Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (Kultura)

więcej zdjęć (12) Telefon: (81) 8810-040

Najbliższe imprezy

13. Kazimierski Jarmark Świąteczny

Paweł Doraczyński –  kazimierzakom znany jest przede wszystkim jako twórca ludowy zajmujący się wikliną. Fotele, krzesła, stoły czy sofy wykonuje głównie z wikliny białej, niegotowanej. Najchętniej jednak wyplata w surowej, naturalnej wiklinie, która rośnie tuż za jego domem.
Zamysł artystyczny widać w każdym jego wyrobie.
Jego przygoda ze sztuką zaczęła się w wieku 15 lat – to wtedy zainteresował się rzeźbą. Ta pasja pozwala mu uciec od codziennych problemów i trosk, to w niej zamyka swoje emocje i pragnienia, które nieraz tak trudno wyrazić. Potem w jego życiu pojawiło się kolejne zamiłowanie, które towarzyszy mu do dziś. Jest nią muzyka.
Jako osiemnastolatek sam przygotowywał instrumenty. Najpierw przerabiał stare gitary, potem nauczył się wykonywać instrumenty od podstaw. Zawsze marzył o gitarze basowej, nigdy jednak nie mógł sobie na taki instrument pozwolić. Postanowił więc stworzyć ją sam i udało się.  Znawcy twierdzą,  że nie odbiega ona jakością od instrumentów firmowych. W latach 90. grał na gitarze basowej w nieistniejącym dziś zespole „Kruki”. Teraz też często grywa na gitarze, ale już tylko dla siebie. Gitary także kolekcjonuje. Interesują go przede wszystkim gitary polskiej firmy Defil. Są ściśle związane z Jego pasją muzyczną.

Wydarzenia w obiekcie

Mapa

Opis obiektu

Restauracje w okolicy

Mały Rynek 1, Kazimierz Dolny (50 m)
Mały Rynek 2, Kazimierz Dolny (50 m)

Noclegi w okolicy

Nadrzeczna 22, Kazimierz Dolny (102 m)
Lubelska 18, Kazimierz Dolny (103 m)
Pokaż stopkę