Wąskotorówka w nowym sezonie

Skomentuj (3)

Przygotowania do letniego sezonu idą pełną parą. Już niebawem na pobliskie tory powróci Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Z jakiej oferty będziemy mogli skorzystać w tym roku?

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa to jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji turystycznych naszego regionu. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona wielkim zainteresowaniem. Dla wszystkich sympatyków kolejki mamy dobrą wiadomość – przygotowania do nadchodzącego sezonu ruszyły pełną parą!

- Już 3 maja rozpoczynamy ogólnodostępne rozkładowe kursy weekendowe – mówi jeden z pracowników kolejki. – Szlak i tabor przygotowany, nowością będzie możliwość wypożyczenia roweru.

Czy do dyspozycji turystów oddana będzie tradycyjnie tylko jedna trasa? Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak. Przynajmniej na początku sezonu. W chwili obecnej nie ma żadnych konkretnych ustaleń, jest jednak cień szansy na to, że trasa powiedzie nas także do Poniatowej. Co do Nałęczowa, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana…

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej ogłosił przetarg na remont uszkodzonego wiaduktu w Rogalowie. Na jego rozstrzygnięcie musimy jeszcze trochę poczekać.

- Przedmiotem zamówienia jest naprawa wiaduktu kolejki wąskotorowej o szerokości toru 750 mm nad drogą wojewódzką nr 830 Lublin-Nałęczów- Bochotnica w miejscowości Rogalów – mówi jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. - Wiadukt ten wpisany jest do rejestru zabytków województwa lubelskiego w ramach Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej.

W zakres prac wchodzi między innymi demontaż i montaż toru kolejowego wraz z podkładami, korekta torów pozioma i pionowa wraz z wymianą zniszczonych podkładów oraz demontaż i montaż toru odbojnicy na odcinku. Planowany termin zakończenia robót: 30 sierpnia 2013r.

Rozkład jazdy:
Karczmiska - odjazd o godz. 11.00
Opole Lub. - przyjazd o godz. 11.35
Opole - odjazd o godz. 11.45
Karczmiska - przyjazd o godz. 12.25
Karczmiska - odjazd o godz. 12.45
OGNISKO - postój od godz. 13.00 do 14.30
Karczmiska - przyjazd o godz. 15.00

Ceny biletów (przejazd w obie strony):
- osoba dorosła - 20 zł
- dzieci do lat 18 – 15 zł
- dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Bilety są do nabycia u kierownika pociągu przy wsiadaniu lub w budynkach stacyjnych. Warunkiem wyjazdu pociągu na wyżej opisaną trasę jest uczestnictwo w przejeździe minimum 25 osób dorosłych.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • NIe Powiem
  tak, pociąg ogólnodostępny kursuje w każdą niedzielę od maja do jesieni (i tylko w niedziele). Rozkład jest ten sam od 11:00 do 15:00 całość
 • Anna
  Na stronie Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej jest inny rozkład Jazdy? I jest to oferta tylko na niedziele?

  http://www.nadwislanskakolejka.pl/strona/oferta
 • Kamil Ogonek
  w tekście są małe błędy...
  1. Nie ma żadnego minimum co do liczby uczestników
  2. Pociągi kursowe (ogólnodostępne) jeżdżą na podanej trasie, ale grupy zorganizowane mają do wyboru 3 trasy (w skrócie):
  - Karczmiska - Opole L.
  - Karczmiska - Poniatowa
  - Karczmiska - Polanówka

Mapa

Zabytki

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę