chełm stracił najmniej goli,strzelił najwięcej,a zaden zawodnik nie znalazł uznania w oczach organizatora?To dziwne?Zapraszamy do Rożdżałowa,zobaczycie jak wyglada profesjonalnie zorganizowany terniej,byli już u nas olboje Wisly Puławy,więc wiedzą dobrze!A gra na małym boisku na spalonego,to tylko na spalonego?,to tylko w Kazimierzu,chociaz my graliśmy na 5 meczów,tylko 1 połowe na spalonego,czyli wszystko super!Zawodnik Gminy Chełm
 • Kazimierz
  To co się dzieje w naszym Kazimierzu to jakiś koszmar. I pomysle ze reke do tego przylozylam.
 • mink
  Z miasta masz racje i tak samo polegnie jak i premier tylko kosztem nas wszystkich
 • Z miasta
  Ja myślę że pan burmistrz wsłuchuje w głos ludzi tak jak pani premier -niektórych np. pani R.R. pana J.K. itp..
 • rynek
  Panie Burmistrzu niech się Pan rynkiem zajmie, bo krzywy jak diabli i do tego zalegający w błocie. Wizytówka naszych czasów. Podobno projekt gminy przepadł z kretesem to może chociaż go wyrównać? Już się wysłużył. Czas się nim zająć.
 • Z miasta
  A po co teraz już o szkole rozmawiać jak to się mówi mleko się rozlało co do nauczania w szkole szkoda nerwów widać po ilości pozostających tu uczniach większość ucieka do Puław
 • Maciej Polkowski
  Z pewnością warto dodać, że honorowymi gośćmi TURNIEJU byli tym razem Marek Pietruszka (były sekretarz generalny PZPN, prezes Ursusa i Legii) i Andrzej Strejlau - trener wielu czołowych drużyn i reprezentacji Polski (1974 i 1989 - 1993). Wiele lat był asystentem Kazimierza Górskiego. Momentami pan Andrzej był wręcz oblegany przez osoby obecne na imprezie - większość robiła sobie z nim tak popularne slit focie.
 • ????
  Belfer zajmij się lepiej edukCją bo jak na razie to arbuz z tego co widać niektórych represjonuje . Szkoda że popierał P. Józefacką ciągle naraża na straty finansowe nie potrafi ruszyć główką aby coś wymyśleć. ZA jego rządów skoła schodzi na dno a poza tym nie potrafi stworzyć miłej atmosfery wśród całej społecności skolnej
 • belfer
  I do tego to wieczne deprecjonowanie naszej szkoły. Jak można tłumaczyć zerowe osiągnięcia tym, że szkołę się buduje. Gdzie mielibyśmy uczyć nasze dzieci. Jak można podważać budowę szkoły. Jest to dla mnie osobiste rozczarowanie.
 • też z miasta
  @Z miasta ja też nie wiem w czym niby obecny burmistrz jest najlepszym gospodarzem miasta co on takiego zrobił oprócz tego że wygrał z Dunią ale to chyba trochę za mało na rok rządzenia. Nadal jest wsłuchiwanie się w głos niektórych "biznesmenów" (ale innych niż poprzednie władze) i zerowe myślenie o potrzebach mieszkańców (ważniejsi od nich są turyści) czyli nic się nie zmieniło.
 • syriusz
  Ja wiem czego nie zrobil. Pisac az trzeba?wystarczy wyjsc na spacer od rynku. Nic. A obiecal tyle i to od razu od reki mial.
 • ????
  Zośka jesteś mało obiektywna lepiej patrz a zobaczysz a nie kłam. Mając budżet poprzednika i przerwę w możliwościach pozyskiwania środków unijnych, kupę długów, ogrom spraw sądowych pozostawionych w spadku czyż można wiele. Najlepiej zacznij chodzić na sesje a rochę więcej się dowiesz i. będziesz mogła zabrać głos. Uważam że masz jAkieś problemy sama z sobą a wtedy najlepiej wyżyć się na kimś. ZACZNIJ ZMIANY OD SIEBIE!!!!
 • Zośka
  Z Miasta- proszę daj chociaż jeden przykład co ten gospodarz ziemi kazimierskiej po roku urzędowania zrobił.Bo ja szczerze mówiąc i głosując na niego czego bardzo żałuję. NIE WIDZĘ NIC CZYM MÓGŁBY SIĘ POCHWALIĆ.No może po za tym,że zagrał swoim ziomkom z Dołów na akordeonie.
 • z miasta
  @Jolu podaj proszę powód odwołania pana burmistrza. Lepszego gospodarza ziemia kazimierska jak do tej pory w ostatnich latach nie miała. Więc nie wiem skąd u Ciebie Jolu tyle frustracji.
 • ???
  Jola trochę ostre słowa....jak na kobietę
 • jola

  brawo dla organizatorow a burmistrz do odwołania. Co za typ.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę