Aktualności dla "Nadwislańska Kolej Wąskotorowa"

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z największych i najbardziej lubianych przez turystów atrakcją turystyczną w regionie. Czy będzie tak nadal, gdy starostwo opolskie pozbawi kolejkę parkingu? Gdzie wtedy swoje auta zostawią wycieczkowicze?

Po wielu latach starań w końcu się udało. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa znów pojedzie do Nałęczowa. Remont trasy będzie kosztował ponad 8 milionów złotych, jednak pieniądze już pozyskano.

Przygotowania do letniego sezonu idą pełną parą. Już niebawem na pobliskie tory powróci Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Z jakiej oferty będziemy mogli skorzystać w tym roku?

Kto nie zna Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej? Wycieczki szkolne, imprezy integracyjne, ogniska – w czasach swojej świetności kolejka była hitem turystycznym. Z czasem jednak została zaniedbana i porzucona. Teraz wraca do życia w nowej wersji jako Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa.

Obiecują: pojedziemy!

W tym roku turyści pojadą nałęczowską kolejką wąskotorową - donosi Gazeta Wyborcza w Lublinie. - Obecnie trwa przegląd torowiska, a pierwsze pociągi pojawią się na trasie prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca.

Powrót kolejki

Mamy dobrą wiadomość! Po roku przerwy nałęczowska kolejka wąskotorowa wróci na tory. I choć jeszcze dokładnie nie wiadomo, w jakim terminie – powróci na pewno. Są na to pieniądze.

Pod koniec ubiegłego roku wyremontowano dworzec PKP w Nałęczowie. Czy w związku z tym słynna nałęczowska wąskotorówka będzie tego lata przewozić turystów?

Stuletnia nałęczowska wąskotorówka przestała wozić turystów - pisze Gazeta Wyborcza w Lublinie - bo operator kolejki nie chce, a samorząd, który by ją przejął, stawia warunki. Być może dopiero we wrześniu będzie można znów wybrać się na kolejową wycieczkę w okolice Kazimierza, Wawolnicy i Nałęczowa.

Obrazek jak z poprzedniej epoki: pociąg zatrzymuje się na łące pod lasem, wysypuje się spora gromadka ludzi w różnym wieku. Rozkładają koce, z toreb plażowych wyjmują wiktuały. Relaks na łonie przyrody. To punkt centralny wycieczki kolejki wąskotorowej na trasie Wąwolnica – Karczmiska Polana – Wąwolnica.
W ostatnią niedzielę sierpnia 2007 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza miłośników wycieczek rowerowych na atrakcyjną wycieczkę rowerową połączoną z przejazdem kolejką wąskotorową.
Miłośnikom rowerowych wypraw proponujemy kolejny szlak rowerowy po terenie Starostwa Opolskiego, tym razem wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej. Szlak zaczyna się w Opolu Lubelskim oddalonym od Kazimierza o około 30 km – kończy w Kęble koło Wąwolnicy około 20 km od Miasteczka.
Pokaż stopkę