Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Patriotyczne śpiewanie

Data: 15 listopada

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12

Wernisaż wystawy plenerowej

Data: 15 listopada

Miejsce: Willa Agnieszka ul. Krakowska 41 A

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Zakończył się etap powiatowy ogólnopolskiego plebiscytu Mistrzowie Agro 2019. W sześciu kategoriach czterokrotnie na miejscach na podium uplasowali się mieszkańcy gminy Kazimierz.

Ponad 50 reprezentantów kolonii artystycznych z 25 miast Polski i Europy uczestniczyło w Kazimierzu w kongresie przedstawicieli europejskich kolonii artystycznych zrzeszonych w EuroArt.

Przy wikarówce, która swego czasu udzielała schronienia i opieki ludziom schorowanym i w podeszłym wieku, rozpoczęły się w końcu długo oczekiwane prace remontowe.

Kazimierz w słońcu

Blisko 80 osób wzięło udział w IV Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej w Kazimierzu Dolnym. Spacerom po szlakach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego sprzyjała piękna pogoda.

Gdzie jest Kaczy Jar? Jaką skrywa tajemnicę. O tym między innymi można przeczytać w najnowszym Brulionie Kazimierskim.

EuroArt w Kazimierzu

W Kazimierzu trwa kongres przedstawicieli europejskich kolonii artystycznych zrzeszonych w EuroArt.

Jak Kazimierz Dolny wygląda oczami dziecka? Jakie zabytki są dla najmłodszych turystów interesujące? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend, kiedy po Kazimierzu oprowadzać nas będą uczniowie miejscowej szkoły podstawowej!

Trzeci Księżyc zaprasza na sobotni koncert. Na Scenie Trzydziestu Krzeseł wystąpi fińsko-niemiecki muzyk, autor tekstów i performer Mäkkela.

Spotkania z bajkami z całego świata, warsztaty tworzenia ilustracji a także liczne konkursy. W kazimierskim Gminnym Zespole Szkół trwa Szkolny Festiwal Książki.

Jak spędzić pierwszy jesienny weekend? Oczywiście w przepięknym Kazimierzu Dolnym! Z naszego zestawienia imprez i wydarzeń kulturalnych dowiecie się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

Ruszyły prace przy wikarówce. Remont ma potrwać do czerwca przyszłego roku.

Akcja "Nie świruj, idź na wybory!" swoje źródło ma... w Kazimierzu! Jej pomysłodawca to znany polski fotografik Tomasz Sikora z Mięćmierza.

Marek Andała członek współzałożyciel Kazimierskiej Konfraterni Sztuki został wyróżniony podczas 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. Jego obraz „Wyjście” zyskał uznanie wśród 154 zakwalifikowanych do konkursu prac.

Po kilku miesiącach rozmów, wielu spotkaniach i naradach, w końcu zapadła decyzja dotycząca powstania żłobka w Kazimierzu Dolnym. Powstanie on w Gminnym Zespole Szkół.

W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym odbyła się akcja sprzątania świata. Tym razem grupa kilkudziesięciu osób uprzątnęła m.in. Norowy Dół, parking zielony, ulicę Słoneczną, Albrechtówkę i Okale.

W Strefie Europejskiej można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii, własnego regionu, a także kultury innych państw należących do UE. Taka strefa funkcjonowała w Kazimierzu Dolnym podczas tegorocznego Święta Jesieni.

Ponad 120 miłośników nordic walking naszło w słoneczne niedzielne przedpołudnie zamek w Kazimierzu Dolnym. A potem wyruszyli na kazimierskie pola i w wąwozy. III rajd nordic walking Najście na Zamek już za nami.

Dwudziestu medyków z całej Polski uczestniczyło w Kazimierzu w VII Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym Lekarzy. Poplenerowa wystawa prac odbędzie się 9 listopada w    Galerii   Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy” w Lublinie.

Za nami już 21. Święto Jesieni. Pogoda dopisała, podobnie jak odwiedzający Kazimierz turyści i wystawcy, których w tym roku było ponad stu.

W Szkole Podstawowej Nr 2  w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce rozpoczął się kolejny rok akademicki. Indeksy otrzymali kolejni mali studenci Filii Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

Pokaż stopkę