Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Jak kobiety Kazimierz urządziły - wycieczka z przewodnikiem

Data: 7 marca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Kobietom

Data: 6 marca - 8 marca

Miejsce: Kazimierz Dolny

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 13 marca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kiermasz produktów lokalnych

Data: 14 marca

Miejsce: rynek

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Zaczęła działać w okolicy jako pierwsza i jako ostatnia poddała się skutkom ocieplenia. Jeszcze dziś narciarze jeździli tu po stoku. Teraz deszcz wymusił zawieszenie działalności. Stacja Narciarska Kazimierz czeka na poprawę pogody.
Dni do świąt Bożego Narodzenia odliczamy już na palcach. Choinka, sianko, opłatek, najbliżsi... Niech w tych dniach uda nam się zapomnieć o tym, co złe, a Nowy Rok niech otworzy nowe perspektywy!

Choinka małej Marii

Boże Narodzenie tuż tuż. W zapachu wypieków i choinki, w całym tym świątecznym, uroczystym zamieszaniu lubimy odszukiwać resztek naszego dzieciństwa, sprawdzając, ile go jeszcze w nas samych zostało? O świętach z dzieciństwa Marii Kuncewiczowej pisze Monika Januszek – Surdacka na blogu Na Rynku Usiąść w Kazimierzu.
Proponujemy dziś Państwu trasę krótką, chociaż trochę może wymagającą: częściowo prowadzi ona bowiem sarnimi ścieżkami… Jak zwykle będzie to spacer z opowieścią – od legendy do legendy. W Bochotnicy.
Plany budowy term w Celejowie są od dawna. A dwa lata temu, było niemal pewne, że inwestycja zostanie zrealizowana, gdyż przyznana została już nawet dotacja na ten cel. Niestety nie wyszło. Dotację trzeba było zwrócić, a z planów zrezygnować. Teraz jednak znów pojawia się światełko w tunelu. Może jeszcze nie wszystko stracone?..
Przy okazji pierwszego czytania projektu budżetu na rok przyszły stanęła sprawa finansowania kazimierskiej oświaty. Jaka przyszłośćczeka kazimierskie szkoły?
Od wielu lat i mieszkańcy, i turyści upominają się o remont ul. Górnej Puławskiej. W jakim jest ona stanie, wie każdy, kto przechodził tędy z parkingów na rynek. Remont zaplanowano na rok przyszły. Są na to pieniądze.
Kazimierską farę co roku odwiedzają tłumy turystów. Położona tuż przy rynku, na wzgórzu przyciąga wzrok spacerujących ludzi i zachwyca, gdy już zdecydujemy się wejść do środka. Obecnie, zwiedzających jest zdecydowanie mniej niż zazwyczaj. Z wiadomych względów. Jeśli chcielibyście odwiedzić kościół farny w Kazimierzu, ale nie macie teraz takiej możliwości, mamy dobrą wiadomość – jest to możliwe bez wychodzenia z domu. W jaki sposób? O tym poniżej.
Zakończył się remont dzwonnicy przy farze. Teraz to siedziba Urzędu Miasta, gdzie mieścić się będzie nowo utworzony referat kultury i komunikacji społecznej. Kolejny budynek dla urzędników?
Cztery godziny kazimierscy radni debatowali nad projektem budżetu na przyszły rok. Wspólnego posiedzenia komisji nie zakończyło jednak opiniowanie dokumentu. Dlaczego?
Pierwsze ozdoby na choince już są. Organizatorzy akcji #ŚwiętaRazem liczą, że wkrótce dołączą do nich kolejne, wykonane własnoręcznie w rodzinnym gronie.
Mają już swoją piosenkę, teraz przyszedł czas na kalendarz. Kazimierska OSP zbiera w ten sposób środki na doposażenie ratowników w nowe środki ochrony indywidualnej. Jak można nabyć to wydawnictwo?
Przez ponad godzinę dyskutowano na ostatniej sesji na temat chodnika w Parchatce, którego realizacja miała być jakoby torpedowana przez burmistrza Kazimierza. W czwartek 3 grudnia w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie wybrano wykonawcę tej inwestycji, która zostanie zrealizowana do końca tego roku.
Dzięki sprzyjającej aurze i pracy przy przygotowaniu tras, coraz bardziej zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu narciarskiego w Kazimierzu. Stacja Narciarska Kazimierz zostanie otwarta jeszcze dziś! Szykujcie narty!
Jeszcze przez ponad tydzień można składać deklaracje w ramach konsultacji społecznych dotyczących wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego na rok 2021. W związku ze stanem epidemii covid specjalne karty do wyrażenia opinii w tej sprawie należy wydrukować ze strony Urzędu Miasta  i po wypełnieniu wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki kontaktowej na ul. Senatorskiej 5.
Spadł śnieg i na kazimierskim rynku stanęła tradycyjna choinka. To znak, że święta tuż tuż.
W Kazimierzu Dolnym powstaje właśnie pierwszy szlak rzeźb artystów współczesnych pod nazwą NOW ART. Wszystko za sprawą  Fundacji KZMRZ, Michała Stachyry oraz  mieszkańców, którzy aktywnie w nim uczestniczą.
W tym roku czekaliśmy na biały puch wyjątkowo długo. Spadł dopiero w ten weekend i jak na pierwszy śnieg przystało – znikł prawie tak szybko, jak się pojawił, pozostawiając tylko gdzieniegdzie cienki woal bieli.
Weekendowe opady śniegu to tylko lekki przedsmak zimy, która jednak każe na siebie wciąż czekać.
Tegoroczny sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Otwarcia stoków nie mogą doczekać się zarówno miłośnicy jazy na nartach, jak i właściciele ośrodków. Jak będą funkcjonowały ośrodki w dobie pandemii? Na co musimy się przygotować wybierając się na stok? O tym – poniżej.
Pandemia koronawirusa sprawia, że Kazimierz nam dotychczas znany, jest niedostępny. Zamknięte są muzea, galerie, kawiarnie serwują kawę co najwyżej na wynos, podobnie działają restauracje. Co w takim razie robić w Kazimierzu? Zapraszamy, by spacerkiem poznawać Miasteczko i jego okolice. Pamiętajmy, że gdy los zamyka nam jedne drzwi, zwykle otwiera inne. Warto za nie zajrzeć.
Pokaż stopkę