Kolejką do Nałęczowa

Skomentuj (1)

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa cieszy się wielką popularnością zarówno wśród mieszkańców Lubelszczyzny, jak i turystów przyjeżdżających z dalszych rejonów Polski. Dla wszystkich miłośników tej oryginalnej atrakcji mamy dobrą wiadomość – w przyszłym sezonie wąskotorówką dojedziemy do Nałęczowa!

W chwili obecnej Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa kursuje w każdą niedzielę, na trasie Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Jednak prace na odcinku prowadzącym do Nałęczowa już trwają.

- Obecnie są prowadzone prace na pozostałych odcinkach trasy – mówi jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. – W przyszłym sezonie, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, kolejka ruszy w drugim kierunku, do Nałęczowa.

Modernizowaną obecnie trasą, która biegnie z Karczmisk przez Wymysłów, Obliźniak, Niezabitów i Wąwolnicę, do Nałęczowa, wąskotorówka nie jeździła od lat. Największym problemem był wiadukt z Rogalowie, który wymagał remontu. Teraz wszystko wskazuje na to, że trasa powróci do dawnej świetności i jak dawniej będziemy mogli podróżować kolejką do samego Nałęczowa.

Na kolejkę czeka wyremontowany dworzec w Nałęczowie. Jego modernizacja została przeprowadzona w latach 2007-2009 za łączną kwotę około 1,5 mln złotych.

W oczekiwaniu na poszerzenie oferty Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej możemy na razie skorzystać z przejażdżki na obecnej trasie z Karczmisk do Polanówki, gdzie czekać na nas będzie grill lub ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek.


Dla przypomnienia zamieszczamy poniżej ceny biletów, jakie obowiązują w chwili obecnej oraz rozkład jazdy.

Ceny biletów (przejazd w obie strony):
- osoba dorosła - 20 zł
- dzieci do lat 18 – 15 zł
- dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Bilety są do nabycia u kierownika pociągu przy wsiadaniu lub w budynkach stacyjnych. Jednak warunkiem wyjazdu pociągu na wyżej opisaną trasę jest uczestnictwo w przejeździe minimum 25 osób dorosłych.

Rozkład jazdy:

Karczmiska - odjazd o godz. 11.00
Opole Lub. - przyjazd o godz. 11.35
Opole - odjazd o godz. 11.45
Karczmiska - przyjazd o godz. 12.25
Karczmiska - odjazd o godz. 12.45
OGNISKO - postój od godz. 13.00 do 14.30
Karczmiska - przyjazd o godz. 15.00

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kolej Wąskotorowa

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę