Temat na weekend: wąskotorówka

Skomentuj (3)

zobacz więcej (7)

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Co zrobić, by na długo pozostał w naszej pamięci? Proponujemy spędzić go inaczej niż wszystkie, wybrać się na wycieczkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Po kilku trudnych latach Nałęczowska Kolejka Wąskotorowa wróciła na tory. Na razie trasa nie jest zbyt rozbudowana, a i kolejka nie jeździ codziennie, jednak najważniejszym pozostaje fakt, że wszystko działa bez zarzutu. Tak, jak kiedyś.

 

W chwili obecnej kolejka kursuje jedynie w niedzielę, na trasie: Karczmiska – Opole Lubelskie - Karczmiska – Polanówka. Dzięki takiej wyprawie podziwiać możemy malownicze tereny Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. Jest to wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i turystów przybywających z różnych stron Polski.

 

W składzie pociągu prowadzonego przez lokomotywę spalinową znajdują się typowe wagony osobowe wąskotorowe, wagony panoramiczne typu letniego oraz wagon barowy. Cały pociąg jest zradiofonizowany.

 

W trakcie przejazdu odbywa się półtoragodzinny postój na pięknej polanie leśnej, gdzie organizowane jest ognisko. Tam rozłożyć możemy koc i się opalać lub też przygotować piknik. Przy ognisku zaś upiec można kiełbaski i inne smakołyki. Dla leniwych – organizatorzy przygotowują grilla – jest więc możliwość zakupu gotowych potraw.

 

Ceny biletów (przejazd w obie strony):

- osoba dorosła - 20 zł

- dzieci do lat 18 – 15 zł

- dzieci do lat 3 – bezpłatnie

 

Bilety są do nabycia u kierownika pociągu przy wsiadaniu lub w budynkach stacyjnych. Jednak warunkiem wyjazdu pociągu na wyżej opisaną trasę jest uczestnictwo w przejeździe minimum 25 osób dorosłych.

 

Rozkład jazdy:

Karczmiska - odjazd o godz. 11.00

Opole Lub. - przyjazd o godz. 11.35

Opole - odjazd o godz. 11.45

Karczmiska - przyjazd o godz. 12.25

Karczmiska - odjazd o godz. 12.45

OGNISKO - postój od godz. 13.00 do 14.30

Karczmiska - przyjazd o godz. 15.00

 

Weekend w Kazimierzu

 

Piątek 26 sierpnia

Godz. 19.00 – dancing – Siwy Dym Gra zespół Archiwum. Wstęp wolny.

 

Sobota 27 sierpnia

Godz. 19.30 - Jubileusz 25-lecia pracy twórczej Roberta Grudnia - Letnie Wieczory Muzyczne - Kościół Farny. Wstęp 15 zł

 

Wystąpią: Małgorzata Walewska - mezzosopran

Robert Grudziań - organy

 

Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Klezmaholics - Knajpa U Fryzjera

 

Niedziela 28 sierpnia

Godz. 12.00 - "Hartwig - Dorys - Magierski. Kazimierz nad Wisłą" - wystawa obrazów - Kamienica Celejowska

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę