Podróż na wschód

Sezon letni można uznać za rozpoczęty! Czymże jednak byłby ten sezon bez Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej? 3 maja br. kolejka znów wyruszy na tory. Atrakcji będzie co niemiara.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z największych atrakcji naszego regionu. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak i turystów. Przejażdżka takim „pociągiem” to świetna przygoda dla najmłodszych, ale i niecodzienna rozrywka dla dorosłych. Tak więc na pewno ucieszy wszystkich fakt, iż już 3 maja br. kolejka ruszy w pierwszą trasę w tym sezonie. Natomiast od 6 maja będzie kursowała regularnie, co niedzielę. Aż do końca września.

 

- Wyjazd z Karczmisk zaplanowany jest na godzinę 11.00 - mówi pracownik Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z/s w Poniatowej. -  Trasa biegnie z Karczmisk do Opola Lubelskiego, po czym zawraca i kieruje się w stronę Polanówki, gdzie odbywa się ognisko. O godzinie 15.00 kolejka wraca do Karczmisk.

 

3 maja br. oprócz normalnego przejazdu wąskotorówką, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej zaprasza wszystkich chętnych do „Podróży Na Wschód”. Co to takiego? Jest to popołudniowy przejazd kolejką na trasie Karczmiska – Polanówka – Karczmiska połączony z plenerowym pokazem filmu Tomasza Budzyńskiego i Łukasza Jankowskiego. Film wyprodukowany został przez Stowarzyszenie Niewidzialna Armia i Narodowe Centrum Kultury. Start o godzinie 17.30 na stacji w Karczmiskach. Wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy!

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę