Aktualności dla "Karczmiska"

Po wielu latach starań w końcu się udało. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa znów pojedzie do Nałęczowa. Remont trasy będzie kosztował ponad 8 milionów złotych, jednak pieniądze już pozyskano.

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.

Choć sezon turystyczny już za nami, Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa nie zapada jeszcze w sen zimowy. W przygotowaniu jest projekt, którego głównym celem jest modernizacja linii kolejki.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa co weekend przyciąga całe tłumy turystów. Bez wątpienia jest to jedna z największych atrakcji regionu.

Przygotowania do letniego sezonu idą pełną parą. Już niebawem na pobliskie tory powróci Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Z jakiej oferty będziemy mogli skorzystać w tym roku?

Podróż na wschód

Sezon letni można uznać za rozpoczęty! Czymże jednak byłby ten sezon bez Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej? 3 maja br. kolejka znów wyruszy na tory. Atrakcji będzie co niemiara.

No i mamy jesień. Nie tylko w kalendarzu, ale i również za oknem. Mimo wszystko zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasza propozycja? Zakończenie sezonu rowerowego 2011.

W ostatnie dni lata zachęcamy wszystkich do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Jeśli brak Państwu pomysłów na weekendową wyprawę, mamy małą podpowiedź: zabytkowe kościoły i kaplice w okolicach Kazimierza.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Co zrobić, by na długo pozostał w naszej pamięci? Proponujemy spędzić go inaczej niż wszystkie, wybrać się na wycieczkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Miłośnikom rowerowych wypraw proponujemy kolejny szlak rowerowy po terenie Starostwa Opolskiego, tym razem wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej. Szlak zaczyna się w Opolu Lubelskim oddalonym od Kazimierza o około 30 km – kończy w Kęble koło Wąwolnicy około 20 km od Miasteczka.
Pokaż stopkę