V Memoriał im. Kazimierza Górskiego

Skomentuj (1)

Emocjonujące zmagania drużyn piłkarskich, koncerty, pokazy taekwondo licytacje koszulek z podpisami sportowców, regionalne smaki na stoiskach z produktami. V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego już w najbliższą sobotę 7 października na boisku nad Wisłą.

Już po raz piąty oldboje Kazimierz organizują Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego. Swój udział zapowiedziało 8 drużyn: Oldboje Puławy, TKKF Oldboje Puławy, Lotnicy Warszawa Wawer, Reprezentacja Pisarzy Polskich, z którymi zagra Piotr Reiss zawodnik Lecha Poznań, król strzelców polskiej Ekstraklasy, piłkarz reprezentacji Polski, a także Centrum Kulturalno-Edukacyjne im. Tomasza Oskara Sosnowskiego – debiutujące w turnieju, Oldboje Plener, Oldboje Orlik Opole Lubelskie i oczywiście Oldboje Kazimierz Dolny, z którymi wystąpi dziennikarz TVP3 Lublin Tomasz Jasina.
Gościem honorowym imprezy będzie syn Kazimierza Górskiego – Dariusz Górski. Nie zabraknie też zawodników z legendarnej kadry „Orłów Górskiego”.

Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego będzie miał charakter pikniku rodzinnego. Poza częścią meczową odbędą się koncerty zespołów Rednecks i Pora Wiatru, pokazy taekwondo, turniej rzutów karnych dla dzieci i młodzieży, a także licytacje: koszulek z podpisami sportowców i książek, które przywiozą ze sobą piłkarze z Reprezentacji Pisarzy Polskich: Zbigniew Masternak, Sławomir Suchomski, Jacek Janowicz, Marcin Pawlik, Jan Wojtyński, Wiesław Janicki, Jacek Kosierb, Tomasz Jędrzejewski i Marek Grajek oraz Piotr Reiss.

Turniej będzie więc doskonałą okazją do pamiątkowego zdjęcia ze znanymi osobistościami ze świata sportu. Miłośnicy markowych aut, będą mogli zrobić sobie fotkę z porsche cayenne i yaguarem rocznik 60. W ramach pikniku zaplanowano także stoiska z produktami regionalnymi i potrawy z grilla.

Turniej, który rozgrywać się będzie pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego, będzie miał w tym roku charakter międzynarodowy. W Kazimierzu pojawią się w ramach rewizyty goście z Ukrainy. W planach jest zaproszenie drużyny ze Staufen – ale to dopiero w następnym roku.

Turniej jak co roku odbywa się pod hasłem „Oldboje dla promocji Kazimierza” – jesienią, by przedłużyć choć trochę sezon w Miasteczku. Adresowany jest zatem do turystów, ale także i do lokalnej społeczności.

- Ludzie z Kazimierza powoli się przekonują do tego turnieju. Już w tamtym roku było widać, że kibiców jest coraz więcej. Liczymy, że tak będzie i w tym roku – mówi Wojciech Wiak, przedstawiciel organizatorów. – Można będzie zjeść kiełbaskę, posłuchać dobrej muzyki, wesprzeć szczytny cel i po prostu wyjść z domu. Mamy nadzieję, że pogoda, która dotychczas nam dopisywała, dopisze i w tym roku i będzie znowu dwadzieścia parę stopni. Zapraszamy!

Impreza dedykowana będzie Frankowi Fernezemu.

- Gramy dla Franka oraz innych dzieci chorych na rzadką genetyczną chorobę ALD – adrenoleukodystrofię – deklarują organizatorzy.

Patronem medialnym imprezy jest Kazimierski Portal Internetowy.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę