V Memoriał im. Kazimierza Górskiego

Skomentuj (1)

Emocjonujące zmagania drużyn piłkarskich, koncerty, pokazy taekwondo licytacje koszulek z podpisami sportowców, regionalne smaki na stoiskach z produktami. V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego już w najbliższą sobotę 7 października na boisku nad Wisłą.

Już po raz piąty oldboje Kazimierz organizują Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Swój udział zapowiedziało 8 drużyn: Oldboje Puławy, TKKF Oldboje Puławy, Lotnicy Warszawa Wawer, Reprezentacja Pisarzy Polskich, z którymi zagra Piotr Reiss zawodnik Lecha Poznań, król strzelców polskiej Ekstraklasy, piłkarz reprezentacji Polski, a także Centrum Kulturalno-Edukacyjne im. Tomasza Oskara Sosnowskiego – debiutujące w turnieju, Oldboje Plener, Oldboje Orlik Opole Lubelskie i oczywiście Oldboje Kazimierz Dolny, z którymi wystąpi dziennikarz TVP3 Lublin Tomasz Jasina.
Gościem honorowym imprezy będzie syn Kazimierza Górskiego – Dariusz Górski. Nie zabraknie też zawodników z legendarnej kadry „Orłów Górskiego”.

Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego będzie miał charakter pikniku rodzinnego. Poza częścią meczową odbędą się koncerty zespołów Rednecks i Pora Wiatru, pokazy taekwondo, turniej rzutów karnych dla dzieci i młodzieży, a także licytacje: koszulek z podpisami sportowców i książek, które przywiozą ze sobą piłkarze z Reprezentacji Pisarzy Polskich: Zbigniew Masternak, Sławomir Suchomski, Jacek Janowicz, Marcin Pawlik, Jan Wojtyński, Wiesław Janicki, Jacek Kosierb, Tomasz Jędrzejewski i Marek Grajek oraz Piotr Reiss.

Turniej będzie więc doskonałą okazją do pamiątkowego zdjęcia ze znanymi osobistościami ze świata sportu. Miłośnicy markowych aut, będą mogli zrobić sobie fotkę z porsche cayenne i yaguarem rocznik 60. W ramach pikniku zaplanowano także stoiska z produktami regionalnymi i potrawy z grilla.

Turniej, który rozgrywać się będzie pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego, będzie miał w tym roku charakter międzynarodowy. W Kazimierzu pojawią się w ramach rewizyty goście z Ukrainy. W planach jest zaproszenie drużyny ze Staufen – ale to dopiero w następnym roku.

Turniej jak co roku odbywa się pod hasłem „Oldboje dla promocji Kazimierza” – jesienią, by przedłużyć choć trochę sezon w Miasteczku. Adresowany jest zatem do turystów, ale także i do lokalnej społeczności.

- Ludzie z Kazimierza powoli się przekonują do tego turnieju. Już w tamtym roku było widać, że kibiców jest coraz więcej. Liczymy, że tak będzie i w tym roku – mówi Wojciech Wiak, przedstawiciel organizatorów. – Można będzie zjeść kiełbaskę, posłuchać dobrej muzyki, wesprzeć szczytny cel i po prostu wyjść z domu. Mamy nadzieję, że pogoda, która dotychczas nam dopisywała, dopisze i w tym roku i będzie znowu dwadzieścia parę stopni. Zapraszamy!

Impreza dedykowana będzie Frankowi Fernezemu.

- Gramy dla Franka oraz innych dzieci chorych na rzadką genetyczną chorobę ALD – adrenoleukodystrofię – deklarują organizatorzy.

Patronem medialnym imprezy jest Kazimierski Portal Internetowy.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę