Kazimierski Jarmark Świąteczny powraca po rocznej przerwie!

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na 14. edycję Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. To wyjątkowa okazja, by poczuć magię nadchodzących świąt.
Kazimierski Jarmark Świąteczny odbędzie się w weekend 10-12 grudnia. W tym czasie na Rynku w Kazimierzu Dolnym rozbłysną światełka jarmarkowych straganów, wypełni się on feerią świątecznych smaków, zapachów, kolorów.

Kazimierski Jarmark Świąteczny - poczuj świąteczny klimat


Udział w jarmarku to znakomita okazja do nabycia nietuzinkowych prezentów świątecznych. Na kramach będzie można zobaczyć wyroby rękodzielnicze, a do tego całą masę ozdób świątecznych: bombki, łańcuchy, wianki, stroiki, choinki… z pewnością będzie w czym wybierać.

Smakoszom polecamy z regionalnymi potrawami, przekąskami i wyśmienitymi trunkami.

Kazimierski Jarmark Świąteczny - najważniejsze wydarzenia


O świąteczny klimat zadbają artyści występujący zarówno na scenie na Rynku, jak i w siedzibie KOKPiT przy ul. Lubelskiej 12. Ponadto dzieci i młodzież z Kazimierza Dolnego i okolic wykonają programy artystyczne przygotowane specjalnie na to wydarzenie.  

W sobotę w siedzibie KOKPiT zagra nam zespół Chodu z Lublina, wykonując piosenki autorskie, poezję śpiewaną, piosenki turystyczne.

W niedzielę natomiast zapraszamy na koncert wyjątkowego zespołu Street Whispers, który współtworzy kazimierzanin Franciszek Kmita. Muzycy oscylują wokół muzyki bałkańskiej, klezmerskiej, koncertowych tang, jazzu i kompozycji własnych.

Zakończeniem jarmarku będzie spotkanie opłatkowe organizowane już po raz dziesiąty przez kazimierskich radnych.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem 14. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego:
Kazimierski Jarmark Świąteczny - dzień I
Kazimierski Jarmark Świąteczny - dzień II

Źródło: materiały prasowe

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę